W programie z 19 maja 2023 r. w libijskiej Mostakbal TV, libijska prezenterka, Afaf Abdel Mohsen, chwaliła naród palestyński za posiadanie tak wielu dzieci, aby „popychać” je ku śmierci i męczeństwu. Powiedziała, że ​​palestyńskie matki wychowują swoje dzieci w oparciu o opór i „honor powrotu do tej ziemi, używając ich krwi, poświęcając je”. Palestyński dziennikarz Muhammad Abd Al-Hakk, który również pojawił się w programie, powiedział, że jego dziadek mawiał: „Oni mają bomby atomowe, a my mamy ‘bomby potomków’”.

Aby zobaczyć klip z libijskiego programu telewizyjnego, kliknij tutaj lub poniżej:

„[Palestyńczycy] mają tak wiele [dzieci], żebyśmy mogli popchnąć je na śmierć, na męczeństwo”

Afaf Abdel Mohsen: Dlaczego [Palestyńczycy] mają tak wielu chłopców i dziewczynek? Słyszałam piękną odpowiedź na to pytanie: „Rodzimy tak wiele [dzieci], żeby je pchnąć na śmierć, na męczeństwo”.

„Oni mają bomby jądrowe, a my mamy bomby potomstwa”

Muhammad Abd Al-Hakk: Pozwólcie, że opowiem wam anegdotę o moim zmarłym dziadku. Zanim zgodził się na ślub kogokolwiek z rodziny, mówił: „Czy będą wnuki?” Facet mówił: „Inszallah, hadżdż”. Ale mój dziadek powiedziałby: „Nie! Oni mają bomby jądrowe, a my mamy bomby potomstwa”. Mamy dobre potomstwo…

Mohsen: Allah! Allah!

„[Palestyńczycy] wykorzystują [swoje dzieci] do oporu; poświęcają je na męczeństwo”

Al-Hakk: Kwestia rodzenia jest bardzo ważna. Tak jak mówią, że w Bengazi rodzą wiele dzieci, w Palestynie, w Hajfie i w Jafie, także Palestyńczycy, gdziekolwiek się znajdują, przypisują dużą wagę do kwestii ich potomstwa.

Mohsen: Używają je do oporu, chwała Allahowi. Poświęcają je na męczeństwo. Kiedy matka mówi: Rodzę wiele dzieci, więc mogę je wychować w oparciu o opór, miłość do ojczyzny i honor wracając do tej ziemi, używając ich krwi, poświęcając ich…