2 maja 2010 r. nowa strona YouTube Tehreek-e-Taliban Pakistan, „TehreekeTaliban’s Channel”, otwarta tego samego dnia, ogłosiła trzy wideo.

Personel wojskowy, rządowy i środków masowego przekazu może poprosić o kopię tych wideo, wysyłając e-mail z „Taliban Pakistan Videos, Hakimullah Mehsud” w rubryce temat do media@memri.org

Przywódca TTP Hakimullah Mehsud oświadcza: “Od teraz głównym celem naszych fedainów [zamachowców-samobójców] są miasta amerykańskie”

Pierwsze wideo, którego strona YouTube nosi tytuł „Hakimullah Mehsud żyje, jest zdrowy i informuje o atakach w USA”, trwa 2:17 minuty i pokazuje nieruchomy obraz satelitarny Ameryki Północnej ze zdjęciem Hakimullaha Mehsuda. Mówiąc w urdu oznajmia on, że jest 19 kwietnia 2010 r. i grozi bombami w “stanach& miastach”; podczas gdy mówi, na mapie pokazane są eksplozje. (Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2463.htm . UWAGA: Musisz być członkiem MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM), żeby obejrzeć te odcinki.)

Drugie wideo, którego strona YouTube także jest zatytułowana “Hakimullah Mehsud żyje, jest zdrowy i informuje o atakach w USA”, trwa 8:42 minuty i pokazuje Hakimullaha Mehsuda siedzącego w otoczeniu zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn. Mówiąc w języku pasztu stwierdza on, że jest 19 kwietnia 2010 r. i omawia ataki na USA [1] . (Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2462.htm )W trzecim wideo, które trwa 1:06 minuty, Qari Hussain Mehsud, kluczowy przywódca Tehrik-e-Taliban Pakistan i bliski współpracownik Hakimullaha Mehsuda, przyjmuje odpowiedzialność za nieudany wybuch bomby samochodowej 1 maja 2010 r. na Times Square. Tłem są nieruchome zdjęcia. (Żeby przeczytać pełen raport w MEMRI’s Jihad and Terrorism Threat Monitor, odwiedź http://www.memrijttm.org/content/en/report.htm?report=4129¶m=GJN .)Dowódca Al-Kaidy w Afganistanie Mustafa Abu Al-Yazid o Beitullahu Mehsudzie: „Sam słyszałem, jak mówił: ‘Chcę rozbić amerykańską dumę i arogancję i uderzyć w nich na ich ziemi’”

Oświadczenia przywódców talibów pojawiają się na tle wideo z początku października 2009 r., które ujawniło, że przywódcy talibów zaczęli formułować zamiary zamachów w USA w zeszłym roku. W ośmiominutowym wideo ogłoszonym na witrynach dżihadystycznych 1 października 2009 r. dowódca Al-Kaidy Mustafa Abu Al-Yazid ujawnił, że Beitullah Mehsud, poprzednik Hakimullaha Mehsuda, chciał rozpocząć ataki wewnątrz USA [2] .

W mowie pogrzebowej dla Beitullaha Mehsudy, który został zabity w ataku bezzałogowego samolotu USA 5 sierpnia 2009 r. Abu Al-Yazid zauważył: „Emir Beitullah studiował nauki szariatu, był jednym z tych, którzy rozpoczęli życie od studiów szariatu i robił w tym wielkie postępy. Kiedy jednak powstał Islamski Emirat Afganistanu i potrzebował ludzi, by go wspierali, pomagali i stali przeciwko wrogom czającym się w północnym Afganistanie, wcześnie dołączył do szeregów mudżahedinów Emiratu, pod dowództwem Wiernego Mułły Muhammada Omara, niechaj Allah go chroni.

Emir Beitullah był człowiekiem o wielkich aspiracjach i dalekosiężnych ambicjach. Podjął się kształcić i przygotować swoich współplemieńców do walki z wrogami Allaha w Afganistanie i Pakistanie. Miał nawet aspiracje, by wysłać swoich mudżahedinów do walki z niewiernymi na ich własnej ziemi. Sam słyszałem, jak mówił: ‘Chcę rozbić amerykańską dumę i arogancję i uderzyć w nich na ich ziemi’”.

