Poniżej podajemy fragment nagranego na wideo przesłania potrójnego agenta, zamachowca samobójcy Hamama Al-Balawiego (znanego także jako Abu Dujjana), nadanego przez Al-Dżazira TV 9 stycznia 2010 r.

To krótkie wideo oferujemy jako darmową próbkę z JTTM; żeby zaprenumerować JTTM, odwiedź http://www.memrijttm.org/content/en/about_memri.htm lub skontaktuj się z nami jttm@memri.org .

Pełna wersja tego wideo jest dostępna tylko dla prenumeratorów JTTMA.

Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2338.htm

Reporter: Al-Balawi powiedział, że przeprowadzi tę operację na przekór jordańskiemu wywiadowi i CIA. Na filmie widać Al-Badawiego strzelającego z broni palnej na kilka dni przed atakiem. Al-Balawi powiedział w swoim [nagranym] testamencie, który uzyskała Al-Dżazira, że odmówił przetargów i że przeprowadza tę operację, by pomścić zabicie Baitullaha Mahsouda, byłego przywódcy ruchu pakistańskich talibów.

Hamam Al-Balawi:To jest przesłanie dla wrogów narodu wśród jordańskiego wywiadu i CIA: ktoś, kto emigruje dla Allaha, nie oferuje swojej religii na przetarg na bazarze. Ktoś, kto prowadzi dżihad dla Allaha, nigdy nie sprzeda swojej religii, nawet jeśli oferują mu słońce i księżyc.

Nigdy nie zapomnimy krwi naszego emira Baitullaha Mahsouda. Będziemy nadal mścić jego krew w Ameryce i gdzie indziej. To jest przysięga wszystkich mudżahedinów, których gościł Baitullah Mahsoud. Na Allaha, nigdy nie zapomnimy naszego emira Baitullaha Mahsouda, który całował ręce mudżahedinów, mając miłość do nich w swoim sercu. Nigdy nie zapomnimy naszego emira Baitullaha Mahsouda.

Nigdy nie zapomnimy, że powiedział, iż szejk Osama bin Laden nie przebywa na ziemi [pakistańskiej], ale gdyby tu przyszedł, chronilibyśmy go. Dotrzymał słowa i zapłacił cenę krwi za te słowa. Jeśli taka będzie wola Allaha, jego następca, emir talibów Pakistanu Hakimullah, pójdzie tą samą drogą aż będziemy zwycięzcy albo zakosztujemy [męczeństwa] jak Hamza ibn Abd Al-Mutallib.