Przywódca Hamasu Ismail Hanija wezwał w przemówieniu z 15 maja 2024 r. w sieci Al-Dżazira (Katar) Palestyńczyków w Jordanii, Syrii, Libanie i gdzie indziej, by zmobilizowali się na wszystkich frontach i nasilili walkę „z Izraelem w celu wyzwolenia Palestyny”. Powiedział, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i w Izraelu powinni zewrzeć szeregi ze Strefą Gazy i „powstać w obliczu wroga”.

Aby zobaczyć klip przedstawiający przywódcę Hamasu Ismaila Haniję, kliknij tutaj. 

„Musimy zewrzeć szeregi w Gazie i we wszystkich naszych miastach i wioskach na Zachodnim Brzegu oraz na okupowanych ziemiach w [Izraelu]”

Ismail Hanija: Jesteśmy pewni, że ta agresja zostanie stłumiona, pokonana i wypędzona z naszej ziemi, niezależnie od tego, jak długo to zajmie, krew męczenników i rannych, cierpienie [naszych] więźniów, i ciężary wysiedlenia nie pójdą na marne, z wolą Allaha.

Musimy być w tym razem i zjednoczyć się, aby pokonać wroga. Musimy złączyć szeregi razem z Gazą oraz we wszystkich naszych miastach i wioskach na Zachodnim Brzegu i na okupowanych ziemiach w [Izraelu].

„Wolny naród palestyński powinien zmobilizować się na wszystkich frontach – w Jordanii, Syrii i Libanie… aby nasilić walkę”

Musimy powstać w obliczu wroga. Wolny naród palestyński powinien zmobilizować się na wszystkich frontach – w Jordanii, Syrii i Libanie oraz w miejscach w diasporze, gdzie żyją jako uchodźcy. Muszą nasilić walkę, by zakończyć tę brutalną agresję i zrealizować nasz plan wyzwolenia i powrotu uchodźców.