Przywódca Hamasu za granicą, Chaled Maszal, powiedział 18 maja 2024 r. na konferencji „Potop Wolnych” zorganizowanej przez Bractwo Muzułmańskie w Stambule w Turcji, że wojna Potop Al-Aksa jest dobra dla ludzkości, dla muzułmanów i Arabów, ich krajów oraz ich bezpieczeństwa i stabilności. Podziękował „wielkiemu Potopowi Studenckiemu” wyłaniającemu się na uniwersytetach amerykańskich, europejskich i zachodnich. Maszal wezwał do „Potopu Finansowego” dostarczającego Palestyńczykom żywność i inne zapasy, a także broń dla mudżahedinów. Wezwał do „Potopu Medialnego” szerzącego narrację palestyńską i „Potopu Prawnego”, na przykład przed sądami międzynarodowymi w Hadze. Maszal powiedział: „Powinniśmy ścigać zbrodniczych zabójców”. Dodał, że oddalenie od Palestyny ​​nie zwalnia muzułmanów od dżihadu i oporu, i wezwał do „Potopu Dżihadu”.

Przemówienie Chaleda Maszala zostało opublikowane na Facebooku Światowej Koalicji na rzecz Kuds i Palestyny. Na tej samej konferencji indyjski uczony islamski Maulana Salman Hussaini Nadwi wezwał muzułmanów na całym świecie do ataku na Izrael, wyeliminowania „tego robaka” i zniszczenia Tel Awiwu (zobacz klip MEMRI TV nr 11102 ).

Aby zobaczyć klip przedstawiający przywódcę Hamasu za granicą, Chaleda Maszala, kliknij tutaj.

„Dziękujemy wielkiemu Potopowi Studenckiemu, który pojawił się na uniwersytetach amerykańskich, europejskich i zachodnich”

Chaled Maszal: Dziękujemy wielkiemu Potopowi Studenckiemu, który pojawił się na uniwersytetach amerykańskich, europejskich i zachodnich i dotarł do wszystkich krajów naszego narodu. Jesteśmy wdzięczni za ducha, którego byliśmy świadkami w naszym narodzie i w ludzkości jako całość jesteśmy wdzięczni wolnym ludziom na świecie.

[…]

Świat się zmienia. Gaza zmieniła region i świat. Gaza ujawniła szlachetność ludzkości.

[…]

„Mamy szansę zmienić świat i uczynić Palestynę błogosławieństwem dla ludzkości przez unicestwienie syjonistów”

Mamy możliwość pokonania Izraela, z wolą Allaha. Mamy okazję zlikwidowania przedsięwzięcia syjonistycznego.

[…]

Mamy szansę zmienić świat i uczynić Palestynę błogosławieństwem dla ludzkości, unicestwiając syjonistów i ich grzeszne przedsięwzięcie.

[…]

Chcemy Potopu Społecznego, „powrotu milionów na ulice” i „oblężenia ambasad izraelskich i amerykańskich [;] Chcemy Potopu Prawnego, jak w Hadze”

Wymagane są od was trzy główne kroki. Pierwszym krokiem jest kontynuacja tego, co zaczęliście bezpośrednio po 7 października. Działania i programy, które prowadziliście przez ostatnie 8 miesięcy – powinniście je kontynuować.

[…]

Kontynuujcie finansowy dżihad. Chcemy ciągłego potopu finansowego, aby wesprzeć Gazę, aby zapewnić ludziom schronienie, pomoc i żywność, wesprzeć mudżahedinów oraz kupić dla nich broń.

[…]
Chcemy Potopu Społecznego, chcemy, aby miliony wróciły na ulice.

[…]

Chcemy, aby masy naszego narodu pozostały na ulicach, wspierając wojnę w Gazie, Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Powinny wyrazić swoją wściekłość wobec syjonistów i ich zwolenników.

Chcemy potopu w postaci oblężenia ambasad Izraela i Ameryki. Chcemy ciągłej wściekłości, która powstrzyma tę agresję. Chcemy Potopu Medialnego, który przekaże swoje przesłanie. Chcemy, aby prawdziwa narracja palestyńska dotarła daleko i kontrolowała wszystkie platformy mediów społecznościowych i wszystkie fora. Chcemy Potopu Prawnego, jak w Hadze. Powinniśmy ścigać zbrodniczych zabójców. Stoimy po stronie Republiki Południowej Afryki i krajów, które teraz do niej dołączyły – Turcji, Libii i Egiptu.

[…]

„Chcemy Potopu Dżihadu i ruchu oporu… Wojna Potop Al-Aksa jest dobra dla was wszystkich… ponieważ unicestwienie syjonistów jest dobre dla ludzkości jako całości”

Drugim krokiem jest to, że chcemy zaangażować się w bitwę dżihadu i ruchu oporu. Dzisiaj mamy większy obowiązek zrobić więcej niż wszystko, co zrobiliśmy wcześniej. Rzeczywiście, na kilku frontach jest błogosławiony udział w Dżihadzie, i jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy za tym stoją. Chcemy całkowitej integracji w bitwie w terenie. Dziś chcemy Potopu Dżihadu i oporu.

[…]

Przebywanie daleko nie zwalnia nas z obowiązku dżihadu i oporu. To wielki zaszczyt. Kiedy muzułmanie odbili krzyżowcom Palestynę, Jerozolimę i meczet Al-Aksa, obowiązek ten wziął na siebie nie tylko lud Palestyny lub Lewantu. Cały naród znalazł się pod sztandarem Saladyna. Dzisiaj naród islamski jest zobowiązany przyłączyć się do tego błogosławionego Potopu Dżihadu. Kiedy to nastąpi, zobaczymy cuda.

[…]

Na Allaha, Potop Al-Aksa jest dobry dla was wszystkich. Jest dobry dla Arabów, muzułmanów, waszych krajów, waszego bezpieczeństwa i stabilności.

To jest dobre dla rodzaju ludzkiego, ponieważ unicestwienie syjonistów jest dobre dla ludzkości jako całości.