W kazaniu w piątek, 14 kwietnia 2023 r. w Araku, w Iranie, przedstawiciel Chameneiego w prowincji Markazi, Gholamali Dorri-Najafabadi, powiedział, że Żydzi „kochają życie” i boją się śmierci, i że dla kontrastu, irańskie dzieci „kochają męczeństwo” i „ [odziedziczą] Królestwo Niebieskie”. Powiedział, że jeśli złapiesz jednego syjonistę, to „tak, jakbyś odebrał życie wszystkim z nich […] Byliby gotowi oddać wszystko, aby uwolnić tylko jednego z nich”. Dodał, że syjonistów nie obchodzą „sprawy wiary”, a jedyne, na czym im zależy, to „pożądanie, seks, inne brudne czynności, defraudacja, grabież, zdrada i inne rzeczy”. Ponadto Dorri-Najafbadi zacytował oświadczenie sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana Nasrallaha, że ​​Izrael jest „słabszy niż pajęczyna”. Kazanie nadała Aftab TV (Iran).

Aby zobaczyć klip z piątkowego kazania w Iranie, kliknij tutaj lub poniżej:

Żydzi są „chciwi tego życia i boją się śmierci”; Są „gotowi oddać wszystko, by uwolnić tylko jednego z nich”

Gholamali Dorri-Najafabadi: Żydzi są przerażeni. Nasz szanowny brat, Talchabi, który reprezentuje Kazvin w Zgromadzeniu Ekspertów, powiedział: „Jednym z głównych problemów [Żydów] jest to, że są bardzo lojalni wobec materialnego świata. Kochają żyć, woleliby żyć tysiąc lat”.

Są chciwi tego życia i boją się śmierci. Śmierć jest dla nich bardziej przerażająca niż jakiekolwiek inne wydarzenie. Nie są gotowi [umrzeć]. Yasin [sic] Sura Koranu stwierdza: „… więc życz sobie śmierci, jeśli to, co mówisz, jest prawdą!”

Tłum: Śmierć Izraelowi! Śmierć Izraelowi! Śmierć Izraelowi! Śmierć Izraelowi!

Dorri-Najafabadi: Śmierć syjonizmowi. Jeśli złapiesz jednego z nich, to tak, jakbyś odebrał życie wszystkim. W rzeczywistości byliby gotowi oddać wszystko, by uwolnić tylko jednego z nich.

„Kwestie wiary nie są ważne dla syjonistów, [którzy] troszczą się tylko o pożądanie, seks, inne brudne czynności, defraudację, grabieże, [i] zdradę”

Oni nie są jak nasze dzieci, które kochają męczeństwo. Inni nie mają nic. Nasze dzieci są tymi, które [odziedziczą] Królestwo Niebieskie. Sprawy wiary nie są ważne dla syjonistów. Dbają o pożądanie, seks, inne brudne działalności, defraudację, grabieże, zdradę i inne podobne czyny.

Naprawdę, tak jak powiedział Sajjed Hassan Nasrallah – Izrael jest słabszy niż pajęczyna.