Poniżej podajemy fragmenty reportażu telewizyjnego o treningu militarnym dla kobiet w Libii. Reportaż nadała Al-Libiya TV 13 lipca 2011 r.

Młoda Libijka: My, wolne i szlachetne kobiety Libii z Brygady Hannibal-Kartagina, wolne kobiety Tawagha, przeciwstawimy się wrogowi dla naszej ukochanej Libii i dla dowódcy Muammara Al-Kaddafiego. Jesteśmy dzisiaj tutaj, aby trenować z bronią w celu walki w obronie naszej ukochanej, wspaniałej i szlachetnej Libii. […]

Grupa Libijek: Allah, Muammar, Libia, i wystarczy.

Allah, Muammar, Libia, i wystarczy.

Polegniemy na polu walki za tego, który dba o kobiety.

Allah, Muammar, Libia, i wystarczy.

Polegniemy na polu walki za tego, który dba o kobiety.

Allah, Muammar, Libia, i wystarczy. Allah, Muammar, Libia, i wystarczy. […]

Libijska żołnierka: Jesteśmy członkiniami legionu nazwanego imieniem męczennicy Mastoura, córki dr Aiszy Muammar Al-Kaddafi.

Dzisiaj, 11 lipca 2011 r. jest uroczystość wręczenia dyplomów pierwszej klasie naszego legionu. Składa się on z trzech grup trenujących z bronią. Razem jest około 165 uczestniczek. Chwała Allahowi, kurs był sukcesem. Uczestniczki są w bardzo różnym wieku – od 18-letnich do starszych – i wszystkie okazały się spełniać warunki.

Oznajmiamy stąd całemu światu, że jesteśmy gotowe bronić naszego dowódcy i naszego symbolu – Pułkownika Muammara Al-Kaddafiego – i naszego ukochanego kraju. […]