Poniżej podajemy tłumaczenie raportu i wywiadu z byłym szefem sztabu armii pakistańskiej generałem Mirzą Aslamem Begiem, opublikowanych w pakistańskiej gazecie w języku urdu „Roznama Ummat”, w których oskarża on Stany Zjednoczone i Pentagon o wszechstronny projekt anty-islamski.

Raport zatytułowany „Ohydny plan przeciwko światu islamskiemu został przygotowany 24 lata temu” został opublikowany 13 maja 2012 r. przez “Roznama Ummat”, a wywiad z byłym szefem sztabu armii pakistańskiej, zatytułowany “Władcy świata islamskiego teraz będą musieli się obudzić”, został opublikowany 14 maja 2012 r. w tej samej gazecie. „Roznama Ummat” reprezentuje ortodoksyjną, popierająca talibów i dżihad opinię muzułmańską w Pakistanie.

Także cytowany w raporcie jest generał broni (emerytowany) Hamid Gul, były szef pakistańskiej wojskowej służby wywiadowczej ISI. Gul jest obecnie szefem Rady Difa-e-Pakistan (DPC – Rada Obrony Pakistanu), koalicji partii religijnych i zakazanych organizacji wojskowych. DPC założył profesor Hafiz Muhammad Saeed, założyciel pakistańskiej organizacji dżihadystycznej Lashkar-e-Taiba, która jest oskarżana o zamachy terrorystyczne w Mumbaju 26 listopada 2008 r.

Poniżej podajemy fragmenty relacji z 134 maja 2012 r.[1]:

„Praca nad psychicznymi przygotowaniami i szkoleniem przeciwko islamowi w instytucjach takich jak Departament Bezpieczeństwa Krajowego, Metropolitan Police, FBI i innych zaczęła się tuż po 11 Września”

Ohydny plan przeciwko światu islamskiemu został przygotowany 24 lata temu. Pentagon aprobował go w 1988 r. Edukacja w instytucjach militarnych USA jest częścią [planu mającego na celu] pozbycie się 150 milionów arabskich muzułmanów i [przypuszczenie] ataku na Mekkę i Medynę; filmy na lemat ludobójstwa muzułmańskiego są pokazywane w ośrodkach szkoleniowych policji i FBI – specjalny raport.

Edukacja i praktyczne szkolenie do wojny przeciwko islamowi oraz ataków nuklearnych na Mekkę i Medynę są nie tylko częścią [szkolenia] armii amerykańskiej, ale szkolenia wszelkich organizacji bezpieczeństwa, zgodnie ze strategią wojenną USA; ten proces zaś nie zaczął się dzisiaj, ale trwa od 1988 r. Generał [Martin] Dempsey nie zawiesił go, a tylko odroczył, ponieważ nie był mocny na poziomie programu nauczania.

[“Roznama] Ummat” dowiedziała się poprzez swoje źródła i pewne dokumenty, że przygotowania do straszliwej wojny przeciwko islamowi prowadzone są nie tylko w armii amerykańskiej, ale także trwają we wszystkich instytucjach bezpieczeństwa [USA]. Według doniesień plan ludobójstwa muzułmanów przez USA nie jest nowy i nie był także trzymany w ścisłej tajemnicy. Plan ten, który istnieje od 1988 r., nie tylko został formalnie zaaprobowany przez Pentagon, ale został zainicjowany podpisami [sic] ówczesnego prezydenta [Ronalda Reagana].

Jednak praca nad psychicznymi przygotowaniami i szkoleniem przeciwko islamowi w instytucjach takich jak Departament Bezpieczeństwa Krajowego, Metropolitan Police, FBI i innych zaczęła się tuż po 11 Września i w tym [celu] założono w USA specjalne organizacje i zespoły doradców, w których, co ciekawe, zasadniczy byli ludzie z Izraela z podwójnym obywatelstwem. Źródła twierdzą, że Pentagon, [Departament] Obrony USA, Biały Dom i CIAbyli związani z tym planem od 1988 r. i teraz Pentagon próbuje odciąć się od tego, kiedy szczegóły wyszły na jaw.

