Poniżej podajemy wyjątki z wywiadu z Omarem Al-Ghoulem, doradą d/s wewnętrznych prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa; wywiad został nadany w PA TV 1 września 2009:

Żeby zobaczyć ten urywek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2226.htm .

Aresztowani w New Jersey rabini „handlowali narządami ludzkimi”

Omar Al-Ghoul: Włoski minister spraw zagranicznych Frattini powiedział izraelskiej gazecie “Haaretz”, że Włochy wywierają nacisk na Szwecję, jako obecnego prezydenta UE, by podczas specjalnej sesji rządu UE w przyszłym tygodniu potępiła reportaż szwedzkiej gazety o zabijaniu przez armię izraelską palestyńskich więźniów i handlowaniu ich narządami.

Wie pan, tak jak wie cały świat, o tym, co zdarzyło się w New Jersey, gdzie zaaresztowano grupę żydowskich i syjonistycznych rabinów razem z kilkoma innymi ludźmi. Wszyscy ci ludzie mieli bezpośredni kontakt z Libermanem i innymi dowódcami armii izraelskiej, i handlowali ludzkimi narządami.

[…]

Europa i ogólnie Zachód byli bardzo ulegli wobec Izraela od jego ustanowienia. Zachód jest szantażowany. Kto ustanowił Izrael? Zrobiły to Europa i USA, popierając ten kraj kosztem interesów narodu palestyńskiego i Arabów. Europa nadal ma kompleks winy wobec tego kraju, a więc, gdy tylko jest kryzys, występują z gotowymi oskarżeniami o antysemityzm. Kim są Semici? My, Arabowie, jesteśmy Semitami.

[…]

Jeśli Europa chce politycznego rozwiązania i pokoju, i jeśli chce żyć w harmonii z duchem europejskiej, zachodniej cywilizacji i z ideami Oświecenia rozwiniętymi przez wielkich filozofów europejskich, to musi zdjąć pęta z wolności słowa i musi żądać, by gazety dokładnie zbadały ten raport, żeby zdemaskować ten rasistowski, zbójecki kraj, który stawia się ponad prawem”. […]

„Izrael i jego armia handlują narządami Palestyńczyków (…) Dlaczego Europa próbuje powstrzymać [zdemaskowanie tego]?”

„Fakty pokazują, że Izrael i jego armia handlują narządami Palestyńczyków. Są na to dokumenty. Dlaczego Europa próbuje powstrzymać [zdemaskowanie tego]?

Dlaczego Palestyńczycy muszą płacić cenę pod okupacją? Dlaczego muszą być torturowani i narządy ich męczeńskich synów muszą być przedmiotem handlu? To jest wynik [moralnego] bankructwa USA i Europy oraz osłony, jakiej dostarczają [Izraelowi]. Te kraje muszą sprostać swojej odpowiedzialności, jeśli są zainteresowane w ustanowieniu pokoju i osiągnięciu porozumienia w regionie”.