Delagacja Hamasu odwiedziła celę więzienną Nelsona Mandeli w Południowej Afryce. W krótkim filmie nagranym podczas tej wizyty przedstawiciel Hamasu, Mahmoud Al-Zahar, porównał celę Mandeli do izraelskiej celi więziennej. Powiedział, że Allah zdecydował, że Mandela wyjdzie z więzienia i w taki sam sposób zdecydował, że palestyńscy więźniowie wyjdą z więzienia i wygnają okupanta. Powiedział, że spędzenie czasu w celi więziennej jest sposobem na zbliżenie się do Allaha i dodawał otuchy palestyńskim więźniom mówiąc, że oni z czasem będą rządzić krajem, jak to robił Mandela. Film zamieszczono w Internecie 1 grudnia 2018 r.   

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„To jest przesłanie do każdego mudżahedina, który prowadzi dżihad dla swojej ziemi i swojego kraju: te zamki i te więzienia nie są wieczne”

Mahmoud Al-Zahar: W imię Allaha Miłosiernego i Litościwego. Jesteśmy w miejscu, gdzie wojownik Nelson Mandela spędzał swoje dni, celi nie większej niż dwa na dwa i pół metra, z tym kocem i żelaznymi kratami, które przypominają żelazne kraty w izraelskich celach więziennych, w których my, Palestyńczycy, spędzamy długie lata – więzienia Saraya, więzienia Aszkelon…

Allah zdecydował, że ten więzień (Mandela) wyjdzie z więzienia, tak jak zdecydował, że my wyjdziemy z więzienia i wygnamy okupanta.

To jest przesłanie do każdego mudżahedina, który prowadzi dżihad dla swojej ziemi i swojego kraju: te zamki i te więzienia nie są wieczne

„Do naszych braci w więzieniach izraelskiego okupanta mówię: ’Z wolą Allaha, wyjdziecie z tych więzień i będziecie rządzić krajem’”

Spędzenie czasu w tych miejscach jest sposobem zbliżenia się do Allaha. Jest symbolizm w tym, że Nelson Mandela został prezydentem dużego kraju. Do naszych braci w więzieniach izraelskiego okupanta mówię: ”Z wolą Allaha, wyjdziecie z tych więzień i będziecie rządzić krajem”.