Kilku publicystów saudyjskiej gazety ”Al-Madina” pisało niedawno przeciwko zjawisku homoseksualizmu na świecie ogólnie, a w Arabii Saudyjskiej w szczególności. Napisali, że ta praktyka, która jest tolerowana, a nawet akceptowana na Zachodzie, jest sprzeczna z naturą i grozi sprowadzeniem ludzkości do poziomu niższego niż poziom zwierząt. Chwalili także Kościół katolicki za potępienie homoseksualizmu, a jeden z nich wezwał organizacje religijne na świecie, szczególnie islamskie, do obrony ludzkości przed „herezją” homoseksualizmu, jaka jej zagraża. W innym artykule było także wezwanie do skazywania homoseksualistów na śmierć.

Poniżej podajemy fragmenty kilku artykułów::

Saudyjski publicysta: Homoseksualizm jest zachodnim zagrożeniem ludzkości i moralności pod przykrywką praw człowieka

Muhammad Al-Baladi, publicysta gazety ”Al-Madina”, napisał: ”Niedawno doniesiono [w wiadomościach], że amerykańska babcia urodziła własną wnuczkę po noszeniu jej w macicy przez dziewięć miesięcy jako surogatka, żeby jej homoseksualny syn i jego partner mogli mieć dziecko i stworzyć ’alternatywną’ rodzinę. Oto szczegóły: Cecile Eledge, lat 61, urodziła swoją wnuczkę, Umę Louise, w Nebrasce w USA, po zaoferowaniu swojemu synowi gejowi, Matthew Eledge, że posłuży jako surogatka dla niego i jego partnera, Elliota Dougherty’ego. Jajo zostało ofiarowane – i to nie jest błąd – przez jej córkę (ciotkę niemowlęcia) w celu zbudowania całej homoseksualnej rodziny [składającej się z] męża, męża i dzieci.

Przepraszam czytelników za tę wzbudzającą mdłości informację, ale przedstawienie jej jest niezbędne w celu wyjaśnienia rozmiarów moralnego absurdu Zachodu, który grozi światu, i alarmującego szerzenia się [praktyk], które podważają boską naturę stworzenia na rzecz homoseksualnego brudu, który narasta w uprzemysłowionym i cywilizowanym świecie. [Ten świat] wyraźnie grozi sprowadzeniem ludzkości na poziom niższy od zwierząt, bo zwierzęta w sposób naturalny mają odrazę do wielu tych czynów, które są dokonywane w imię osobistej wolności i praw człowieka. W rzeczywistości… nie wiem dokąd wiedzie nas ta straszliwa moralna erozja, której przewodzi barbarzyński kapitalizm lub [te] niemoralne praktyki, które stopniowo przejmują świat i obalają jego moralną równowagę, opierając się na zboczonych standardach!

'Alternatywna rodzina’, jaką Cecile Eledge chciała stworzyć dla swojego syna przez urodzenie jego dziecka, jest wprowadzającym w błąd określeniem, które zaczęło szerzyć się w homoseksualnych kręgach w celu zakrycia horroru ich czynów, które nie tylko sprzeczne są z wszystkimi monoteistycznymi religiami, jak również ze stworzonymi przez człowieka prawami, ale także są ostro sprzeczne z wszystkimi prawami stworzenia, natury i cyklu życia. To jest przyprawiające o mdłości lekceważenie ważnego prawa bożego [dotyczącego] zaludniania świata i [zapewniania] jego ciągłości przez kontrolowaną naturalną prokreację. Prawdę mówiąc, nie znalazłem potężniejszego i bardziej autentycznego opisu tego haniebnego przestępstwa wobec ludzkości niż to, [jakie dał] Kościół katolicki, który powiedział: ‘Wzmacnianie społeczeństwa dziećmi homoseksualnych rodzin jest jak wprowadzanie do obiegu fałszywej waluty w społeczeństwie’.

Wśród codziennych ustępstw dokonywanych przez zachodnich polityków i niektóre organizacje praw człowieka na rzecz mas homoseksualistów, którzy próbują przedstawiać swoje żądania jako postępowe i humanitarne, wydaje się, że Kościół katolicki jest ostatnim bastionem na Zachodzie, [nadal] broniącym wartości, o ustanowienie których religie walczyły przez setki lat. Dlatego wierzę, że konserwatywne i religijne organizacje świata, szczególnie islamskie, muszą skoordynować [i sformułować] jednolite, stanowcze i spójne stanowisko [w tej sprawie] i wytyczyć czerwone linie, by bronić ludzkości jako całości przeciwko herezji homoseksualizmu, jaka jej zagraża.

