W opublikowanym, 17 maja artykule na łamach saudyjskiego dziennika Al-Iqtisadiya, dr Abd Al-Rahman Al-Trairi, który jest również profesorem Uniwersytetu Króla Sauda, wyraził poparcie dla twierdzeń Rogera Garaudy’ego i innych dobrze znanych negacjonistów Holocaustu, którzy kwestionują liczbę ofiar Holocaustu, i powiedział, że Żydzi wykorzystali Holocaust aby zmusić świat do utworzenia państwa Izrael. Al-Trairi zaprotestował przeciwko niedawnej decyzji izraelskiego Ministerstwa Edukacji nakładającej na arabskich uczniów w Izraelu obowiązek uczenia się o Holocauście jako część curriculum, twierdząc, że izraelskie podręczniki ignorują palestyńską narrację i nie uważają, że „inny” jest równy. Odrzucił również jako bezzasadne twierdzenia, które pojawiły się po 11 września 2001r. że podręczniki w Arabii Saudyjskiej zawierają przesłanie nienawiści i zachęcają do aktów terroryzmu.

Poniżej podajemy fragmenty z tego artykułu: [1]

„Jest irracjonalne, że sześć milionów [Żydów] zostało zabitych”

Żydzi [od dawna] utrzymywali świat w zaabsorbowaniu Holocaustem i nadal to robią… Celują w swojej taktyce, ustanawiając prawa, które zabraniają kwestionowania Holocaustu i oskarżają każdego, kto to robi o antysemityzm. Wykorzystali podręczniki szkolne do publikowania tylko takiego materiału, który zachęca do solidarności z [Żydami] jako z prześladowanym narodem, który cierpiał tragedie z rąk ludzi, wśród których żyli. Udało im się nawet przekonać Zachód, szczególnie Wielką Brytanię i USA, by założyć swoje państwo na ziemi Palestyny i popierać je we wszystkich dziedzinach: ekonomicznej, militarnej, politycznej i technologicznej.

Aby dowieść, że są lojalni wobec Żydów i nie są antysemitami, kraje zachodnie ścigały sądownie filozofów i wybitne postaci, takie jak filozof francuski Roger Garaudy. [Garaudy] nie kwestionował, czy był Holocaust, a [tylko] liczbę jego [ofiar] – ponieważ jest irracjonalne, że sześć milionów ludzi zostało zabitych, szczególnie kiedy wiemy, że nie ma dużo Żydów na całym świecie, nie więcej niż 15 milionów. Jak [więc] można uwierzyć, że w samych Niemczech zabito sześć milionów Żydów podczas II wojny światowej? Brytyjski historyk był poddany temu samemu losowi, kiedy został skazany na więzienie za wątpliwości, ilu było zabitych w tym, co Żydzi nazywają „Holocaustem”.

Niedawno ministerstwo edukacji tworu syjonistycznego nakazało, by uczniowie arabskich liceów z obywatelstwem izraelskim odpowiadali na pytanie o Holocaust [jako część egzaminu z historii]. [Zrobiono to] w celu wmuszania historii Żydów Palestyńczykom i odcinania ich od własnej historii, która jest pełna nakba [katastrof] dokonanych przez Żydów, którzy udają, że płaczą nad tym, co spotkało ich [tj. Palestyńczyków] w ich historii.

To posunięcie ujawnia poglądy tych, którzy kierują edukacją i kulturą w tworze syjonistycznym, na krytyczną i ważną rolę edukacji w kształtowaniu umysłów i emocji. Historia żydowska jest wmuszana mieszkańcom Palestyny, podczas gdy jeśli chodzi o oficjalne instytucje edukacyjne tworu syjonistycznego, historia Palestyńczyków nie istnieje. Palestyńczycy są mniejszością w państwie tworu [syjonistycznego] i wymaga się od nich nauczenia się historii większości… nawet jeśli ta większość jest katem i rabusiem tych ziem.

„Twierdzenia, że saudyjskie programy szkolne zawierały nienawiść i ekstremizm były kłamstwem”

Kiedy zdarzył się 11 września, zachodnie media i politycy twierdzili, że podręczniki i programy szkolne w królestwie [saudyjskim] żywią terroryzm i produkują ekstremizm… Przy narastających atakach na królestwo ja wraz z kolegami z wydziału edukacji [uniwersytetu] czuliśmy potrzebę przeciwstawienia sie tym oskarżeniom danymi naukowymi opartymi o badanie podręczników i programów szkolnych wielu krajów. W roku 1424 kalendarza hidżra [2003] zorganizowaliśmy zjazd… na którym [omawiano] 44 takie badania, włącznie z badaniem tworu syjonistycznego… USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Australii, Afryki Południowej i innych, naukowo i rygorystycznie analizując treść [programów szkolnych tych krajów]. Wyniki tych badań pokazały, że twierdzenie, iż saudyjskie programy szkolne zawierały nienawiść i ekstremizm były kłamstwem [sfabrykowanym dla ułatwienia] wymuszania i samooczyszczenia się. Badanie pokazało [również] wyraźnie, że programy szkolne tworu syjonistycznego pełne są oszczerstw i przekleństw skierowanych na innego, którego przedstawiają w negatywnym świetle, podkreślając poczucie wyższości nad nim. Programy szkolne stwierdzają także, że cudzoziemcy mają dbać o dobro Żydów i służyć im. Arabowie są [w nich] opisani jako skorpiony, węże, oszuści i przestępcy. Programy innych krajów także miały mnóstwo [treści] przedstawiającej innego jako odrażającego…

Wykorzystywanie edukacji poprzez instytucje oficjalne i nieoficjalne… uważane jest za istotne i fundamentalne dla każdego narodu pragnącego zasłużyć na miejsce obok pozostałych narodów świata, aby mógł utrzymać swoją tożsamość i swoje interesy.


[1] “Al-Iqtisadiya” (Arabia Saudyjska), 17 maja 2011.