W programie z 5 listopada 2022 r. w Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza) terrorysta Hamasu z Gazy, Musab Al-Haszlamoun, wezwał Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu do przeprowadzania ataków na Izraelczyków. Powiedział, że powinni korzystać z YouTube i mediów społecznościowych, żeby nauczyć się, jak skutecznie używać broni, aby mogli zabić jak najwięcej izraelskich „okupantów”, zanim zostaną „męczennikami”. Powiedział również, że mieszkańcy Hebronu powinni używać posiadanych karabinów M-16 do przeprowadzania takich ataków, dodając: „Macie tę broń w swoich rękach. Allah was o to zapyta. Nie przegapcie. „

Al-Haszlamoun pochodzi z Hebronu i brał udział w kilku atakach terrorystycznych. Warto zauważyć, że wkrótce po zwolnieniu z izraelskiego więzienia w ramach umowy wymiany więźniów z 2004 r. brał udział w ataku w Beer Szewie w Izraelu, w wyniku którego zginęło 16 cywilów, w tym jedno dziecko. Al-Haszlamoun został ponownie zatrzymany i uwięziony, ale został ponownie zwolniony i deportowany do Gazy w 2011 roku w ramach wymiany więźniów za Szalita.

Aby zobaczyć klip terrorysty z Hamasu, Musaba Al-Haszlamouna, kliknij tutaj lub poniżej:

„Otwórz YouTube i napisz: ‘Jak używać broni’; naucz się bardzo prostych podstaw, które cię ochronią, abyś mógł nadal zabijać okupantów”

Musab Al-Haszlamoun: Przesłanie, które chcę przekazać wszystkim, jest następujące: macie YouTube. Macie media społecznościowe. Nie używajcie ich do komunikowania się, ale uczcie się z tego, używajcie tego dla waszej korzyści. To obosieczny miecz.

Otwórz YouTube i napisz: „Jak używać broni”. Nie musisz mówić: „Nie umiem posługiwać się bronią”. Weź siekierę.

Większość naszych młodych chłopców, którzy są męczennikami, zostało męczennikami, ponieważ płoną gorliwością, by zabić wroga.

Zabij ich, ale [najpierw] naucz się bardzo prostych podstaw, które cię ochronią, abyś mógł zabijać okupantów tak długo, jak to możliwe, i abyś mógł zabić ich jak najwięcej.

„O ludzie z Hebronu… macie ‘M’ [karabiny] używane przez  snajperów; na co czekacie?”

Więc weźcie siekierę, nauczcie się używać bardzo prostej broni, szczerbiny i muszki, jak trzymać broń… Wszystkie karabiny M-16, wszystkie inne „M”… O ludzie z Hebronu, macie „M” [karabiny], których chcieliby najwięksi snajperzy świata. Mówicie o długich M-16… Są bardzo, bardzo proste. Służą do strzelania. Na co czekacie? Macie tę broń w swoich rękach Allah was o to zapyta. Nie przegapcie!