Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z Tuhamim Muntasirem, byłym doradcą muftiego Egiptu i wielbicielami heavy metal w Egipcie, który został nadany na kanale Marzenie Egiptu 2 TV w lutym-marcu 2010.

· Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2437.htm .

· Żeby zobaczyć odcinki o heavy metal w Iranie, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/1855.htm i http://www.memritv.org/clip/en/1537.htm .

„Heavy Metal to po prostu muzyka; nie ma to nic wspólnego z satanizmem”

Dziennikarz: Lubicie muzykę heavy metal, ale niestety musicie mierzyć się z wieloma błędnymi wyobrażeniami w naszym społeczeństwie, które czasami patrzy na was… Bądźmy szczerzy, ludzie nazywają was czcicielami szatana. Jestem pewien, że słyszeliście to. Zaskoczyła mnie informacja, że niektóre wasze zabawy rozwinęły się w kwestię bezpieczeństwa narodowego.

[…]

Nirmin Magdi, studentka sztuk pięknych: Heavy metal to po prostu muzyka. Nie ma to nic wspólnego z satanizmem.

Bassem Ali, student farmacji: Chciałbym coś powiedzieć. Lepiej jest grać na gitarze albo mieć hobby niż oglądać filmy pornograficzne w Internecie.

Karim Ammad, student hotelarstwa: Zamiast oskarżać nas o satanizm czy cokolwiek, powinni z nami porozmawiać i zrozumieć nasz sposób myślenia.

[…]

Tuhami Muntasir, były doradca muftiego Egiptu: Jest jasne, że to jest finansowane i że to jest sponsorowane i organizowane przez syjonistów. Oni dostają pieniądze z różnych źródeł – może z Cypru, może z Izraela… To co robią na swoich zabawach…

„Zjawisko, którego jesteśmy świadkami… jest oparte o ‘konstytucję’ – Protokoły mędrców Syjonu

Dziennikarz:Czy dostajecie pieniądze z jakiegoś źródła?

Karim Ammad: Gdybyśmy dostawali, to czy bylibyśmy tacy biedni? Jakie pieniądze? Pierwszy raz coś takiego słyszę.

Tuhami Muntasir: Mówię o zeznaniach ludzi, którzy zostali złapani…

Karim Ammad: To, co pan powiedział, podsumowuje to. Mówi pan o przeszłości. Dzisiaj nie ma niczego…

Tuhami Muntasir: Mówię o zeznaniach ludzi, którzy zostali złapani… Jeszcze nie skończyłem.

Bassem Ali: No to proszę dokończyć.

Tuhami Muntasir: Pozwólcie sobie powiedzieć, że zjawisko, którego jesteśmy świadkami teraz, jest wyraźnym przejawem dobrze finansowanej kampanii syjonistycznej, która jest oparta o ‘konstytucję’ – Protokoły mędrców Syjonu. Za pozwoleniem, jeszcze nie skończyłem. Protokoły mędrców Syjonu – ta założycielska konstytucja… Co chcą osiągnąć syjoniści? Jesteście inteligentami i wiecie to. Oni chcą rządzić światem.

Dziennikarz: Zachowajmy rozsądek.

Tuhami Muntasir: Oni chcą rządzić światem. Proszę mi dać dokończyć. Oni chcą rządzić światem. Syjonizm ma środki, by to zrobić, i ma priorytety. Syjoniści mówią: założymy kluby i ściągniemy ludzi, którzy mają pewne cechy i którzy są chętni do kolaboracji, i wyniesiemy ich na szczyt piramidy.. .

Dziennikarz: Ale oni nie są szpiegami…

Tuhami Muntasir: Trzecim priorytetem mędrców Syjonu jest handel narkotykami i ułatwianie szerzenia się ohydy, żeby społeczeństwa stały się zniewolone przez swoje pragnienia i żądze…

Dziennikarz: Wróćmy do miłośników heavy metal…

Tuhami Muntasir: W ten sposób kraje załamią się bez potrzeby uciekania się do broni. Rządy nad światem to prawdziwy i wyrażony cel globalnego syjonizmu.

„Jeśli to jest spisek syjonistyczny, to nie powiódł się… Jesteśmy wychowani w islamie i jego zasadach”

Dziennikarz: Pytaniem, które trzeba zadać, jest, co to ma wspólnego z tymi młodymi ludźmi, którzy lubią muzykę heavy metal, noszą te ubrania i wykonują te rytuały?

Tuhami Muntasir: Jak mogą mówić, że lubią heavy metal, skoro nie słuchają takich pieśniarzy jak Umm Kulthum, Abd Al-Halim Hafez, Farid Al-Atrash, Amr Diab i wszyscy inni? To wykracza poza kwestię, czy lubisz tę muzykę, czy nie. To stało się ideologią. To jest zorganizowana ideologia, której celem jest wyobcowanie i rozmycie tożsamości.

[…]

Bassem Ali: To jest rodzaj sztuki, jak filmy. Proszę mnie nie zmuszać do powtarzania się. To jest rodzaj sztuki, który wyraża emocje. To jest hobby. Jeśli chcesz słuchać heavy metal – proszę bardzo, ale co to ma wspólnego z szatanem? Czy pan myśli, że oni siedzą podczas programów telewizyjnych i dyskutują, jak ulepszyć religię, podczas gdy my zajęci jesteśmy czczeniem szatana? Do piekła z szatanem! Do piekła z szatanem! Do piekła z wszystkimi szatanami – od najmniejszego, jaki istnieje, do ministra wszystkich szatanów! Mówię, do piekła z szatanem. Kto przeklinałby kogoś, kogo czci?!

Tuhami Muntasir: Odpowiedzią jest, że ich usta mówią rzeczy, które nie są w ich sercach.

Bassem Ali: Mój Boże! Dlaczego pan to mówi? Czy wątpi pan, co jest w moim sercu?

[…]

Jeśli to jest spisek syjonistyczny, to się nie powiódł. Nikt nie może na nas wpłynąć. Jesteśmy wychowani w islamie i jego zasadach.

[…]

Piosenka trwająca pięć minut nigdy nie doprowadzi cię do zasadniczych decyzji w życiu. Jeśli jesteś zbyt leniwy, żeby wstać rano, słuchasz piosenki i daje ci ona energię, żeby pójść do pracy. Nie powoduje, że popełniasz samobójstwo i siejesz zepsucie. Zasadnicze decyzje, takie jak te, są powodowane ogólną sytuacją. Człowiek studiuje 20 lat, otrzymuje dyplom i nie może znaleźć pracy.