Przedstawiciel irańskiego najwyższego przywódcy Chameneiego w prowincjach Kohgilujeh i Bojer-Ahmad, Nassir Hosseini, powiedział w kazaniu w piątek, 11 listopada 2022 r. podczas kazania w Jasudż, że nowa wyrzutnia satelitów Ghaem-100 może także być wyrzutnią międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM), które mogą uderzyć w Stany Zjednoczone, a także cele w kosmosie. Wyjaśnił, że pocisk ma zasięg 12 tysięcy km i powiedział, że jest to komunikat dla wrogów Iranu.  Dodał, że wrogowie Iranu, a zwłaszcza Izrael, Anglia, Stany Zjednoczone i „przestępczy klan Saudów” wiedzą, że jeśli popełnią „nawet najmniejszy błąd”, reakcja Iranu będzie „ostra i destrukcyjna”. Więcej informacji na temat Nassira Hosseiniego można znaleźć w klipach MEMRI TV nr 9455 i 8551. Więcej informacji o wyrzutni satelitarnej Ghem-100 i jej możliwościach można znaleźć w klipie MEMRI TV nr 9932 .

Aby zobaczyć klip z przedstawicielem Chameneiego, Nassirem Hosseinim, kliknij tutaj lub poniżej:

Ghaem-100 to „międzykontynentalny nośnik rakiet i satelitów wykorzystujący paliwo stałe” o zasięgu około 12 tysięcy kilometrów

Nassir Hosseini: Innym irańskim pociskiem, który został wystrzelony, jest Ghaem-100, który jest pociskiem międzykontynentalnym i nośnikiem satelitarnym, który wykorzystuje paliwo stałe. To był komunikat dla wrogów tego ludu i tej ziemi. Zasięg tego pocisku wynosi około 12 tysięcy km, podczas gdy odległość stąd do Ameryki wynosi około 11 tysięcy km. [Z pewnością] zdajecie sobie sprawę z implikacji… Może nawet celować w satelity wojskowe w kosmosie. To pokazuje siłę tej rewolucji i reżimu. Nasi wrogowie zdali sobie sprawę, że jeśli oni popełnimy najmniejszy błąd, nasza reakcja będzie ostra i destrukcyjna.

[…]

Ten pocisk „może uderzyć w dowolny cel na lądzie lub w kosmosie… może przejść przez każdy system obrony przeciwrakietowej”

Potęga narodu irańskiego osiągnęła punkt, w którym jego pocisk może uderzyć w każdy cel na lądzie lub w kosmosie. W szczególności ten pocisk jest jedyny w swoim rodzaju na świecie i może przebić się przez każdy system obrony przeciwrakietowej. To jest wiadomość dla izraelskiego reżimu okupacyjnego, Anglii, USA, zbrodniczego klanu Saudów i wszystkich wrogów tego [irańskiego] narodu.