Żyjący w USA palestyński profesor, Mohamed Rabie, powiedział, że Żydzi, głównie syjoniści, kontrolują amerykańskie media i przekupują polityków po obu stronach. Mówił to w wywiadzie udzielonym Sada Al-Balad TV (Egipt) 27 maja 2021. Profesor Rabie powiedział, że “biorą wszystkie pieniądze z Kongresu i oni zamienili amerykański naród w ignorantów”. Wyjaśnił, że Amerykanie są ignorantami i są niewykształceni, i dodał, że tylko 100-150 uniwersytetów wypuszcza „dobrych absolwentów”. Profesor Rabie podał przykład z czasów, kiedy uczył na “uniwersytecie dla czarnych” i twierdził, że jego studenci nie nadążali za programem i musiał im pomagać z matematyką zamiast uczyć ekonomii. Dodał, że Amerykanie są rasistami i że dlatego Zachód popełniał masakry na całym świecie. Według jego kont w mediach społecznościowych, profesor Rabie jest członkiem zarządu doradczego Centre for Palestinian Studies i uczył w Johns Hopkins University, Georgetown University, St. Gallen University w Szwajcarii i na uniwersytecie w Erfurcie w Niemczech.

Aby zobaczyć klip z palestyńskim profesorem, Mohamedem Rabie, w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Żydzi — głównie syjoniści — przejęli kontrolę nad mediami [i] nad podejmowaniem decyzji, używając swoich pieniędzy… zamienili amerykański naród w ignorantów”  

Mohamed Rabie: Żydzi — głównie syjoniści — przejęli kontrolę nad mediami. Równocześnie przejęli podejmowanie decyzji, używając swoich pieniędzy. My [Arabowie] nie wiemy, jak używać naszych pieniędzy. Kiedy są wybory, oni dają datki kandydatom z obu partii. Kupują z góry zarówno kandydata, który wchodzi do Kongresu, jak tego, który nie wchodzi. To dlatego biorą całe te pieniądze z Kongresu i zamienili amerykański naród w ignorantów.

„Amerykanie są ignorantami… jest totalny rasizm w tym narodzie”

Amerykanie są ignorantami. Sa niewykształconymi ludźmi. Jest około trzy razy więcej absolwentów uniwersytetu wśród Palestyńczyków w porównaniu do Amerykanów. Ponadto jest około 100 lub 150 uniwersytetów w całych USA, które wypuszczają dobrych absolwentów. Podczas gdy inne uniwersytety…

Uczyłem na uniwersytecie dla czarnych. Studenci nie byli w stanie słuchać przez cały okres kursu. Po prostu nie mogli. Oferowałem pomoc tym dzieciakom we wszystkim. Musiałem pomagać im z matematyką zamiast uczyć ich ekonomii, ponieważ nie wiedzieli niczego. To są absolwenci uczelni. Jak rodzaj pracy oni wykonują? To jest amerykański naród.

Pozwólcie, że podam przykład, jak bardzo media ignorują nie tylko Palestyńczyków, ale także Amerykanów. Nie było ani jednego medium, think tanku — ani nawet oficjalnej amerykańskiej agencji, jak służby bezpieczeństwa – którzy byli zdolni przewidzieć lub przynajmniej powiedzieć, że jest możliwość, że Trump wygra wybory. To dowodzi, że nie znają własnej ludności. Nie wiedzą, co dzieje się w USA. Jest totalny rasizm w tym narodzie, bo gdyby mieli jakiekolwiek współczucie…

„Zachód nie dokonałby masakr w krajach arabskich, w Afryce, w Ameryce Łacińskiej lub przeciwko rdzennym Amerykanom i czarnym, gdyby tylko Zachód miał sumienie”

Zachód nie dokonałby masakr w krajach arabskich, w Afryce, w Ameryce Łacińskiej lub przeciwko rdzennym Amerykanom i czarnym, gdyby tylko Zachód miał sumienie. Sumienie, o którym mówimy, zrodziło się w rolniczym społeczeństwie, które wyłoniło się w regionie między Nilem a Eufratem. Sumienie wyłoniło się z nami. Książki historii starożytnej wszystkie mówią, że sumienie wyłoniło się w tym regionie.