W piątkowym kazaniu 26 lutego 2021 r. w Sanie w Jemenie należący do Huti uczony w islamie, Al-Ubeidi, odpowiedział na klip MEMRI TV z kazaniem z 2019 r. ajatollaha Ahmada Alamolhody, przedstawiciela najwyższego przywódcy, Alego Chameneiego w irańskiej prowincji  Chorasan-e Rezawi. W tym kazaniu ajatollah twierdził, że irackie Siły Mobilizacji Ludowej (PMU), Hezbollah, Ansar Allah (Huti), Hamas i Palestyński Islamski Dżihad „wszystkie są Iranem”.

Mówiąc, że oglądał klip MEMRI TV w YouTube, Al-Ubeidi powiedział, że poparcia Iranu dla tych grup nie należy uważać za ekspansjonizm, ale raczej obronę Iranu przed żydowsko-chrześcijańskim spiskiem. Gdyby nie Iran, powiedział, “judeochrześcijański plan ekspansji byłby realizowany”. Dodał, że zachodni kolonialiści chcą, by muzułmańskie kraje były rozdzielone granicami, podczas gdy “Żydzi zjednoczą się z chrześcijanami i stworzą supermocarstwo”, żeby osłabić, zabijać i atakować każdy kraj muzułmański osobno. To, powtórzył, w żaden sposób nie znaczy, że Iran prowadzi ekspansjonistyczną agendę, ponieważ Jemen jest całkowicie niezależny i suwerenny, a Iran także uznaje suwerenność. (Więcej o Ibrahimie Al-Ubeidim znajduje się w klipach MEMRI TV 8630, 8218, 7978, 79297896.)

Poniżej jest klip MEMRI TV z kazaniem ajatollaha Ahmada Alamolhody z 20 września 2019 r. wygłoszony w Maszhad i nadany przez irańską  Chorasan-e Rezawi TV, a po nim odpowiedź z lutego 2021 r. islamskiego uczonego w islamie Al-Ubeidiego, która nadała należąca do Huti Jemen Al-Eman TV.

Ajatollah Alamolhoda: „Dzisiejszy Iran nie jest tylko Iranem… PMU w Iraku jest Iranem; Hezbollah w Libanie jest Iranem; Ansar Allah w Jemenie jest Iranem; Narodowy Front w Syrii jest Iranem; Islamski Dżihad i Hamas w Palestynie są Iranem… Iran nie jest dłużej tylko nami”, 20 września 2019 r.

Aby zobaczyć klip z ajatollahem Ahmadem Alamolhodą w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżeh.

Ayatollah Ahmad Alamolhoda: Dzisiejszy Iran nie jest tylko Iranem. Nie jest ograniczony geograficznymi granicami. Dzisiaj PMU w Iraku jest Iranem. Hezbollah w Libanie jest Iranem.

Ansar Allah w Jemenie jest Iranem. Narodowy Front w Syrii jest Iranem.

Islamski Dżihad i Hamas w Palestynie są Iranem. Wszyscy oni stali się Iranem. Iran nie jest dłużej tylko nami.

Sajjed Oporu [Nasrallah] oznajmił, że opór w regionie ma jednego imama i że tym imamem jest szlachetny przywódca Rewolucji Islamskiej Iranu.

[…]

Dzisiaj Iran jest oporem w regionie. To znaczy, że jeśli przekroczycie nasze granice, Izrael zamieni się w pył w pół dnia.

Publiczność: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest przywódcą! Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się Rządom Prawoznawcy! Pozdrowienia dla wojowników islamu! Pokój męczennikom! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!

Alamolhoda: Czy wy w ogóle rozumiecie, gdzie jest Iran? Czy patrzycie, żeby zobaczyć, gdzie jest? Czy południowy Liban nie jest Iranem? Czy Hezbollah nie jest Iranem? Wysyłane przez Jemeńczyków drony, które spowodowały takie szkody Arabii Saudyjskiej – czy nie było tam Iranu? Mówicie, że [drony] przyszły z północy, a nie z południa. Południe lub północ – co za różnicę to czyni? Iran jest zarówno na waszym południu i na waszej północy.

