Komisja Spraw Zatrzymanych i Byłych Zatrzymanych Autonomii Palestyńskiej zorganizowała w Międzynarodowy Dzień Kobiet ceremonię w Gazie na cześć uwolnionych więźniarek. Nadała ją palestyńska telewizja 8 marca 2021 r. Gubernator Gazy, Ibrahim Abu Al-Nadża, przemawiał w imieniu prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa. Potępił nowego ambasadora ZEA w Izraelu i dodał: „Niech diabli wezmą jego i jego kraj!”

Wysoka rangą funkcjonariuszka Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP), Marjam Abu Dakka, wychwalała palestyńskie kobiety i powiedziała, że były one integralną częścią walki zbrojnej i oporu przeciwko syjonizmowi od wczesnych dni „syjonistycznej inwazji” do „nowoczesnej palestyńskiej rewolucji” Powiedziała, że palestyńskie kobiety są częścią „trójkąta terroru” grożącego syjonistycznemu tworowi – na lądzie, na morzu i z powietrza. Dała przykład członkini LFWP, Szadii Abu Ghazaleh, która zginęła przygotowując bombę w 1968 r., Leili Khaled, która jako pierwsza kobieta uczestniczyła w porywaniu samolotów i Dalal Al-Mughrabi, która brała udział z Masakrze na Drodze Nadbrzeżnej w 1978 roku w Izraelu.  

Aby zobaczyć klip z ceremonia w Gazie w Międzynarodowy Dzień Kobiet w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Gubernator Gazy Al-Nadża: „Palestyńskie kobiety poświęcają się, jak żadne inne kobiety na świecie; wysyłają swoich synów… by szli [walczyć] o ich sprawę”

Spiker: A teraz przemówienie prezydenta Mahmouda Abbasa, Abu Mazena, które w jego imieniu wygłosi gubernator Gazy, Ibrahim Abu Al-Nadża, Abu Wael, prosimy.

Gubernator Gazy Ibrahim Abu Al-Nadża: Palestyńskie kobiety poświęcają się, jak żadne inne kobiety na świecie. Palestyńskie kobiety są nadal wzorami osobowymi, ponieważ są poszukiwaczkami wolności, są matkami, są siostrami, są wojowniczkami, są męczenniczkami i są w żałobie.

Spójrzcie, jak te kobiety wysyłają swoich synów, jednego za drugim, mówiąc im, by szli [walczyć] za ich sprawę, za sprawę wolności na świecie i za sprawę praw człowieka.

To jest przesłanie, które świat ignorował. To jest przesłanie, które odrzucili wrogowie naszego narodu i naszego ludu. To jest przesłanie, którego nasi [arabscy] bracia nie chcą zrozumieć. Chcą wymazać naszą historię. To jest haniebne. Odrzucamy i potępiamy to i nie chcemy, by to zostało zapisane w annałach naszej narodowej historii.

Wczoraj ambasador kraju, który nazywaliśmy “braterskim” przedstawił listy uwierzytelniające…

Kiedy przedstawiał listy uwierzytelniające [ambasador ZEA w Izraelu, Muhammad Al-Chadża] powiedział „dziękuję”. Powiedział to do przywódcy tworu syjonistycznego: “Dziękuję za pozwolenie przedstawienia listów uwierzytelniających”.

Niech diabli wezmą jego i jego kraj! Wy nazywacie to Arabem? Wy nazywacie to istotą ludzką?

Funkcjonariuszka LFWP, Marjam Abu Dakka: „Palestyńskie kobiety były częścią drogi walki… od początku syjonistycznej inwazji… [do] nowoczesnej palestyńskiej rewolucji”

Funkcjonariuszka LFWP, Marjam Abu Dakka:  Palestyńskie kobiety były częścią drogi walki. Od początku syjonistycznej inwazji, kiedy nabierała kształtu w łonie Brytyjskiego Mandatu, palestyńskie kobiety organizowały demonstracje i konferencje w celu przeciwstawienia się syjonistycznej imigracji.

Od 1917 r., przeklętej Deklaracji [Balfoura] i przez wszystkie kolejne powstania i bunty – Powstanie Al-Burak [Zachodnia Ściana] [w 1929] i w Rewolcie 1936 r. [palestyńskie kobiety] były lekarzami, pielęgniarkami i sprzedawały swoją biżuterię w celu kupienia karabinów dla ich walczących mężów, braci lub ojców. [Palestyńskie kobiety] chwyciły także za broń i zostawały męczenniczkami, dołączając do nowoczesnej palestyńskiej rewolucji.

Funkcjonariuszka LFWP, Abu Dakka: Dalal Al-Mughrabi „osiągnęła zwycięstwo nad wrogiem przed jej męczeństwem i nakreśliła drogę do wolności i niepodległości swoją czerwoną krwią”  

Od pierwszego dnia [palestyńskie kobiety] stanowiły “trójkąt terroru” dla tworu syjonistycznego – na lądzie, na morzu i z powietrza.

Na lądzie [członkini LFWP], Szadia Abu Ghazaleh została pierwszą męczennicą w nowoczesnej rewolucji palestyńskiej w 1968 roku.

W powietrzu Leila Khaled była pierwszą porywaczką samolotów. Kiedy krążyła nad Hajfą, powiedział syjonistycznemu wrogowi, w owym czasie był to zbrodniarz [Mosze] Dajan: „To jest moja ziemia. Mój ojciec poświęcił się tutaj i powiedział nam: rozedrzyjcie wroga na części”. Dalal Al-Mughrabi dowodziła pierwszą militarną operacją na morzu. Kierowała militarną operacją na morzu i założyła „Wolną Republikę Palestyny” na trzy godziny. Zabiła kilku [Izraelczyków] i osiągnęła zwycięstwo.

Chociaż sama została męczennicą, osiągnęła zwycięstwo nad wrogiem przed swoim męczeństwem i nakreśliła drogę do wolności i niepodległości swoją czerwoną krwią.