Absolutna wolność jest absolutnym zepsuciem. Nie wolno nam być społeczeństwem bez ograniczeń lub granic, w jakim indywidualne zachcianki są pierwszym kryterium [definiowania] wolności. Monoteistyczne religie są ostatnim bastionem moralności, którą ludzkość musi utrzymywać w mocy w obliczu nacisków, które potępiają [przeciwników homoseksualizmu] jako barbarzyńskich i ciemiężących reakcjonistów. Inaczej świat będzie świadkiem jeszcze większego upadku moralnego do punktu [legalizacji] kazirodczych małżeństw lub małżeństw ze zwierzętami!”[1]

Saudyjski autor i publicysta: Musimy umocnić nasze społeczeństwo przeciwko temu odrażającemu zachowaniu  

Inny publicysta ”Al-Madina”, dr 'Assem Hamdan, także potępił homoseksualizm w artykule opublikowanym kilka dni później.  Zgadzając się z wypowiedziami Muhammada Al-Baladiego, opisał homoseksualizm jako „paskudne praktyki”, „odrażające zachowanie”  i zdradę muzułmańskiego społeczeństwa, i wezwał do obrony społeczeństwa przed nim. Napisał: „’Al-Madina’ opublikowała niedawno artykuł … mojego kolegi Muhammada Al-Baladiegio o kwestii homoseksualizmu, [zjawisku] które niestety mile widzą pewne zachodnie instytucje. Ponadto były prezydent USA, Barack Obama, dał swoje błogosławieństwo tej obrzydliwej praktyce, kiedy zaprosił dwóch homoseksualistów z wizytą do Białego Domu. Być może jednym z [najbardziej] fatalnych błędów popełnionych przez byłego przywódcę brytyjskiej [partii] Konserwatywnej, Davida Camerona, było jego wezwanie do zwołania sesji parlamentu, by głosował nad legislacją dotyczącą tej grupy pariasów, jak gdyby w celu przyjęcia ich do brytyjskiego społeczeństwa, które także obejmuje ludzi sprzeciwiających się [homoseksualizmowi] naturalnie i w oparciu o wskazówki Kościoła chrześcijańskiego. [W swoim artykule] Al-Baladi napisał o pozytywnym stanowisku Kościoła katolickiego w walce przeciwko tej nikczemniej praktyce. W tej sprawie jest mile widziana zgoda między Kościołem a dyrektywami islamu…

Ostatecznie te nikczemne praktyki podważają samo istnienie materialistycznej kultury zachodniej i jest tylko słuszne, że powinniśmy bronić naszych społeczeństw przeciwko nim przez pełne przywiązanie do szlachetnych dyrektyw i reguł zachowania islamu, który przybył, by wznieść człowieka i postawić go na drodze powstrzymywania się od grzechu i drodze dobroci, przyzwoitości i życzliwości[2].

Saudyjski wykładowca: Homoseksualiści powinni być skazani na śmierć

Publicysta „Al-Madiny”, Mohammed Chader 'Arif, wykładowca na uniwersytecie Króla 'Abdulaziza w Dżudda, odpowiedział na artykuły Al-Baladiego i Hamdana, pisząc: „Dr Hamdan wyjaśnił, że zarówno chrześcijaństwo, jak islam potępiają tę nikczemną praktykę i wezwał nas do obrony naszego społeczeństwa przeciwko niej… Dodam do rekomendacji tego wielkiego autora [dra Hamdana], że kara dla tych, którzy popełniają te dwa przestępstwa [cudzołóstwo i homoseksualizm] musi być surowa i odstraszająca. Już proponowałem w dwóch poprzednich artykułach, że mężczyzna lub kobieta, którzy kuszą [kogoś do popełnienia cudzołóstwa] powinni być skazani na śmierć… Kara dla homoseksualisty, jeśli jest dowiedzione, że nim jest, powinna być nie mniejsza. Bowiem, jak dobrze wiadomo, prawo islamskie nakłada karę śmierci na mężczyznę, który obcuje z mężczyzną.

Opublikowanie [przestępstwa] jest częścią kary i jest w istocie najważniejszym aspektem kary, tak że to odstrasza [innych]… Artykuł 'Assema Hamdana wyjaśnił, że chrześcijańskie społeczeństwa [także] potępiają te przestępstwa w oparciu o wskazówki swojej religii i nie uważają ścigania tych sprawców za łamanie praw człowieka, a więc nasze konserwatywne społeczeństwo muzułmańskie musi z pewnością robić to samo”[3].


[1] Al-Madina (Saudi Arabia), July 3, 2019.

[2] Al-Madina (Saudi Arabia), July 9, 2019.

[3] Al-Madina (Saudi Arabia), July 17, 2019.