Libański politolog, Anis Al-Nakkasz powiedział 30 maja 2020 r. w wywiadzie dla NBN TV (Liban), że Ameryka nie może niczego zrobić przeciwko Iranowi. Powiedział, że Iran nie jest ograniczony do regionu Zatoki Perskiej w sprawie odwetu na Ameryce i że Wenezuela może nie siedzieć cicho, jeśli nękane będą irańskie tankowce w regionie. Wyjaśnił, że przed niedawnym przybyciem irańskich tankowców do Wenezueli, rząd Wenezueli prowadził próby z potężnymi pociskami ziemia-ziemia i pociskami przeciwokrętowymi, które, jak powiedział, zaskoczyły Amerykanów. Powiedział następnie, że Iran może pomóc Wenezueli bronią i pomocą techniczną w taki sam sposób, w jaki pomógł Gazie i Hutim w Jemenie, i podkreślił, że pociski o zasięgu 2500 kilometrów mogą sięgnąć z Wenezueli amerykańskich platform naftowych w Zatoce Meksykańskiej oraz amerykańskich miast. Ponadto Al-Nakkasz powiedział, że jest bardzo możliwe, iż Izrael zostanie unicestwiony w ciągu następnych pięciu lat i że jedyną rzeczą zapobiegająca zniszczeniu Izraela są Stany Zjednoczone, których rychły upadek przewiduje.

Al-Nakkasz brał udział w zamachu terrorystycznym w 1975 r., w którym zginęło troje ludzi. Został skazany we Francji na dożywocie, ale ułaskawiony po dziesięciu latach w więzieniu. W jednym z wystąpień w Al-Dżazira wzywał do uderzeń na instalacje naftowe USA (patrz MEMRI TV clip no. 101 Terrorist Anis Al-Naqqash Calls on Al-Jazeera TV for Strikes against US Oil Facilities, June 6, 2004).[1]

Aby zobaczyć klip z libańskim politologiem, Anisem Al-Nakkaszem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Kto mówi, że Wenezuela będzie cicho, jeśli irańskie tankowce będą nękane?”

Anis Al-Nakkasz: Gra się skończyła. Ameryka dostała lanie i siedziała cicho. Nie ma niczego, co Ameryka może zrobić [przeciwko Iranowi]. Niektórzy mówią: „Okay, możecie stawiać im wyzwanie na Oceanie Atlantyckim lub Morzu Karaibskim, ale odpowiedź przyjdzie gdzie indziej”. Moją odpowiedzią jest: Kto mówi, że Iran może brać odwet na Stanach Zjednoczonych tylko w swoim pobliżu lub w Zatoce? Kto mówi, że Wenezuela będzie cicho, jeśli irańskie tankowce będą nękane? Przed przybyciem [irańskich] tankowców Wenezuela przeprowadziła manewry i próby celnych pocisków z wysoko wybuchowymi głowicami – pocisków ziemia-ziemia i pocisków przeciwokrętowych. To był komunikat, który zaskoczył Amerykanów, którzy nie sądzili, że te pociski istnieją w Wenezueli.

[…]

„[Iran] potrafił uzbroić oblężona Gazę…  i dostarczył technicznej pomocy [Hutim] w Jemenie… czy ten sam [Iran] nie może wesprzeć Wenezueli?”

[Iran] potrafił uzbroić oblężoną Gazę takimi pociskami i dostarczył technicznej pomocy [Hutim] w Jemenie, a to umożliwiło im produkowanie pocisków o zasięgu setek kilometrów, a w przyszłości będą to tysiące kilometrów… Czy ten sam [Iran] nie może wesprzeć Wenezueli? Pisałem na Facebooku rok temu, że pocisk o zasięgu 2500 kilometrów, wystrzelony z Caracas może dosięgnąć Zatoki Meksykańskiej i uderzyć amerykańskie platformy naftowe, jak również amerykańskie miasta.

[…]

„Wojna o wyzwolenie Palestyny i położenie kresu syjonistycznemu tworowi [odbędzie się] w mniej niż dziesięciolecie… Unicestwimy najważniejszy twór w Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie… USA nie będą w stanie go uratować”

Widzę wojnę o wyzwolenie Palestyny i położenie kresu syjonistycznemu tworowi w mniej niż dziesięciolecie – jeśli nawet nie mniej niż pięć lat. Spodziewam się, że będzie to wkrótce.

Prowadzący wywiad: Czy może to być w mniej niż pięć lat?

Al-Nakkasz: Tak, to jest bardzo możliwe. To znaczy, że nie zadowolimy się wysłaniem pięciu tankowców do Wenezueli. Raczej unicestwimy najważniejszy twór w Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie. Mimo amerykańskiego wsparcia, USA nie będą w stanie go uratować.

Prowadzący wywiad: Może nie docenia pan amerykańskich możliwości?

Al-Nakkasz: Ludzie widzą obraz w jego trzech wymiarach, ale ja widzę go we wszystkich czterech wymiarach, włącznie z tymi z przyszłości. To dlatego wyciągam wniosek, że strategiczne okoliczności, które dostarczają ochrony Izraelowi, zaczynają upadać. Stany Zjednoczone, które są liderem tego globalnego systemu, który popiera Izrael, będą sparaliżowane w tej wojnie.

Powiem panu coś bardziej uczciwie. Tym, co zatrzymuje opór dzisiaj od rozpoczęcia i zwyciężenia wojny przeciwko syjonistycznemu tworowi, nie są izraelskie możliwości, ale centralna pozycja USA. Ta centralna pozycja [USA] opóźnia wojnę, ponieważ wiemy z pewnością, że będzie nam łatwiej w niedalekiej przyszłości, kiedy [USA] upadną i nie będą w stanie interweniować w tę wojnę.


[1] For more on Anis Al-Naqqash, see MEMRI TV clips No. 798 Lebanese Terrorist-Turned-Researcher Anis Al-Naqqash in Support of Terror Attacks in London, the U.S., and Arab Countries: „Islam Is One of the Greatest Advocates of Violence, When Violence Is Warranted”, August 3, 2005; No. 7554 Pro-Iranian Lebanese Political Analyst Anis Al-Naqqash: America is the Enemy of Humanity; Arabs and Muslims Should Fight It; We Encourage ISIS-Like Phenomena, October 27, 2019; No. 1568 Lebanese Researcher and Former Convicted Terrorist Anis Al-Naqqash: The American Empire Must Die. It Is in Our Interest to Get the U.S. Mixed Up in Endless Wars, September 14, 2007; and No. 7012 Lebanese Political Analyst Anis Naqqash: Democracy Is Western Deception; Iran Is an Islamic Republic, Not a Democratic One, February 5, 2019.