Ten komunikat gratisowo proponuje MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM.)

Informacja o prenumeracie jest dostępna tutaj http://subscriptions.memri.org/content/en/member_registr_jttm.htm .

Oświadczenie wydane przez Islamski Emirat Afganistanu (gabinet cieni talibów) podkreślił, że większość bitew islamskich była prowadzona podczas świętego miesiąca ramadanu i że talibowie „nasilają swoją działalność dżihadystyczną”.

Oświadczenie stwierdza następnie: “Mudżahedini Islamskiego Emiratu, których pozycja jest na linii frontu dżihadu przeciwko niewiernym, mocno zobowiązali się, że uświęcą ten miesiąc oddania i pobożności niestrudzonymi wysiłkami dżihadu”. Ramadan rozpoczął się wczoraj.

Poniżej podajemy tekst oświadczenia [1]

:

„Z łaski i okazałości Wszechmocnego Allaha osiągnęliśmy kolejny miesiąc Ramadan i dotarliśmy do kolejnego sezonu współczucia, przebaczenia i miłosierdzia Allaha. Według wersetów koranicznych i powiedzeń świętego Proroka (PZN) Ramadan jest świętym miesiącem, w którym święty Koran został mu (PZN) dany i był nagrodą dla muzułmańskiej ummah.

Choć ten miesiąc uważany jest za okazję do oddawania czci, dobroczynności i innych dobrych uczynków, jest to także miesiąc współczucia, przebaczenia i przetrwania płomieni piekielnych. Według historii islamu ten miesiąc jest znany jako ghazva (islamska bitwa) i podboje.

Jedną z wspaniałych cech Ramadanu jest to, że w historii muzułmańskiej ummah pierwszy konflikt między prawdą a fałszem toczył się podczas tego miesiąca. Badar Ghazva, która stanowi tytuł historii islamskiej, odbyła się 17 Ramadanu, drugiego roku migracji (islamskiego kalendarza) i niewierni Mekki stanęli przed dotkliwą porażką.

Niezależnie od tych bitew niektóre inne bitwy w islamskiej historii – na przykład podbój Mekki, 8 hidżri, bitwa Kadsia, 15 hidżri pod dowództwem Saada bin abi Wakasa (niechaj Allah ma nad nim miłosierdzie), podbój Hiszpanii, 92 hidżri pod dowództwem Taroka ben Zejada i bitwa Hotbain, 584 hidżri pod dowództwem Sułtana Salahuddina Ajubiego – są ważnymi i chwalebnymi wydarzeniami dżihadu, które zaszły w świętym miesiącu Ramadanu.

Tak więc możemy wywnioskować, że miesiąc Ramadan ma zdumiewające miejsce w historii islamskiego dżihadu. Istotnie, kiedy muzułmańska ummah oddaje nabożną cześć z gorącym uczuciem i pobożnością, tak samo są także obrońcy islamskiej ummah (mudżahedini) gotowi do zanurzenia się w ziemi poświęcenia z unikatową moralnością i aspiracjami. Mudżahedini, którzy spędzają swoje noce dla Allaha i mają gorące pragnienie męczeństwa na polu bitwy, uważają to za wielką okazję do spełnienia swojego pragnienia (męczeństwa). A więc nasilają swoje działania dżihadystyczne.

Mudżahedini Islamskiego Emiratu, których pozycja jest na linii frontu dżihadu przeciwko niewiernym, mocno zobowiązali się, że uświęcą ten miesiąc oddania i pobożności niestrudzonymi wysiłkami dżihadu . Ponieważ każda okazja oddawania czci w tym miesiącu osiąga o 70 więcej wyżyn duchowych, warto wspomnieć, że dokonanie obowiązku dżihadu w tym świętym miesiącu także jest źródłem wielkich błogosławieństw.

Na zakończenie, pokładamy nadzieję w Wszechmocnym Allahu, że ten miesiąc błogosławieństwa i podboju będzie kamieniem milowym trwającego dżihadu i przez świętość tego miesiąca, i [przez to] że Wszechmogący da wolność Afganom od szponów niewiernych najeźdźców”.


[1] Źródło: http://alemara1.com, Afganistan, 2 sierpnia 2011. Uwaga: nie udało się niezależnie potwierdzić autentyczności witryny internetowej talibów.