W piątkowym kazaniu wygłoszonym 3 maja 2024 r. w Hawthorne w Kalifornii Ayman Aishat, dyrektor kontaktów meczetów w Council on American-Islamic Affairs (CAIR), powiedział, że „diabły są zjednoczone” w „wielkim spisku”, mającym na celu uniemożliwienie wdrażania islamskiego wyznania wiary na ziemiach muzułmańskich. Powiedział, że aby zrozumieć bieżące wydarzenia, wystarczy przyjrzeć się niedawnym wydarzeniom, kiedy Theodor Herzl przedstawił swój Protokół i strategię na Kongresie Syjonistycznym w Bazylei. Aishat modlił się, aby Allah unicestwił „grabieżczych syjonistów”. Kazanie było transmitowane na żywo na kanale YouTube Masjid Hawthorne. Aishat wcześniej twierdził, że ​​Herzl planował podzielić muzułmanów i usunąć Koran z ich serc, kiedy przemawiał w meczecie w Harrisburgu w Pensylwanii 12 stycznia 2024 r. (zobacz klip MEMRI TV nr 10850 ). Od 7 października 2023 r. MEMRI dokumentuje liczne ekstremistyczne oświadczenia złożone przez pracowników CAIR. [1]

Aby zobaczyć klip z funkcjonariuszem CAIR Aymanem Aishatem, kliknij tutaj. 

 „We wszystkich krajach muzułmańskich… widzicie wielki spisek… diabły są zjednoczone, aby zniszczyć wszystko, co jest związane z [zasadą] ‘Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest Wysłannikiem Allaha’”

Ayman Aishat: We wszystkich krajach muzułmańskich, gdzie jest nadzieja na wprowadzenie w życie słów: „Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest Wysłannikiem Allaha”, widać wielką bitwę, wielki spisek, i widzicie, że diabły są zjednoczone, aby zniszczyć wszystko, co jest powiązane z hasłem „nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest Wysłannikiem Allaha”.

[…]

„Protokół i strategia” Theodora Herzla brzmiała: „Mianujemy najgorszych [muzułmanów] spośród ich ludzi na najwyższe [stanowiska] … i pozwolimy im walczyć między sobą”

Aby zrozumieć obecne okoliczności, nie musimy cofać się tysiące lat wstecz. Cofnijmy się tylko o sto lat i zobaczmy, co się stało, gdy ruch syjonistyczny poszedł do przodu i chciał zdobyć mały kawałek ziemi w sercu narodu muzułmańskiego w Palestynie, i zwrócili się do sułtana Abdula Hamida z Imperium Osmańskiego, a on im odmówił: „To nie należy do mnie”.

Następnie przyjechali później i odbyli wielką konferencję w 1898 r. [sic!] w Bazylei w Szwajcarii i prawdopodobnie znacie historię, co powiedział im ich przywódca Theodor Herzl, Protokół i strategię.

[Powiedzieli:] „Wyznaczymy najgorszych spośród ich ludzi na najwyższe [stanowiska] i pozwolimy im walczyć między sobą”.

[…]

„O Allahu, zniszcz grabieżczych syjonistycznych agresorów”

O Allahu, zniszcz grabieżczych syjonistycznych agresorów. O Allahu, zniszcz ich i wypędź pokonanych z Gazy. O Allahu, wspieraj naszych braci w Gazie, stój przy nich i przyjmij ich męczenników, wspieraj ich przeciwko naszym wrogom, Twoim wrogom, wrogom islamu. O Allahu, możemy ujrzeć radosną wieść o zwycięstwie. O Allahu, prosimy Cię, abyś pozwolił nam modlić się w meczecie Al-Aksa, kiedy zostanie on wyzwolony od tych zbrodniarzy.


[1] See for example, MEMRI TV Clips 1098310705