Imam New Jersey, Mohammad Abbasi, powiedział, że powodem, dla którego Izraelici są wymieniani tak często w Koranie, mimo że była tylko garść Żydów na Półwyspie Arabskim w czasach Proroka Mahometa, był rozmiar ich zepsucia, intryg i zamętu, jakie według proroctwa mieli uczynić światu. Powiedział to podczas piątkowego kazania w Islamic Center of Union City, New Jersey, które zamieszczono na koncie YouTube ICUC NJ 25 czerwca 2021 r. Abbasi dodał, że zgodnie z proroctwem w Koranie, Żydzi przeważyli dwa razy nad muzułmanami, drugi raz w latach 1940. i 1930., kiedy przybyli z Polski, Ameryki, Rosji i “zewsząd” i założyli swój „kolonialny projekt nazywany Izraelem”. Jednak, powiedział, według proroctwa, muzułmanie będą zwycięscy i “wymażą ten brud zwany Izraelem”. Według kont mediów społecznościowych Abbasiego, jest on obecnie członkiem kadry nauczycielskiej CUNY, a w przeszłości był członkiem kadry nauczycielskiej Rutgers University.

W lutym 2020 r. Abbasi powiedział w piątkowym kazaniu, że koronawirus był bożą karą dla Chin za traktowanie ujgurskich muzułmanów, patrz MEMRI TV klip nr 7803 po więcej szczegółów. Poprzednio Abbasi przemawiał na konferencji w dniach 28-30 listopada 2019 r. “Amerykańscy muzułmanie dla Palestyny” w Hyatt Regency Chicago. Wśród mówców na tej konferencji była amerykańsko-palestyńska aktywistla, Linda Sarsour (patrz klipy MEMRI TV 68086935, and 6111); profesor Temple University i były pracownik CNN, Marc Lamont Hill, z którym CNN zerwała kontakty po jego kontrowersyjnych wypowiedziach o Izraelu (patrz MEMRI TV klip 6877); dyrektor polityki krajowej American Muslims for Palestine, Osama Abu Irshaid (patrz klipy MEMRI TV 54875558 i 8580), oraz Hatem Bazian, z wydziału Near Eastern Studies, University of California, Berkeley.

Aby zobaczyć klip z imamem Mohammadem Abbasim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Allah powiedział do Izraelitów[:] Stworzycie intrygi, zamęt, zepsucie na ziemi – nie w Arabii… nie na Bliskim Wschodzie – [ale] na całym świecie”

Imam Mohammad Abbasi: To było w czasie, kiedy żydowska populacja na Półwyspie Arabskim była garścią ludzi, niemniej widzicie tak dużo w Koranie o Izraelitach. Jeśli mamy jakieś [zdolności] dedukcji, powinniśmy być w stanie zrozumieć, że musi być po temu jakiś powód.

[…]

[Koran powiedział:] “Do Dzieci Izraela, w Księdze”, w ich księdze, więc teraz jest nasza, “z pewnością spowodujecie zepsucie w ziemi dwukrotnie”. Chciałbym mieć dość czasu, by wyjaśnić wam na jak wiele sposobów słowo “spowodujecie zepsucie”… jak to podkreśla pojęcie fasad i zepsucia, jakie oni sprowadzą na ten jeden świat.

[…]

„Spowodujecie zepsucie” – zepsucie, moi bracia, jest, że przychodzisz do czegoś, co działa i psujesz to. Tym jest zepsucie.

[…]

Więc Allah powiedział do Izraelitów: “Z pewnością spowodujecie zepsucie na ziemi”. Stworzycie wielkie intrygi, zamęt, zamieszanie na ziemi – nie w Arabii, gdzie wtedy byli, nie na Bliskim Wschodzie – na całym świecie. Nie ja to mówię, to mówi Bóg. To nie jest polityczna mowa, to nie jest rozmowa między Prorokiem a jego towarzyszami, to jest obietnica, która spełniła się.

[…]

„Z pomocą Allaha oni [muzułmanie] wymażą ten brud zwany Izraelem”  

Ale potem przeskakuje 1400 lat do tego czasu.

[…]

[I to] właśnie zdarzyło się. Allah mówi: “Wtedy damy wam waszą kolej na przezwyciężenie ich”. Daliśmy wam rundę. Innymi słowy, w ten sam sposób, w jaki mieliśmy jedną rundę w czasach Proroka… To jest jak mecz zapaśników, teraz oni dostali runę, pozwolono im mieć przewagę.

Oto, co zdarzyło się w latach 1940. i przedtem w latach 1930. – przełom poprzedniego stulecia. Przyszli zewsząd. W innym wersecie z tego samego rodziału Koranu [Allah mówi]:

„’My przyprowadzimy was jako tłum zebrany z różnych narodów”, powiedział Allah, “Przyprowadzimy was w grupach i zespołach”, dokładnie jak to zrobili – [to jest] pełen, żywy opis – z Polski, z Rosji, z Ameryki, zewsząd.

[…]

Więc powiedzieliśmy, że Koran powiedział, [że będą] dwie rundy. Więc tutaj: “Kiedy spełniło się pierwsze ostrzeżenie”, skończyliśmy z pierwszym. „Wtedy damy wam wasza kolej na przezwyciężenie ich”. Więc wygrali tym razem, ustanowili swój kolonialny projekt nazwany Izraelem.

[…]

Tutaj więc jest wniosek, nie chcę zostawiać was w przygnębieniu, chcę dać wam dobrą wiadomość teraz.

[…]

Z pomocą Allaha oni [muzułmanie] wymażą ten brud zwany Izraelem.