Poniżej podajemy fragmenty przemówienia prezydenta Ahmadineżada nadanego przez irański kanał telewizyjny IRINN 24 czerwca 2011r.

Mahmoud Ahmadineżad: Jest wielkie podobieństwo między incydentem z 11 września 2001 a Holocaustem. W dwa lata po tym jak administracja amerykańska użyła tego pretekstu do zaatakowania dwóch krajów – zabicia, ranienia, i pozbawienia domów milionów ludzi i doprowadzenia do nędzy i zacofania społeczeństw tego regionu – pod naciskiem opinii publicznej, powołano grupę aby zbadać przyczyny [11 września]. Jednak mimo upływu dziesięciu lat, fakty utrzymywane są w tajemnicy przed amerykańskim narodem i przed całym światem.

Niektórzy ludzie są przekonani, iż celem 11 września 2001 było danie swobody manewru fikcyjnemu reżimowi syjonistycznemu, przez destabilizację krajów tego regionu i odwrócenie uwagi amerykańskiej opinii publicznej od niepewnej sytuacji gospodarczej i oczywiście aby napełnić kieszenie podżegaczom wojennymi i niekulturalnym kapitalistom. Gdyby otworzono czarne skrzynki Holocaustu i 11 września 2001, wiele dowodów ujrzałoby światło dzienne. Żałujemy, iż mimo międzynarodowych nacisków, amerykańska administracja jak dotąd nie dała na to zezwolenia.