Irański kaznodzieja Reza Hassanzadeh powiedział w piątkowym kazaniu 10 czerwca 2022 r. w Titkanlu w Iranie, że minęły dni amerykańskich i izraelskich operacji „uderz i uciekaj” i że Iran będzie odpowiadał żelazną pięścią. Powiedział, że 16 lat temu irański najwyższy przywódca Ali Chamenei przewidział, że Izrael nie przetrwa kolejnych 25 lat i że sam Izrael „doszedł do tego samego wniosku”. Hassanzadeh twierdził, że nawet były premier Izraela Benjamin Netanjahu przyznał, że „Żydzi nie mogą rządzić dłużej niż 80 lat”. Ponadto Hassanzadeh twierdził, że wielu Izraelczyków kupuje ziemię w Argentynie i Chile, a 850 000 Izraelczyków już opuściło Izrael.

Aby zobaczyć ten klip, kliknij tutaj lub poniżej.

Stany Zjednoczone i Izrael „nie rozumieją, że czasy uderzenia i ucieczki się skończyły”; Jeśli nas zaatakują, „zmierzą się z żelazną pięścią naszego ludu”

Reza Hassanzadeh: Amerykanie i Izraelczycy nie mają wstydu. Nie rozumieją, że czasy uderzenia i ucieczki skończyły się. Jeśli zabijesz jednego [z nas], zabierzemy ci jednego. Jeśli zabierzesz Hadż Kasema [Solejmaniego], na pewno nie możesz spać spokojnie. Zamienimy Ayn Al Asad [bazę lotniczą] w cmentarz. Jeśli zetniecie głowę Hodżadżi, bądźcie pewni, że zemścimy się mocno. Zniszczymy złych potomków Abu Sufjana i doprowadzimy do wytępienia ISIS.

[…]

Chciałbym powtórzyć, że dni uderzenia i ucieczki dobiegły końca. Gdziekolwiek popełnicie taki błąd, spotkacie się z żelazną pięścią naszego ludu.

„Wielu Izraelczyków zaczęło emigrować z Izraela”; Rozumieją, że Izrael „zbliża się ku końcowi”

[Chamenei] powiedział, że Izrael nie przetrwa następnych 25 lat. Po 16 latach doszliście do tego samego wniosku – że wasz koniec jest bliski i, z wolą Boga, bardzo szybko skończy się wasza haniebna historia zabijania dzieci.

Chcę powtórzyć zdanie Netanjahu. W październiku 2017 r. podczas obchodów Święta Szałasów powiedział: ‚Dołożę wszelkich starań, aby Izrael obchodził setną rocznicę swojego istnienia, ale nie jestem tego taki pewien, ponieważ Żydzi nie mogą więcej rządzić ponad 80 lat”.

Zrozumieli, że zbliżają się do końca. Wielu kupiło ziemię w Argentynie i Chile, a wielu Izraelczyków zaczęło emigrować z Izraela. Dzięki Bożej łasce około 850 000 Izraelczyków żyje obecnie poza terytoriami okupowanymi.