W piątkowym kazaniu wygłoszonym 15 marca 2024 r. w Instytucie Usuli w Ohio prawnik ds. imigracji Shayan Parsai powiedział, że społeczność muzułmańska w Ameryce nie będzie głosować na prezydenta Joe Bidena. Powiedział, że zapowiedziany przez Bidena tymczasowy port na wybrzeżu Strefy Gazy nie będzie przeznaczony do dostarczania pomocy do Gazy, ale do wydobywania gazu ziemnego z morza. Parsai dodał, że „izraelskie lobby” płaci miliony dolarów amerykańskim politykom i artystom, aby ukryć kradzież palestyńskiej ziemi i bogactwa.

Kazanie było transmitowane na żywo na kanale YouTube Instytutu Zaawansowanych Studiów Usuli („Instytut Usuli”), organizacji non-profit, która opisuje siebie jako „zaangażowaną w badania i edukację w celu promowania humanistycznie pięknych i wzniosłych moralnie interpretacji islamu”. Instytut Usuli został założony przez profesora prawa UCLA, doktora Khaleda Abou El Fadla (zobacz klipy MEMRI TV 10872,1081010768).

Aby zobaczyć klip z udziałem prawnika z Ohio Shayana Parsai, kliknij tutaj:

 „Od lat rozmawiamy o tym, jak pokonać izraelskie lobby… Musimy dać Chuckowi Schumerowi więcej pieniędzy niż daje izraelskie lobby”

Shayan Parsai: Spójrzcie na izraelskie lobby w tym kraju. Miliony dolarów wydano na kupowanie polityków, artystów i tym podobnych, aby zapewnić im przykrywkę do kradzieży bogactwa i ziemi Palestyńczyków.

[…]

Od lat rozmawiamy o tym, jak pokonać izraelskie lobby, ale niewiele zostało zrobione. Spędziliśmy lata rozmawiając o… [mówiąc], że musimy dostać się na Kapitol i potrzebujemy się temu przeciwstawić i musimy dać Chuckowi Schumerowi więcej pieniędzy niż izraelskie lobby, a to zacznie zmieniać sytuację. Może to jest możliwe, nie wiem. Obecnie nie pokładam w tym zbyt wiele nadziei, może robiłem to przed siódmym [października].

[…]

Planowany tymczasowy port nie jest tak naprawdę zaprojektowany do niesienia pomocy dla Strefy Gazy, ale do „wydobywania gazu ziemnego z otaczających je wód”

[Politycy] nie mają waszych wartości, nie będą was reprezentować. Będą udawać, że was reprezentują, bo to jest tarcza konstytucyjna, za którą się kryją. Ostatecznie jest im naprawdę obojętne, kto ich wybierze i kto napełni ich kieszenie. To nie jest takie trudne. Nasza społeczność musi zbudować istoty ludzkie, aby zastąpić ich [sic!] robotami, które są na Kapitolu.

[…]

W większości zgodziliśmy się, że w tym roku nie będziemy głosować na Joe Bidena, nawet jeśli wezwie on do zawieszenia broni, nawet jeśli nawołuje do usunięcia Netanjahu z mandatu. To nie ma znaczenia. To wszystko są pokazy. Oni całkowicie na to wszystko pozwolili.

Powiedzmy jasno: ten port, który, jak powiedział, zbuduje w celu niesienia pomocy [do Gazy] – nie jest portem pomocy. Jest to port, z którego można wydobywać gaz ziemny znajdujący się w otaczających wodach. Obudźcie się. Nie głosujemy na Bidena.