Amerykański uczony w islamie, Omar Baloch, powiedział, że w islamie jest dozwolona kradzież, by przeżyć, jednak karą za przestępstwa “białych kołnierzyków”, kradzież dużej ilości pieniędzy, jest obcięcie rąk winowajcy.  Powiedział to w wideo zatytułowanym “San Francisco wpada w chaos, kradzieże sklepowe a prawo szariatu” zamieszczone na jego kanale YouTube 3 lipca 2021 r. Baloch powiedział następnie, że „elita” stara się siać rasizm i załamanie amerykańskiego społeczeństwa, żeby Żydzi wyjechali z USA do Izraela. Powiedział następnie, że muzułmanie w Ameryce mogą być zwiastunami, którzy widzą poza fasadę i że muzułmanie, którzy żyją w muzułmańskich krajach, powinni zrozumieć, że „to, co mają, jest znacznie lepsze niż to”. Baloch, urodzony w Chicago, jest imamem w Al-Falaah Masjid w Abingdon, Maryland od marca 2019 r., gdzie zainicjował spotkanie międzywyznaniowe na cześć ofiar strzelaniny w meczecie w Christchurch w Nowej Zelandii. Więcej o szejku Omarze Balochu i jego kanale YouTube, patrz klipy MEMRI TV, nr 821579897565, and 7053.

Aby zobaczyć klip z Omarem Balochem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„W islamie, jeśli popełniasz przestępstwo ‘białego kołnierzyka’ i zaczynasz kraść duże ilości pieniędzy.. [karą jest] obcięcie rąk”

Omar Baloch: „W szariacie, w islamskim prawie, jeśli ktoś musi ukraść, to może ukraść dla przeżycia, do wartości jednego jajka.

[…]

Jak wiecie, w islamie, jeśli popełniasz przestępstwo ‘białego kołnierzyka’ i zaczynasz kraść duże ilości pieniędzy.. [karą za to] przestępstwo w islamie jest obcięcie rąk. “A męskim i żeńskim złodziejom, obetnijcie ich ręce”. Obetnijcie ich rece od stawu. Dlaczego? Z powodu korzyści versus ryzyko. Obcinacie ręce kilku ludziom w waszej społeczności, ludzie zastanowią się dziesięć razy przed kradzieżą.

[…]

Elita „tworzy rasizm… żeby załamać społeczeństwo, załamać Amerykę do punktu, kiedy wszyscy Żydzi zechcą wyjechać do Izraela”

Ona [elita] tworzy rasizm. Tworzy lokalna nienawiść. [Stara się] załamać społeczeństwo, załamać Amerykę do punktu, kiedy wszyscy Żydzi zechcą wyjechać do Izraela. A to tylko jeden z programów, oczywiście.

Chcą doprowadzić do załamania się tego kraju, spowodować, że wszyscy Żydzi pojadą do Izraela, a w międzyczasie powodują chaos w Ameryce.   Programem elity jest nie pozostawienie żadnej grupy, która ufa innej grupie. To jest tak niefortunne, ponieważ my, jako muzułmanie, możemy być zwiastunami, którzy widzą poza tę fasadę.

[…]

Muzułmanie w muzułmańskich krajach muszą obudzić się i powąchać kawę. Musza zrozumieć, że to, co mają, jest dużo lepsze niż to.