Amerykańska aktywistka, Zahra Billoo, dyrektorka wykonawcza oddziału San Francisco Bay Area Council on American-Islamic Relations (CAIR-SFBA), powiedziała, biorąc udział w panelu na dorocznej konferencji American Muslims for Palestine (AMP), która odbyła się w Chicago 27 listopada 2021 r., że rozwiązanie w postaci dwóch państw jest „śmiechu warte” i że każda organizacja, która je popiera, jest wrogiem. Powiedziała, że Anti-Defamation League, Jewish Federation, „syjonistyczne synagogi” i oddziały Hillel na „naszych kampusach” nie są przyjaciółmi. Billoo powiedziała, że rzucą oni muzułmanów wilkom na pożarcie. Następnie wezwała publiczność, by co miesiąc wpłacali pieniądze na AMP, bowiem jeśli płacą podatki w USA, znaczy to, że co miesiąc finansowo wspierają „apartheid”.   

Obrady panelu nadawano na żywo na kanale YouTube American Muslims for Palestine. Dyrektor wykonawczy CAIR, Nihad Awad, także uczestniczył w panelu (patrz klipy MEMRI TV nr 9208353637015279). Wśród uczestników była Linda Sarsour (patrz klipy MEMRI TV nr 69356808 i 6111), Lamis Deek (patrz klip MEMRI TV nr 3430) i Taher Herzallah (patrz klip MEMRITV nr 7071).

 Aby zobaczyć klip z Zahrą Billoo w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Sprzeciwiajcie się zaciekłym faszystom, ale sprzeciwiajcie się także uprzejmym syjonistom… Oni wezmą waszą przyjaźń i rzucą waszych braci i siostry wilkom na pożarcie”

Zahra Billoo: Musimy zwracać uwagę na Anti-Defamation League. Musimy zwracać uwagę na Jewish Federation. Musimy zwracać uwagę na syjonistyczne synagogi. Musimy zwracać uwagę na oddziały Hillel na naszych kampusach, bo tylko dlatego, że są waszymi przyjaciółmi dzisiaj, nie znaczy, że poprą was, kiedy chodzi o prawa człowieka.

Sprzeciwiajcie się więc zaciekłym faszystom, ale sprzeciwiajcie się także uprzejmym syjonistom. Oni nie są waszymi przyjaciółmi. Nie będzie ich, kiedy będziecie ich potrzebować. Wezmą waszą przyjaźń i rzucą waszych palestyńskich braci i siostry wilkom na pożarcie. Och! Dogadujecie się, bo wszyscy jesteście razem w dziewczęcych skautach? Mówcie do nich o tym, co dzieje się w Palestynie, a zobaczycie jak pójdzie taka rozmowa.

Tak więc, kiedy myślimy o islamofobii i syjonizmie, mówmy wyraźnie o związkach. Nie ma różnicy między polityką krajową a polityką zagraniczną, jeśli chodzi o nasze prawa człowieka. Nie ma różnicy między polityką krajową a polityką zagraniczną, jeśli chodzi o tych, którzy nas atakują.

[…]

„Powinniście być comiesięcznymi darczyńcami dla American Muslims For Palestine… [Już] co miesiąc dajecie na apartheid, płacąc podatki”

Nawiasem mówiąc, powinniście być comiesięcznymi darczyńcami dla American Muslims for Palestine. Wbudujcie to w swój budżet i zapomnijcie o tym. Dawajcie wasz comiesięczny wkład, ponieważ co miesiąc dajecie na apartheid. Jest to część waszego budżetu. Płacicie wasze podatki, więc powinniście co miesiąc dawać pieniądze na AMP.

[…]

„Znajcie waszych wrogów [:] syjonistyczne organizacje[,] organizacje polityki zagranicznej, które mówią, że nie są syjonistami, ale chcą rozwiązania w postaci dwóch państw… [co] jest śmiechu warte” 

Lista ciągnie się. Wiedzcie, kto jest po waszej stronie. Budujcie z nimi społeczność, bo następną rzeczą, jaką wam powiem, to, znajcie waszych wrogów. I nie będę tego osładzać, oni są waszymi wrogami. Istnieją organizacje i infrastruktura, które działają, by wyrządzić wam krzywdę. Nie dajcie się nabrać. Sprzedaliby was, gdyby mogli, a często robią to za waszymi plecami. Chodzi mi o syjonistyczne organizacje, chodzi mi o organizacje polityki zagranicznej, które mówią, że nie są syjonistami, ale chcą rozwiązania w postaci dwóch państw. Sama nie jestem Palestynką, ale według mojego rozumienia jest to śmiechu warte. Więc znajcie swoich wrogów.