19 maja 2024 r. katarska gazeta Al-Watan opublikowała artykuł, w którym wezwano Hamas, Hezbollah, Huti i wspierane przez Iran bojówki w Iraku do obrania za cel Stanów Zjednoczonych, aby „wróciły z ciałami swoich zabitych i zakładników , upokorzone i pokonane.” Autor artykułu, palestyński dziennikarz Samir Al-Barghouti, dodał, że Stany Zjednoczone przewodzą obecnej wojnie w Gazie i że opór jest silniejszy niż wszystkie armie świata.

Logo „Al-Watan”
Logo „Al-Watan”

Poniżej podajemy fragmenty artykułu: [1]

O synowie Gazy, [Zachodniego] Brzegu, Dahii [twierdzy Hezbollahu w Bejrucie], Bagdadu i Sany, uderzajcie i bądźcie błogosławieni.

To jest wojna, której chcą Stany Zjednoczone i niektórzy z ich oszukańczych pomocników. To jest wojna, której protegowany [Ameryki] [Izrael] nie był w stanie wygrać, ponieważ mieszkańcy Gazy nauczyli się z doświadczenia, że ​​opór jest silniejszy niż wszystkie armie świata i że Stany Zjednoczone sieją zniszczenie, ale nie zwyciężają. Zostały pokonane w Wietnamie, na Kubie, w Somalii i Afganistanie i powrócą z ciałami swoich zabitych i zakładników, upokorzone i pokonane waszymi bolesnymi ciosami.

Tak, to jest wojna, której przewodzą Stany Zjednoczone, jak zauważyło Palestyńskie Stowarzyszenie Akademików w wydanym przez siebie oświadczeniu, [które nazwało ją] „barbarzyńską i oszukańczą wojną przeciwko Palestyńczykom, prowadzoną przez USA”.

Wszystkie świadectwa i wskazówki dowodzą, że Stany Zjednoczone są głównym motorem wspierającym tę wojnę i barbarzyńskie akty masakry wobec Gazy i narodu palestyńskiego oraz że wszystkie ich wezwania i wysiłki mające na celu zaprzestanie wojny z Palestyńczykami są fałszywe i [miały tylko na celu] wprowadzenie w błąd opinii publicznej w USA i na świecie. Prezydent USA [Joe] Biden twierdzi, że jest przeciwny atakowi wojskowemu na ludność cywilną w Rafah, ale jednocześnie zwraca się do Kongresu USA o [zatwierdzenie] kwoty 26 miliardów dolarów na pomoc finansową i wojskową [dla Izraela]. Twierdzi, że przestanie dostarczać okupantowi precyzyjną amunicję o dużej ładowności, [niemniej] umożliwia swojej Partii Demokratycznej sprzeciwienie się temu i podjęcie decyzji, która zmusza jego rząd do wysłania amunicji i bomb do okupanta…

Zakrojone na szeroką skalę bitwy toczone przez armię syjonistyczną w Gazie dowodzą, że odważny palestyński ruch oporu wciąż panuje na miejscu w Gazie i zadał syjonistycznemu wrogowi ciężkie straty w ludziach i sprzęcie. [Tylko] w ostatnich dziesięciu dniach wróg poniósł [straty] około 300 zabitych i rannych, a 100 pojazdów wojskowych zostało zniszczonych lub uszkodzonych. To skłoniło izraelskiego ministra obrony [Joava] Gallanta do zażądania w [wywiadzie] telewizyjnym, by jego rząd sformułował plan polityczny na [przyszłe] zarządzanie Gazą. [Gallant] udowodnił w ten sposób, że on i armia syjonistyczna są teraz przekonani, że nie mogą pokonać palestyńskiego ruchu oporu, który utrzymuje swoje stanowisko przez 224 dni w obliczu barbarzyńskiej, ludobójczej wojny syjonistycznej, [wojny] wspieranej militarnie i finansowo przez USA i kilka krajów europejskich. Zatem chcą uciec od bagna wojny na wyniszczenie w Gazie za pomocą rozwiązania politycznego.

Dlatego synowie Gazy, nauczcie ich, że każdy, kto wyrośnie z ziemi ojczystej, pragnie umrzeć, aby wznieść się do nieba jako męczennik z miłości do ojczyzny.

[2]  Al-Watan (Qatar), May 19, 2024.