Poniżej podajemy trzy transkrypcje napisów, które widniały na oryginalnych wideo ogłoszonych na YouTube, z niezmienioną ortografią, interpunkcją i podkreśleniami [w polskim przekładzie zachowano podkreślenia i pisownię nazwisk].

„Hakeemullah Mehsud żyje, jest zdrowy i informuje o atakach na USA” (urdu)

Przesłanie do muzułmańskiej Ummah & OSTRZEŻENIE DO USA i SOJUSZNIKÓW NATO od Hakeem-ullah Mehsoon, Ameer Tehreek Taliban PAKISTAN

Odstąpcie ALBO Przygotujcie się na Zniszczenie

[Tło: nieruchomy obraz satelitarny Ameryki Północnej z nałożonym na niego zdjęciem Hakimullaha Mehsudy.]

Głos Hakimullaha Mehsudy: Dzisiaj, 19 kwietnia 2010 r., poprzez media chce przekazać ważne przesłanie do muzułmańskiej Ummah. Nikczemne Grupy Kuffar na całym świecie konspirują, by zasmucić muzułmańską Ummah plotkami o moim męczeństwie.

Dzisiaj chcę dać bardzo dobrą nowinę muzułmańskiej Ummah.

Ameryka, która jest Największym ZŁEM na tym świecie, nieludzko zmasakrowała miliony niewinnych muzułmanów w Afganistanie, Iraku i obszarach Plemiennych Pakistanu. I uczyniła męczennikami szanowanych arabskich braci mudżahedinów, którzy oznajmili o realizacji islamskiego systemu. Za to Szatańska Ameryka uczyniła ich męczennikami i cieszy się z tego jako ze swojego zwycięstwa.

Alhamdulillah, dzisiaj chcę zapewnić Ummat-e-Muslimah [tj. islamską Ummah], że nasze Morale jest u szczytu, nie czuliśmy się słabi nawet przez mikrosekundę. Od teraz GŁÓWNYM CELEM naszych FEDAINÓW są AMERYKAŃSKIE MIASTA. [Na mapie rozpoczynają się eksplozje]

Ta dobra nowina będzie słyszana za kilka dni lub tygodni. Od dzisiaj kierunkiem naszego DŻIHADU są AMERYKAŃSKIE Stany & Miasta. InszalALLAH Odnosimy sukces w tej misji i celach.

Proszę, by muzułmańska Ummah modliła się o sukces Mudżahedinów na całym świecie.

AMERYKA / NATO ZAPŁACICIE ZA WASZE ZBRODNIE

„Hakeemullah Mehsud żyje, jest zdrowy i informuje o atakach na USA” (pasztu)

Hakimullah Mehsud: Moi szanowani Bracia Muzułmańskiej Ummah Niechaj Pokój & Błogosławieństwa Allaha będą z wami. Niewierni (kuffar) zawsze robili propagandę, że Hakeemullah Mehsood został męczennikiem. Czasami mówią, w ataku samolotu bezzałogowego, na ogół dając odnośniki do Shaktui lub Orukzai [tj. okręgu plemiennego Orakzai Agency], a czasami mówią, że zrobili z niego męczennika po drodze do Multan [miasto w prowincji Pendżab]. To jest jawne KŁAMSTWO & propaganda robiona przez Kuffar i finansowane przez nich Media. Alhamdulillah, [19] dnia kwietnia 2010 r., daję dobrą wiadomość Muzułmańskiej Ummah o tym, że jestem żywy i zdrowy [3] .

I chcę jeszcze jedną rzecz uczynić bardzo jasną, że Ameryka jest najgorszym Fanatycznie Terrorystycznym & Ekstremistycznym krajem na całym świecie. Jej ręce są wypełnione krwią milionów muzułmańskich dzieci, kobiet, młodych & starych z Afganistanu, Pakistanu, Iraku i różnych innych krajów muzułmańskich.