„Na… następnym etapie (niech Allah broni) islam zostanie starty z powierzchni ziemi przez zniszczenie Harmain [świętych meczetów Mekki i Medyny]

Według źródła w Islamabadzie, które ma ciągły kontakt z Amerykanami w rozmaitych sprawach, generał Dempsey nie zawiesił całkowicie tego programu [uczenia żołnierzy amerykańskich o islamie]; jego zastrzeżeniem było, że program nauczania dla szkolenia w armii nie był [wystarczająco] silny i był do pewnego stopnia absurdalny. Dlatego, po tym zastrzeżeniu zespoły doradców USA i izraelskie omawiają najnowszy program i metodologię nauczania tego programu, który nadal jest realizowany w innych instytucjach.

Główną ideą jest, że pozornie niewinni muzułmanie w amerykańskim nurcie głównym są równie niebezpieczni jak dżihadyści, i dopóki ich związki z Koranem, Kaaba [święty meczet w Mekce] i z Medyną nie zostaną zerwane, nie będą oni akceptowalni dla USA i Izraela. Intelektualista związany ze znanym amerykańskim zespołem doradców powiedział [„Roznama] Ummat”, że kwestia tego, jak można przeciąć związek muzułmanów z Koranem i szariatem, jest tematem debaty trwającej w amerykańskich zespołach doradczych.

Według tego intelektualisty trwająca kampania bezczeszczenia Koranu i bluźnierstw przeciwko Prorokowi [Mahometowi] nie różni się od strategii wojennej USA; jest to raczej broń psychologiczna, która została wdrożona w reakcji na badania tych zespołów doradców, żeby muzułmanie [przyzwyczaili się] do ciągłego bezczeszczenia Koranu i bluźnierstw przeciwko Prorokowi Mahometowi. Na następnym etapie (niech Allah broni) islam zostanie starty z powierzchni ziemi przez zniszczenie Harmain [świętych meczetów Mekki i Medyny].

Generał broni Hamid Gul: „Od pierwszego dnia mówiłem, że jest to krucjata; Amerykanie walczą w niej jak w wojnie religijnej”; „Amerykanie stali się fanatykami przeciwko islamowi i nie są gotowi tolerować [istnienia] naszego Koranu, Kaaba i Medyny”

A teraz, kiedy Pentagon w USA zaakceptował, że istotnie ma plan ludobójstwa muzułmanów, intelektualista [spraw] wojskowych] i szef Difa-e-Pakistan, generał Hamid Gul [były szef pakistańskiej służby wywiadowczej ISI], mówiąc z „Ummat” stwierdził:

„Od pierwszego dnia mówiłem, że jest to krucjata. Amerykanie walczą w niej jak w wojnie religijnej, ale nasz punkt widzenia nie był traktowany poważnie. Muzułmanie, którzy uważali to za reakcję na działania muzułmańskie, powinni teraz wziąć pod rozwagę to, że Amerykanie stali się fanatykami przeciwko islamowi i nie są gotowi tolerować [istnienia] naszego Koranu, Kaaba i Medyny.

Rozumiem, że po potwierdzeniu USA nie ma już żadnego usprawiedliwienia dalszego milczenia krajów muzułmańskich. Wszystkie kraje muzułmańskie powinny protestować przeciwko temu przez wezwanie ambasadorów USA w swoich krajach. Pakistan zaś jest największą ofiarą tej wojny; powinien [więc] zwołać szczyt OIC [Organizacja Konferencji Islamskiej], żeby zwrócić na to uwagę i przemówić do USA w ostrych słowach.

To jest nasze prawo. Powinniśmy przemówić [na ten temat]. Jeśli pozostaniemy w milczeniu, jest to jak samobójstwo, kiedy oni odmawiają nam samego naszego istnienia. A ci, którzy są zwolennikami Amerykanów, lepiej dla nich, żeby wyjechali teraz do USA”.

Były szef sztabu armii pakistańskiej: “Niezorganizowane muzułmańskie siły militarne [tj. organizacje bojówkarskie, takie jak Al-Kaida] rozbiły twierdzenia USA, że XXI wiek będzie ich wiekiem i że ich porządek światowy będzie w modzie”

Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z generałem Mirzą Aslamem Begiem[2]:

Pytanie: Dlaczego jest tak wiele nienawiści przeciwko światu islamskiemu w USA, że żywi się pomysły, by obrać za cel święte miejsca muzułmanów?

