Poniżej przedstawiamy wyjątki z wywiadu z Szejkiem Yousufem Al-Ahmadem, profesorem prawa islamskiego na uniwersytecie Al-Imam w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Wywiad nadano w Daleel TV 8 sierpnia 2009 r.

Żeby zobaczyć ten wywiad w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2216.htm .

„Powinniśmy powiedzieć [właścicielowi LBC TV] Al-Walid Bin Talalowi: Strzeż się”

Dziennikarz: „Rok temu Szejk Saleh Al-Lahidan wydał fatwę, która rozpętała piekło. Zażądał, by właścicieli [liberalnych kanałów Arab TV postawić przed sądem] i by wyrazili skruchę. Czy popiera pan żądanie Szejka Al-Lahidana?”

Szejk Yousuf Al-Ahmad: „Sądzę, że popierają go wszyscy uczeni w islamie.

[…]

„Uważam, że jednym z naszych problemów jest to, iż nadal chowamy głowy w piasek i mówimy o ‘libańskich’ kanałach telewizyjnych, udając uczciwość. Weźmy na przykład LBC. Wszyscy wiemy, kto jest właścicielem. Powinniśmy powiedzieć [do właściciela] Al-Walid bin Talala: strzeż się. To samo dotyczy LBC TV, Al-Arabija TV, kanałów ART i Rotana – wszystkie te [saudyjskie] kanały służą do zniszczenia islamu i muzułmanów.

[…]

„Jeśli chodzi o te nikczemne kanały, które wymieniłem, i o inne podobne – nie mam żadnych wątpliwości, że niebezpieczeństwo, jakie stanowią dla narodu islamskiego, jest nie mniejsze niż niebezpieczeństwo syjonistycznych Żydów lub amerykańskich krzyżowców w Iraku i gdzie indziej.”

Dziennikarz: „Co doprowadziło pana do tak ekstremistycznych poglądów? Proszę zauważyć, że zrównuje pana kanały, których właścicielami są muzułmanie, obywatele saudyjscy, z Żydami.”

„Śmiertelna trucizna, którą szerzą, sięgnęła szpiku kości.”

Szejk Yousuf Al-Ahmad: „Nie zrównywałem ich. Powiedziałem, że są bardziej niebezpieczni. Mówiłem dokładnie. Moim zdaniem śmiertelna trucizna, którą szerzą, sięgnęła szpiku kości.

[…]

„Ludzie, którzy szerzą zepsucie w kraju – czy to rozbójnicy, handlarze narkotykami czy właściciele tych kanałów telewizyjnych, którzy są jeszcze bardziej niebezpieczni… Te kanały nadają zepsucie i nagość. To wszystko są ludzie, którzy szerzą zepsucie w kraju i powinni być sądzeni w islamskim sądzie i skazani na śmierć. Ta [fatwa] jest jak najbardziej w zgodzie z prawem islamskim Nie ma co do tego wątpliwości.”

Dziennikarz: „Srogość tej fatwy wzbudziła strach w sercach…”

Sheikh Yousuf Al-Ahmad: „… hipokrytów.”

Interviewer: „W sercach wszystkich. Także na Zachodzie poświęcono jej wiele uwagi.”

Szejk Yousuf Al-Ahmad: „Sam islam wzbudza strach…”

Dziennikarz: „Nie, nie wzbudza. Islam jest religią tolerancji i wyrozumiałości, Szejku.”

„Żądamy, by stanęli przed islamskim sądem.”

Szejk Yousuf Al-Ahmad: „Allah mówi inaczej. Islam jest wyrozumiały, ale niewierny Zachód trzęsie się przed nim ze strachu. Allah rozkazał nam przygotować: ‘Przygotujcie dla nich takie wojska i wierzchowce, jakie możecie, żeby wzbudzić strach w sercach wrogów Allaha i waszych własnych.’ Nasza ludzka natura może nam mówić, że kamienowanie jest nieakceptowalne, ale jest to kara nakazana przez Allaha. Jeśli Allah nakazuje karę śmierci – tak ma być. Jeśli uczeni w islamie wydali orzeczenie, że karą dla handlarzy narkotykami jest śmierć, to tak ma być.

„Uważam, że [właściciele kanałów TV] są bardziej niebezpieczni niż ci wszyscy. Zapomnij o tym czy powinni być zabici, czy też nie – żądamy, by stanęli przed islamskim sądem.

„Wzywam dobrych, honorowych businessmanów, żeby ofiarowali swoje miliony na wynajęcie prawników, którzy wytoczą islamski proces przeciwko tym właścicielom kanałów telewizyjnych i prawnie ich zadręczą. Wzywam prawników i dobrych ludzi w Arabii Saudyjskiej, w krajach nad Zatoką Perską, w Egipcie, w Jemenie i wszędzie, by wygnać ich ze wszystkich krajów muzułmańskich.”