Poniższy raport jest teraz bezpłatną ofertą MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Aby uzyskać informacje o subskrypcji JTTM, kliknij tutaj.

28 lipca 2023 r. przywódca jemeńskiej organizacji Ansar Allah, znanej jako Huti, Abd Al-Malik Badr Al-Din Al-Houthi, wygłosił w telewizji przemówienie, w którym odniósł się do niedawnych demonstracji obejmujących palenie Koranu w Szwecji i Danii. [1] Uwagi Al-Huti pojawiły się jako część obchodów święta Aszura w Jemenie. Precesje na dużą skalę odbyły się w całym kraju, w tym w Sanie, Sa’adzie, Hajjah i innych miejscach, aby uczcić tę okazję. [2]

A collage of a crowd of peopleDescription automatically generated

Kolaż zdjęć wykonanych podczas procesji Aszury w Sanie w Jemenie, 28 lipca 2023 r.

„Żydowskie lobby” organizuje palenie Koranu na szkodę Zachodu

W przemówieniu [3] Al-Houthi oskarżył „żydowskie lobby” o zorganizowanie palenia Koranu w Szwecji i Danii w ramach wojny z islamem. „To, co lobby żydowskie robi w krajach zachodnich, jeśli chodzi o palenie i darcie Koranu, jest szczytem niewiary i aktem agresji wobec islamu i muzułmanów” – oświadczył.

Według Al-Houthi, „żydowskie lobby” manipuluje krajami zachodnimi, aby służyły jego celom, niszcząc je przy okazji. W związku z tym radził zachodnim społeczeństwom, aby „wyzwoliły się z niewoli Żydów i powróciły do ​​boskiego przesłania”, zanim lobby żydowskie „zepchnie je w otchłań, gdzie spotka ich gniew Allaha i męczarnie”.

Stany Zjednoczone promują „haniebną niemoralność i homoseksualizm” w celu „podporządkowania sobie i zniewolenia ludzkości”

Al-Houthi powiedział ponadto, że pod rzekomym wpływem żydowskiego lobby Stany Zjednoczone promują „ohydną niemoralność i homoseksualizm” – które opisał jako „kulminację ścieżki Ameryki i Zachodu” – mające na celu „odwrócenie społeczeństw ludzkich od woli Allaha” i posłańców, by podporządkować sobie i zniewolić ludzkość”.

Islamska ummah stoi dziś w obliczu „tyranii, zła i jazydzkiej przestępczości [4] reprezentowanej przez żydowskie lobby, Amerykę i jej sojuszników” – ostrzegł, zauważając w innym miejscu: „Synowie islamskiej ummy muszą zająć zdecydowane i poważne stanowisko, które wznosi się do poziomu odpowiedzialności wobec wrogów za nadużywanie przez nich Świętego Koranu”.

A person holding a trophyDescription automatically generated

Abd Al-Malik Badr Al-Din Al-Houthi wygłasza w telewizji przemówienie 28 lipca 2023.


[1] See MEMRI JTTM report Following Desecrations Of Quran In Sweden And Denmark, Iran-Backed Militias In Iraq: Quran Abusers Are Legitimate Target; No Difference Between Sweden And U.S. – „One Enemy, One Target;” Muslims Should Prepare For Long War Against The West Until Victory Of Quran And Its Supporters, July 24, 2023.

[2] Ansarollah.com/archives/617260.

[3] Masirahtv.net/post/236674/السيد-القائد-يحذر-التحالف-من-استمرار-مؤامراته-الهادفة-لاستقطاع-أجزاء-من-البلاد..-ويدعو-الشعب-للجهوزية.

[4] The term 'Yazidi’ here refers to anti-Shi’ite aggression. It is a historical reference to Yazid ibn Mu’awiya bin Abi Sufyan, who was the second caliph of the Islamic Umayyad Caliphate and whose forces killed Husayn ibn Ali, the third Shi’ite imam.