Uczony w islamie Huti, Ibrahim Al-Ubeidi: „Widziałem w zeszłym tygodniu fragmenty wideo [MEMRI] w YouTube, zamieszczone na stronach mediów społecznościowych… Ten kaznodzieja powiedział te rzeczy, bo widział, że był opór dla planu zniewolenia wielkiej Islamskiej Republiki Iranu, oblężenia jej i rozpoczęcia wielu wojen przeciwko niej”, 26 lutego 2021

Aby zobaczyć klip z Hutim, Ibrahimem Al-Ubeidim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Ibrahim Al-Ubeidi: Gdyby nie wielkie odrodzenie przyniesione przez Imama Chomeiniego wraz z nastaniem Rewolucji Islamskiej w Iranie, Palestyny nie byłaby dzisiaj, grupy oporu w Palestynie byłyby zlikwidowane, Hezbollah byłby wymazany z południowego Libanu i wielki plan judeochrześcijańskiej ekspansji byłby realizowany. Tego chciał globalny syjonizm i dlatego wypaczał wizerunek Islamskiej Republiki Iranu.

Widziałem w zeszłym tygodniu fragmenty wideo [MEMRI] w YouTube, które zamieszczono na stronach mediów społecznościowych, a izraelskie kanały nadawały je wielokrotnie.

Pokazuje [człowieka] w turbanie [imama prowincji Chorasan-e Rezawi, ajatollaha Alamolhodę], który jest irańskim duchownym i uczonym, mówiącym podczas kazania w meczecie:

“Hezbollah w Libanie jest Iranem, Ansar Allah w Jemenie jest Iranem, PMU w Iraku są Iranem”.

Kiedy słyszymy cos takiego, wielu Jemeńczyków i innych ludzi mówi: „Widzicie? Irańczycy zaczęli mówić o ekspansji i mówią, że są obecni w Jemenie, Libanie i innych miejscach”. Ten kaznodzieja powiedział te rzeczy, ponieważ widział, że był opór wobec planu zniewolenia wielkiej Islamskiej Republiki Iranu, oblężenia jej i rozpoczęcia wielu wojen przeciwko niej.

„Musimy usunąć wszystkie przeszkody i granice między muzułmanami, narzucone przez kolonialistów w celu osłabienia każdego [muzułmańskiego] kraju, żeby można było go zaatakować, pokonać i zniewolić każdy kraj osobno”

Prawdą jest, że my w Jemenie nie mamy prawa twierdzić, że jesteśmy [integralną częścią] rewolucyjnego Iranu i tak samo Islamska Rewolucja w Iranie nie ma prawa twierdzić, że [kontroluje] Jemen ani nic takiego. Musimy zrozumieć, że mamy prawo do realizacji suwerenności i niezależności naszego kraju. To prawo jest gwarantowane przez Koran i przez jemeńskie prawo i konstytucję, jak również przez zwyczaje i normy.  Oni to doskonale wiedzą w Islamskiej Republice. Musimy jednak usunąć wszystkie przeszkody i granice między muzułmanami, narzucone przez kolonialistów w celu osłabienia każdego [muzułmańskiego] kraju, żeby można było go zaatakować, pokonać i zniewolić każdy kraj osobno.

„Pewni ludzie przysłali mi to wideo [MEMRI TV] i zapytali, czy mam coś do powiedzenia… Musimy zrozumieć, że jesteśmy jednym islamskim narodem… Żydzi zjednoczą się z chrześcijanami i założą supermocarstwo, które osłabi nas, zabije nas i zaatakuje każdego z nas osobno”

Więc nie widzę żadnego [problemu]. Pewni ludzie przysłali mi to wideo [MEMRI TV] i zapytali, czy mam coś do powiedzenia o wideo, w którym irański duchowny mówi, że Ansar Allah są Iranem i że Ansar Allah w Jemenie są Iranem. Musimy zrozumieć, że jesteśmy jednym islamskim narodem. Nieżyjący Imam Chomeini powiedział: “To nie jest ani Wschód, ani Zachód. To jest islamskie” To jest wspaniałe motto.

Chcą nas podzielić na fragmenty. Chcą, byśmy byli oddzieleni jeden od drugiego granicami, kulturami, sekciarskimi ideologiami.

Równocześnie, Żydzi zjednoczą się z chrześcijanami i założą supermocarstwo, które osłabi nas, zabije nas i zaatakuje każdego z nas osobno. A tymczasem my będziemy się bronić: “Nie mamy nic wspólnego z Iranem i Iran nie ma nic wspólnego z nami” i tak dalej, i tak dalej. Nie, to jest błąd.