Mirza Aslam Beg: Kiedy Afganistan pokonał ZSRR i [ZSRR] rozpadł się, USA ogłosiły siebie jedynym supermocarstwem. Dla zachowania hegemonii na całym świecie niezbędne było [dla nich] ogłoszenie celu. Do tego USA wybrały świat islamski; potem rozpoczęły kampanię przeciwko krajom islamskim. Najpierw, żeby zdławić rewolucję irańską, spowodowały, że Irak zaatakował Iran.

Izrael otrzymał wszelkie rodzaje sił militarnych i ekonomicznych, by zachować wyższość nad światem arabskim. Te same siły dżihadystyczne, których kampania spowodowała porażkę i zniszczenie Rosjan, zostały zaatakowane przez USA, [które użyły] incydentu 11 Września jako pretekstu. Była to próba zdławienia świata islamskiego na poziomach ideologicznym i praktycznym; i USA nadal do tego tęsknią.

W dodatku do tego, aby wpoić nienawiść swoim żołnierzom przeciwko światu islamskiemu i przeciwko muzułmanom… [USA] przygotowały taki program nauczania [do szkolenia żołnierzy], w którym muzułmanie są określani jako terroryści i jest powiedziane, że Khana-e-Kaaba [święty meczet w Mekce] oraz Masjid-e-Nabawi [świety meczet w Medynie] są miejscami świętymi muzułmanów, skąd czerpią oni siłę duchową; i te miejsca święte mają olbrzymie znaczenie dla „terrorystów”.

Boże broń, to jest jak początek psychicznego przygotowania do ataku na Khana-e-Kaaba i Masjid-e-Nabawi, który zapoczątkowały USA. W tym momencie chciałbym powiedzieć, że niezorganizowane muzułmańskie siły militarne [tj. organizacje bojówkarskie, takie jak Al-Kaida] rozbiły twierdzenia USA, że XXI wiek będzie ich wiekiem i że ich porządek światowy będzie w modzie. I, z łaski Allaha, ten cud zdarzył się z powodu pomyślności dżihadu. To, co zdarzyło się Rosji, zdarza się teraz USA. Wojująca siła Izraela, doprawiona wszelkiego rodzaju [militarnymi] instalacjami, musiała stanąć przed kompromitacją w Libanie. USA zostały skompromitowane w Iraku. To są cuda, które dzieją się przed naszymi [oczyma].

W tych warunkach Amerykanie są w wielkim zamieszaniu i kłopocie, i teraz zerkają na nasze miejsca święte [tj. święte meczety Mekki i Medyny]. W drugiej wojnie światowej USA i ich sojusznicy zwyciężyli przeciwko porządnej i zorganizowanej armii. Teraz nie stoi przed nimi żadna zorganizowana siła militarna. Mimo tego USA stoją przed najgorszym rodzajem porażki [w Afganistanie], czego nie mogą przełknąć. To dlatego… [USA] rozpoczęły planowanie przeciwko ideologicznej podstawie islamu [przez obranie za cel świętych meczetów].

„Władcy świata islamskiego będą teraz musieli się obudzić; muszą zastanowić się nad programem edukacyjnym USA [obierającym za cel muzułmanów], którego uczy się amerykańskich żołnierzy”

Pytanie: Mimo tej mentalności amerykańskiej, dlaczego większość krajów islamskich chce mieć bliskie stosunki z USA?

Mirza Aslam Beg: Większość władców w krajach muzułmańskich boi się swoich złych uczynków i znajduje bezpieczeństwo w bliskości do USA, co jest wielkim błędem. Cokolwiek USA zrobiły w Afganistanie, przed ich zemstą stoimy my [Pakistan] albo Iran.

Jeśli świat islamski nie nabierze rozumu nawet w tym momencie, to, Boże broń, muzułmanie mogą stanąć przed wielkimi nieszczęściami. Władcy świata islamskiego będą teraz musieli się obudzić; muszą zastanowić się nad programem edukacyjnym USA, którego uczy się amerykańskich żołnierzy.


[1] ”Roznama Ummat” (Pakistan), 13 maja 2012.

[2] “Roznama Ummat” (Pakistan), 14 maja 2012.