Mieszkający w Kanadzie wysoki rangą funkcjonariusz Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny ​​(LFWP), Chaled Barakat, który jest również liderem organizacji Samidoun, powiedział w przemówieniu 3 czerwca 2022 r. na zgromadzeniu Międzynarodowej Ligi Walki Ludowej (ILPS) w Ottawie, że Kanada musi znieść swoją listę terrorystów. Powiedział, że nie odmówi swojego poparcia dla palestyńskiego i libańskiego „oporu”, aby zadowolić kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, wykrzykując: „P…lić Trudeau!”

Barakat wyraził swoje poparcie dla „grup oporu” w Palestynie, Libanie, Jemenie i na Filipinach, w tym LFWP, Hamasu, Hezbollahu i Filipińskiej Partii Komunistycznej. Ponadto powiedział, że tożsamość palestyńska opiera się na walce zbrojnej, a walka zbrojna i rakiety są jedynym sposobem na osiągnięcie praw Palestyńczyków. Przemówienie Barakata było transmitowane na żywo na stronie ILPS na Facebooku. Więcej informacji o Chaledzie Barakacie i Samidoun znajduje się w klipach MEMRI TV nr 947192917276 i 6100 .

Aby zobaczyć klip z Chaledem Barakatem z LFWP, kliknij tutaj lub poniżej.

LFWP, Hamas nigdy nie popełnił zbrodni przeciwko Kanadzie i jej interesom; Izrael zabił Kanadyjczyków w Libanie, ale nikogo to nie obchodziło, ponieważ są brązowi

Chaled Barakat: Rzucamy wyzwanie kanadyjskiemu rządowi i mówimy: dlaczego na liście terrorystów umieszczacie na przykład Front Ludowy? Co LFWP zrobił przeciwko Kanadzie i kanadyjskim interesom lub [czy] popełnił jakiekolwiek przestępstwa przeciwko Kanadyjczykom tutaj lub za granicą? Zero, nic.

Ale Izrael zabił Kanadyjczyków w Libanie w 2006 roku. Cała kanadyjska rodzina została unicestwiona, ale ich to nie obchodziło, ponieważ są brązowi, są Libańczykami, nie są „prawdziwymi Kanadyjczykami”.

 

To samo [stało się] w Gazie, Izrael zabił palestyńskich Kanadyjczyków w Gazie – Kanada nie dbała o to – ale jednak Hamas jest na liście terrorystów.

Musimy zmobilizować się, „aby wymazać tę haniebną listę zwaną listą terrorystów [;] należy ją znieść”

Musimy być ze sobą szczerzy, także gdy rozmawiamy z wrogiem, i powiedzieć: „Słuchaj, popełniasz wielki błąd, umieszczając te organizacje na swojej tak zwanej 'liście terrorystów’. Dlaczego Partia Komunistyczna na Filipinach jest na waszej liście terrorystów? Dlaczego umieszczacie Hezbollah na swojej liście terrorystów? Musimy zadać te pytania i zmobilizować się, aby wymazać tę haniebną listę, nazywaną listą terrorystów. Trzeba ją znieść… Tylko w ten sposób możemy…

Bo, widzicie, nie zamierzamy się cofać i mówić, że nie popieramy oporu palestyńskiego i libańskiego. To znaczy, żeby Trudeau mógł nas polubić… P…lić Trudeau!

„Wspieramy nasz opór w Libanie, Palestynie i Jemenie przeciwko agresji saudyjskiej”; Walka zbrojna to jedyny sposób na osiągnięcie naszych praw

Wspieramy nasz opór w Libanie, Palestynie i Jemenie przeciwko agresji saudyjskiej.

 

[…]

Tożsamość palestyńska nie dotyczy tożsamości krwi ani biologicznej, ale oporu.

[…]

Palestyński ruch oporu [frakcje] produkują dziś rakiety. Ponieważ to jedyny sposób, jaki nas zostawili, aby mieć silny opór. Ci, którzy nie chcą, abyśmy walczyli zbrojnie, mogą nam powiedzieć, jak możemy osiągnąć nasze prawo, kiedy nie mogliśmy tego osiągnąć w żaden inny możliwy sposób.