11 września 2021 r. główne skrzydło medialne Al-Kaidy opublikowało 60-minutowe wideo przedstawiające najwyższego przywódcę tej grupy, Ajmana Al-Zawahiriego, o których chodziły plotki, że nie żyje. To nowe wideo dostarczyło dość niedawnego dowodu, że żyje, ale ledwo wspomina tam rocznicę 9/11. Mówiąc o kampanii “Jerozolima nigdy nie będzie zjudaizowana”, jaką ta grupa rozpoczęła po decyzji ówczesnego prezydenta Trumpa przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, Al-Zawahiri opisał to jako najpotężniejszą reakcję na „spisek nikczemnych sług Izraela”. Nawiązując do ataków z 9/11, Al-Zawahiri chwalił rolę “dziewiętnastu mudżahedinów, wojowników islamu, [którzy] wbili Ameryce [nóż] w serce [powodując] ranę, jakiej Ameryka nigdy przedtem nie zaznała”. Dodał: “I dzisiaj [USA] wychodzą z Afganistanu, złamani, pokonani, po dwudziestu latach wojny”.  

Aby zobaczyć klip z przywódcą Al-Kaidy, Ajmanem Al-Zawahirim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Ajman Al-Zawahiri: Na początek chciałbym pogratulować muzułmańskiej ummie pomyślnej kontynuacji kampanii „Jerozolima nie będzie zjudaizowana”. Niechaj Allah wielce nagrodzi mężnych bohaterów Dżihadu na frontowych liniach dżihadu w Afryce Wschodniej i Zachodniej za heroiczne [czyny] jakich dokonali jako część tych błogosławionych operacji. Ta seria operacji, z pomocą Allaha, okaże się najbardziej wyzywającą odpowiedzią na spiski nikczemnych sług Izraela.

[…]

O muzułmanie! Weźcie udział w tej kampanii. Wywrzyjcie odwet Jerozolimy na syjonistycznych okupantach i tych, którzy ich stworzyli i dostarczyli im pomocy.

[…]

I nie zapominajmy, że dziewiętnastu mudżahedinów, wojowników islamu, wbiło [nóż] w serce Ameryki… ranę, jakiej Ameryka nigdy przedtem nie zaznała… i dzisiaj [USA] wychodzą z Afganistanu złamani, pokonani, po dwudziestu latach wojny. Chwała i wdzięczność należą do samego Allaha.