Poniżej znajdują się fragmenty programu przedstawiającego egipskie dzieci wygłaszające kazania o Jerozolimie. Program nadała Al-Nas TV (Liban) 16 lutego 2010 r.

„Intryganci spiskują, żeby zatopić [nasz naród] w tragedii, ale w tym procesie wykopią sobie własne groby”

Dziecko: Stan naszego narodu jest osobliwy. Na Allaha, nasz naród żyje w nieszczęściu i katuszach. Jest zalany powodzią przerażających spisków. Intryganci spiskują, żeby zatopić go w tragedii, ale w tym procesie straszliwego spisku wykopią sobie własne groby. Ciągle mówią o pokoju, ale ja mówię, że zagrabiona ziemia powinna zostać oddana jej ludowi.

Jutro meczet Al-Aqsa przywdzieje swoje najlepsze szaty. Jeśli ich „pokój” znaczy, że mamy zrezygnować z naszego ukochanego Al-Aqsa, to ten ich pokój jest katastrofą i tym samym jest ich przerażający spisek. Danina krwi będzie zapłacona za meczet Al-Aqsa.

Moi bracia w islamie, fale przypływu niewiernego Zachodu zbliżają się do nas ze wszystkich stron, ujawniając prawdę o tym, co [Zachód] mówi od lat, żeby nas oszukać: że są oni ludźmi pokoju. Żydzi są ludźmi pokoju wobec wszystkich innych religii – wszystkich religii, które nie zostały zesłane przez Allaha – ale nie wobec religii Pana niebios i ziemi.

„Ten konflikt … zaczął się, kiedy Prorok Mahomet zaczął głosić słowo Allaha”

Moi bracia, ten konflikt nie ma tylko kilku dni, ani nawet kilku lat. Ten konflikt ma 1431 lat. Zaczął się, kiedy Prorok Mahomet zaczął głosić słowo Allaha.

O muzułmanie, Jerozolima jest arabska i islamska, niezależnie od tego co mówią głupi kłamcy, jak Ben-Gurion i jego pomocnicy. Ben-Gurion Powiedział: „Możemy nie mieć prawa do Palestyny z perspektywy politycznej, ale mamy prawo do Palestyny z perspektywy religijnej. To jest Ziemia Obiecana, którą Bóg nam obiecał, od Nilu do Eufratu”. Później Szaron i Barak – niechaj Allah pokarze ich tak, jak na to zasługują – powtarzali to.

[…]

Zachód ma przemysł, turystykę i atrakcje, które nas kuszą, ale jest pozbawiony wiary. Zachód jest martwym cmentarzem zasad. Celuje w naszą religię strzałami pokusy. Zachód jest cmentarzem sprawiedliwości. Kiedy tylko podnosi się ręka [w oporze], Zachód wywija nożem. Zachód wyrzeka się pokoju, niemniej próbuje uwieść nas ułudą pokoju. Czy herezja i islam mogą kiedykolwiek współistnieć? Nie winię Zachodu za jego spiskowanie, ale winię muzułmanów, którzy dają się im uwieść.