W nagranym wcześniej wideo poseł Hezbollahu w Libanie, Ibrahim Mousawi, przemawiał do Międzynarodowego Zgromadzenia Światowej Partii Robotniczej przeciwko imperializmowi na rzecz palestyńskiego ruchu oporu, które odbyło się w Nowym Jorku 21 stycznia 2024 r. Pokazano również nagrane wcześniej przesłania i uczestników z licznych grup uznanych za terrorystyczne, w tym libańskiego Hezbollahu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), Demokratycznego Frontu Wyzwolenia Palestyny ​​(DFLP) i jemeńskiego ruchu Ansar Allah (Houthi), a także innych międzynarodowych i amerykańskich grup ekstremistycznych. [1] Podczas wydarzenia odczytano także oświadczenie Hamasu; było w nim potępienie zmiany oznaczenia przez Stany Zjednoczone w owym tygodniu Huti z Jemenu na Specjalnie Wyznaczoną Globalną Grupę Terrorystyczną.  

Musawi powiedział, że Hezbollah docenia demonstracje i oświadczenia Światowej Partii Robotniczej, walczy z Izraelczykami, a uczestnicy Zgromadzenia wypełniają tę misję w inny sposób i w innym stylu. Powiedział: „Jesteśmy razem jednym frontem przeciwko Izraelowi, Stanom Zjednoczonym […] i całej zachodniej hegemonii”. Wydarzenie zaplanowano z okazji 100. rocznicy śmierci Włodzimierza Lenina. Film z przemówieniem Mousawiego został przesłany na kanał YouTube Światowej Partii Robotniczej.

Aby obejrzeć klip przedstawiający posła Hezbollahu Ibrahima Mousawiego, kliknij tutaj:

„To, co robicie tutaj, w zachodnich stolicach… Demonstracje, oświadczenia, które składacie… jest bardzo potrzebne i jest bardzo cenione przez naszych tutejszych ludzi”

Poseł Hezbollahu Ibrahim Mousawi: To dla mnie przyjemność i zaszczyt przemawiać do waszego zgromadzenia – Międzynarodowego Zgromadzenia przeciwko imperializmowi w solidarności z palestyńskim ruchem oporu. Tak, ruchem oporu. To właściwy czas na opór.

[…]

Uwierzcie mi, to, co tam robicie, w zachodnich stolicach, w zgromadzeniach, na demonstracjach, na poziomie indywidualnym, na poziomie społeczności i na poziomie społeczeństwa, jest bardzo potrzebne i jest bardzo doceniane przez naszych ludzi. Uwierzcie mi, że wysyłacie właściwą wiadomość, we właściwym czasie i we właściwy sposób.

[…]

„Jesteśmy razem jednym frontem przeciwko Izraelowi, przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich tyranii oraz przeciwko całej zachodniej hegemonii i imperializmowi”

Oto bardzo odważnie walczymy z Izraelczykami, zmagamy się z nimi i wierzymy, że wasza praca zakończy i wypełni naszą misję w inny sposób i w innym stylu.

[…]

Proszę, kontynuujcie waszą dobrą robotę.

[…]

Jesteśmy razem jednym frontem przeciwko Izraelowi, przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich tyranii oraz przeciwko całej zachodniej hegemonii i imperializmowi. Nadszedł czas na wyzwolenie, czas na działanie. Niech żyje Palestyna! Niech żyje Gaza! Niech żyje Międzynarodowe Zgromadzenie! Niech Bóg pomoże nam wszystkim.


[1] Workers.org/videos-j21, accessed March 26, 2024