Były irański minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, Mostafa Pourmohammadi, który obecnie jest doradcą szefa sądownictwa Iranu, powiedział w piątkowym kazaniu 31 maja 2019 r., wygłoszonym w Kerman w Iranie, że narracja o założeniu Izraela, ponieważ Żydzi potrzebowali ucieczki przed nazistowskimi krematoriami i „tak zwanym Holocaustem”, jest wątpliwa, ponieważ wydaje się nieprawdopodobne, by Żydzi byli w stanie przenieść się do Palestyny i założyć państwo w dwa lata miedzy 1943, kiedy – jak powiedział – naziści palili Żydów, a 1945, kiedy – jak powiedział – założono państwo żydowskie. Powiedział także, że walka przeciwko Żydom i syjonizmowi jest walką przeciwko „współczesnej inwazyjnej cywilizacji arogancji” i że jest to „wielka wojna między cywilizacjami”. Kazanie nadała  Kerman TV (Iran).

Aby zobaczyć klip z Mostafą Pourmohammadim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Aby uciec przed tym masowym morderstwem – tak zwanym Holocaustem – który służy teraz jako narzędzie nacisku i pałka nad głowami wszystkich…”

Mostafa Pourmohammadi: Mówi się, że partia nazistowska i Hitler założyli krematoria w Niemczech i że palili w nich Żydów. Mówi się także, że Żydzi  nie mieli dokąd pójść i chcieli mieć ojczyznę. Aby uciec przed tym masowym morderstwem – tak zwanym Holocaustem – który obecnie służy jako narzędzie nacisku i pałka nad głowami wszystkich… We właściwym miejscu i we właściwym czasie ta historia Holocaustu, która służy jako pretekst, musi zostać zbadana. Kiedy zdarzyło się to wszystko? Po założeniu partii nazistowskiej w 1933 r. i po II Wojnie Światowej, pod koniec której mówią, że zbudowano pierwsze krematoria. To jest w 1943 r. Co ciekawe, w tym samym roku napisano artykuł w „New York Times” i stwierdzono [w nim], że Hitler zabijał i palił Żydów. Kiedy to było? W 1943 r. W 1945 r. pod koniec II Wojny Światowej, Żydzi zebrali się i założyli żydowskie państwo. Historia Holocaustu zdarzyła się dwa lata wcześniej. Jak mogło się to zdarzyć w dwa lata? Gdzie byli Żydzi? Byli rozproszeni podczas wojny. Jak udało im się założyć państwo Izrael? Co, czy tak łatwo jest założyć państwo i zmienić kraj?

[…]

„Kiedy walczymy z Żydami – syjonizmem – to walczymy z współczesną inwazyjną cywilizacją arogancji.

Kiedy walczymy z Żydami – syjonizmem – to walczymy z współczesną inwazyjną cywilizacją arogancji. To jest wielka wojna między cywilizacjami, nie tylko wojna przeciwko grabieżczemu państwu.