A teraz ten arogancki terrorysta zaczął pokazywać złe zamiary wobec mudżahedinów z Jemenu, Teraz Ameryka chce wejść do Jemenu dla swoich nikczemnych celów.

Chcę dać wyraźne przesłanie dla Muzułmańskiej Ummah, by OBUDZIŁA SIĘ z drzemki ignorancji i tchórzostwa. Ameryka i jej Sojusznicy stoją przed najgorszą porażką kiedykolwiek w historii. Siły amerykańskie i Nato stoją przed niszczącą porażką w Afganistanie i chcą uciec z Afganistanu pod kamuflażem UMÓW POKOJOWYCH. Bardzo niedługo Muzułmańska Ummah usłyszy zwycięską & radosną wiadomość, że wojska USA opuszczają Afganistan z powrotem do swojego terrorystycznego państwa po upokarzającym końcu. Razem ze swoim frontowym Sojusznikiem Pakistańską Armią Murtad, stojącą przed takim samym poniżającym losem na obszarach plemiennych. InszaALLAH. Z pomocą ALLAHA (SWT) jesteśmy niezłomni i odnosimy sukcesy w naszej misji.

Chcę szczególnie przekazać moje przesłanie Mudżahedinom w Jemenie, Aljazzair [tj. Algieria] Arabii Saudyjskiej (Hijaz-e-Muqaddas) i Palestynie, by byli niezłomni w swoim Dżihadzie i nie tracili swojej postawy choćby na mikrosekundę. Proszę was wszystkich, byście byli niezłomni & stanowczy w waszym Dżihadzie.

Czas jest bardzo bliski, kiedy nasi Fedaini [tj. zamachowcy-samobójcy] zaatakują amerykańskie stany w ich największych miastach. I inszaALLAH odniesiemy sukces w naszych atakach. Nasi fedaini spenetrowali terrorystyczną Amerykę, zadamy niezmiernie bolesne ciosy fanatycznej Ameryce. Proszę was wszystkich, byście byli niezłomni & stanowczy w waszym Dżihadzie.

Ameryka, zbrodnicze państwo uczyniło męczennikami wielu naszych wielkich Przywódców Muzułmańskich, tj., Baitullaha Mehsuda Szahida RA i wielu szacownych braci z Al-Kaidy, którzy byli dumą Arabów i przyszli do nas tylko po schronienie. Przyszli do nas z zaproszeniem do SYSTEMU ISLMSKIEGO/Szariatu i za to USA i ich Ekstremistyczni Sojusznicy uczynili z nich męczenników. Nigdy nie możemy zapomnieć naszych szlachetnych zamęczonych braci, nasza wiara i nasza godność nie pozwala nam zapomnieć o tych Wielkich Męczennikach na drodze ALLAHA (swt). InszaALLAH pomścimy naszych braci w najbardziej bezlitosny sposób.

Nie należy zapomnieć o szanowanej i niewinnej siostrze z Pakistanu dr Afii Siddiqui [4] która została rozebrana do naga, żeby Wyśmiać godność i szacunek Muzułmańskiej Ummah. Nasze serca są w ciężkim bólu widząc naszą siostrę w takich nieludzkich i nieokazujących szacunku warunkach. Płomienie w naszych sercach zelżeją tylko kiedy nasi Fedaini dokonają dokładnych i niszczących ataków terrorystycznej Ameryce rzucając ją na kolana. inszaAllah.

inszaALLAH bardzo niedługo, za kilka dni lub za miesiąc, Muzułmańska ummah zobaczy owoce najbardziej udanych ataków naszych fedainów w USA. Proszę nie martwcie się o ból i cierpienie w waszych sercach. Ameryka ten ekstremista PRZEGRYWA straszliwie.

