Palestyńsko-amerykańska aktywistka Nerdeen Kiswani z organizacji Within Our Lifetime [Za naszego życia] powiedziała 5 listopada 2022 r. w programie Press TV (Iran) prowadzonym przez byłego brytyjskiego posła Chrisa Williamsona, że ​​opór jest jedynym „procesem politycznym”, który jest skuteczny dla narodu palestyńskiego . Powiedziała, że ​​aktywny opór grup uważanych przez Izrael i USA za grupy terrorystyczne jest jedyną drogą do pełnego „wyzwolenia” Palestyny ​​i pochwaliła niedawno utworzone grupy terrorystyczne „Jaskinia Lwów” i „Brygada Dżenin” za wzięcie sprawy we własne ręce.

W dalszej części programu Kiswani powiedziała, że Palestyńczycy nie powinni opisywać swojej walki wyłącznie w kategoriach praw człowieka, ponieważ są raczej „bojownikami” niż „biernymi ofiarami”. Dodała, że ​​jest to „coś pięknego”, co powinno być świętowane przez ludzi na Zachodzie.

Więcej informacji o Nerdeen Kiswani można znaleźć w klipach MEMRI TV nr 973895349471901489328113762863116100 i 5560.

Aby zobaczyć klip palestyńsko-amerykańskiej aktywistki Nerdeen Kiswani, kliknij tutaj lub poniżej:

„Jedyny proces polityczny, który okazał się skuteczny [dla Palestyńczyków], prowadzi przez opór”

Nerdeen Kiswani: Z powodu całego ucisku Palestyńczyków od ponad 70 lat, jedynym procesem politycznym, jaki kiedykolwiek widzieliśmy jako skuteczny, był opór. I widzieliśmy, jak opór prowadził nas, wiecie, przez intifadę i załatwił nam nawet miejsce przy stole, na początek.

[…]

I nie mamy żadnego wybieralnego przywództwa, które naprawdę reprezentuje nasze pragnienie prawa powrotu i pełnego wyzwolenia ziemi palestyńskiej od rzeki do morza, z wyjątkiem nas samych. Może z wyjątkiem partii politycznych, które są uważane przez Stany Zjednoczone i Izrael za „grupy terrorystyczne”.

 […]

„Autonomia Palestyńska nie chroni nas, ponieważ współpracuje z tworem syjonistycznym”

Więc Jaskinia Lwów i wiecie, podobne innowacje, jak Brygada Dżenin, którą wspomniałeś, są naprawdę formą obrony narodu palestyńskiego, kiedy nie ma nikogo, kto by nas bronił, kiedy Autonomia Palestyńska nie broni nas, ponieważ współpracują z tworem syjonistycznym. Pojawiły się więc, ponieważ Palestyńczycy biorą sprawy w swoje ręce, a my wspomnieliśmy wcześniej o Intifadzie Jedności z maja 2021 r., która naprawdę zjednoczyła Palestyńczyków.

 […]

Wyłoniła się jako forma obrony dla mieszkańców tych miast. Ale także jako forma oporu, a nie tylko samoobrona, faktycznie każdego dnia aktywnie przeciwstawiająca się okupacji. Więc wiesz, myślę, że to będzie trwało nieprzerwanie, aż cała Palestyna będzie wolna.

 […]

„Nigdy nie powinniśmy próbować uczynić naszego ruchu bardziej strawialnym dla zachodniej konsumpcji [lub] podważać rolę ruchu oporu”

Nigdy nie powinniśmy próbować sprawić, by nasz ruch był strawialny dla zachodniej konsumpcji, tylko z tego powodu. Nigdy nie powinniśmy podważać roli ruchu oporu ani nadmiernie koncentrować się na, wiesz, tym dyskursie dotyczącym praw człowieka, który ustawia nas tylko jako bierne ofiary, ponieważ nie jesteśmy [biernymi ofiarami], jesteśmy wojownikami, stawiamy opór. I myślę, że to jest coś pięknego i to powinno być świętowane przez ludzi na Zachodzie.