Poniższe fragmenty pochodzą z wywiadu z przewodnikiem generalnym Bractwa Muzułmańskiego, Muhammadem Badim, nadanego w Dream 2 TV (Egipt) 14 kwietnia 2010 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2459.htm .

Muhammad Badi: Nadal będziemy podnosić sztandar dżihadu i Koranu w konfrontacji z wrogiem islamu. Syjoniści ciągle mają dwa niebieskie pasy na swojej fladze. Nawet syjoniści…

Dziennikarka: Co to reprezentuje? Jest pan Egipcjaninem, jak ja i jak widzowie. Czy miecz jest nadal…

Muhammad Badi: Bractwo Muzułmańskie nadal uważa syjonistów za głównego i jedynego wroga. Żydzi, którzy okupują Palestynę, mają oczy utkwione w Egipcie.

Dziennikarka: Czy jest to symbol skierowany przeciwko syjonistom?

Muhammad Badi: Jest skierowany przeciwko każdemu, kto walczy z islamem, z muzułmanami i naszą ojczyzną. Czy naprawdę sądzi pani, że zakończyliśmy wyzwalanie ziemi Arabów i islamu?

Dziennikarka: Pomarzmy – lub, jeśli pan woli – miejmy halucynacje, że Bractwo Muzułmańskie staje się partią polityczną. Czy ten symbol pozostanie? Mówię o egipskiej partii politycznej. Ponieważ mówimy o marzeniach – być może ta partia nawet dojdzie do władzy. Czy jest do pomyślenia, by Egiptem rzadziła partia, której symbol skierowany jest przeciwko syjonistom, jak pan powiedział? Ja chcę symbolu, który odnosi się do mnie jako Egipcjanki.

Muhammad Badi: Kiedy zostaniemy partią polityczną, zrobimy dla pani inne symbole.

Dziennikarka: Miecz i werset “Przygotujcie się na nich…” będzie nadal dawał ludziom wrażenie, że każdy, kto nie należy do Bractwa Muzułmańskiego, jest wrogiem. Muhammad Badi: Nie, uważam, że to niesprawiedliwa interpretacja zarówno wersetu, jak i symbol. To nadal będzie symbol Bractwa Muzułmańskiego. Bractwo Muzułmańskie jest siłą bez przemocy, które jest elastyczne, nie bedąc słabe. Będziemy tak kontynuować miecze, z wolą Allaha.