I chcę Ostrzec jej Sojuszników, by mieli trochę litości nad sobą, przestańcie pomagać Ameryce a Jeśli nie przestaniecie waszego KUFR/Niewiary będącej frontowym sojusznikiem w ich wojnie przeciwko islamowi, staniecie przed jeszcze większym upokorzeniem, zniszczeniem i porażką niż sama Ameryka. Chcę jeszcze raz OSTRZEC nikczemnych Sojuszników, by mieli litość nad sobą i odrzucili przyjaźń USA, otwarcie przeciwstawili się polityce amerykańskiej. Inaczej wasz koniec będzie bardziej okrutny niż Pakistan, Afganistan i Irak.

inszaALLAH za kilka dni lub za miesiąc czas dowiedzie sukcesu ataków naszych Fedainów przynosząc Radość & rozkosz sercom Muzułmańskiej Ummah. Koran: „I serca momineen otrzymają rozkosz”. O Młodzieży, Ulema & Uczeni i pobożni ludzie Ummah, pamiętajcie nas w waszych modlitwach do ALLAHA (SWT).

„Qari Hussain Mehsud z Tehreek-e-Taliban akceptuje odpowiedzialność za atak na Times Square” (pasztu)

Allah [swt] jest z Niezłomnymi & Cierpliwymi. Złamiemy szczęki Szatana USA. InszaAllah.

Lektor:My Tehreek-e-Taliban z całą Dumą i Odwagą PRZYJMUJEMY pełną odpowiedzialność za Atak na Times Square (NY) USA.

Gratulujemy także MUZUŁMAŃSKIEJ UMMAH z całą przyjemnością i szczęściem.

Ten atak jest zemstą za wielkich & cennych męczenników przywódców Mudżahedinów tj. Baitullaha Mehsudy Szahida RA [5] , Arabskich przywódców Mudżahedinów szczególnie towarzyszy szahida Abu Umera al Baghdadiego w Iraku.

Jest to także zemsta za Globalną Amerykańską ingerencję & terroryzm w Krajach Muzułmańskich, szczególnie w Pakistanie za operację Lal Masjid, [6]

Niedawny deszcz ataków Samolotów bezzałogowych na obszarach plemiennych i porwanie, tortury i upokorzenie naszej wielce szanowanej & niewinnej siostry dr Aafii Siddiqui.

Wściekle Ostrzegamy, członków państw NATO, ich Rządy i zwykłą Publiczność, by przeciwstawili się złu polityki USA i uczciwie przeprosili za masakry w Iraku, Jemenie, Afganistanie & obszarach plemiennych Pakistanu, albo przygotowali się na najgorszą kiedykolwiek destrukcję i dewastację ich regionów. InshaALLAH”[1] Mówiąc w języku pasztu, Hakimullah Mehsud stwierdza, że datą nagrania jest 19 kwietnia 2010 r. (nie zaś 4 kwietnia 2010, jak mówią napisy angielskie).

[2] Patrz MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor, „Al-Qaeda Commander Mustafa Abu Al-Yazid: Beitullah Mehsud Wanted to Attack Inside the U.S.; He May Be Dead, but 'Thousands of His Tribesmen Are All Beitullahs, and Allah Willing They Will Take Revenge on the Criminal Americans,'” 1 października 2009, http://www.memrijttm.org/content/en/blog_personal.htm?id=1999¶m=GJN

[3] Chociaż napisy po angielsku podają datę 4 kwietnia 2010, rzeczywistą datą podaną w pasztu przez Hakimullaha Mehsuda jest 19 kwietnia 2010 r.

[4] Pakistanka skazana przez sąd na Manhattanie w lutym 2010 r. za próbę zabicia amerykańskich żołnierzy w Afganistanie.

[5] Poprzednik Hakimullaha Mehsudy, zabity w ataku bezzałogowego samolotu USA 5 sierpnia 2009 r.

[6] Operacja armii pakistańskiej w 2007 r. przeciwko Czerwonemu Meczetowi w Islamabadzie, gdzie byli radykalni duchowni i ich uzbrojeni uczniowie.