Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

14 stycznia 2015 r. agent medialny Państwa Islamskiego (ISIS) zamieścił na swoim koncie Twittera (@GAREB103) nowe wideo wyprodukowane przez skrzydło medialne ISIS w prowincji Al-Rakka. W wideo, sfilmowanym na ulicach Al-Rakka, trzech francuskojęzycznych wojowników ISIS chwali zamachy we Francji i grozi dalszymi zamachami. Zwracają się także do zwolenników ISIS na Zachodzie, wzywając ich, by dokonywali podobnych zamachów tam, gdzie mieszkają, jeśli nie mogą obecnie emigrować do Kalifatu.

Poniżej podajemy fragment tego wideo, które trwa 2,5 minuty i ma arabskie podpisy.

Pierwszy wojownik: „…Mówię do wszystkich Francuzów, którzy uważają, że Państwo Islamskie nie dosięgnie Europy: Z wolą Allaha, dojdziemy do Europy. Będzie coraz więcej takich operacji, jak ta niedawna, w całej Europie – we Francji, w Belgii, Niemczech i Szwajcarii, w całej Europie i w Ameryce, z wolą Allaha.

Mówię do braci, którzy jak dotąd nie mogli dokonać hidżra [migrować] do ziem Islamskiego Kalifatu: Zróbcie, co możecie. Zabijajcie ich, podrzynajcie ich gardła, palcie ich samochody, palcie ich domy. Zróbcie, co możecie. Islamski Kalifat zostanie ustanowiony w całej Europie”.

Drugi wojownik: „…Słyszeliśmy dobrą nowinę, że nasi bracia bronili islamu i wysłali tych, którzy krytykowali Proroka, prosto do piekła. Kontynuujcie wysyłanie ich wszystkich do piekła”.Trzeci wojownik: „Mówię do moich braci, kontynuujcie tą drogą, a Allah wynagrodzi wasze czyny. Jeśli widzisz policjanta, zabij go, zabij ich wszystkich. Zabij wszystkich niewiernych, jakich widzisz na ulicach, żeby wzbudzić terror w ich sercach. Nie pozwól tym niewiernym prześladować cię: żyj honorowo, gdziekolwiek jesteś. To [pokazuje kałasznikowa] jest właściwym sposobem zdobycia respektu i odczuwania dumy – prowadzenia dżihadu. Islam jest religią pokoju, ale nade wszystko jest religią sprawiedliwości. Kto okazuje agresję wobec nas, stanie przed naszą agresją”.