Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z Nabilem Qaouq, jednym z najwyższych przedstawicieli Hezbollahu w Libanie Południowym, oraz fragment z jego publicznego przemówienia. Wywiad został nadany Al-Alam TV 26 lipca 2010, a przemówienie przez Future News TV 28 lipca 2010 r.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2566.htm .

Al-Alam TV, 26 lipca 2010

„[Ruch] oporu wykorzystuje ten okres na przygotowania… wróg… myślał, że pociski [ruchu] oporu zardzewieją”

Nabil Qaouq: W następnej wojnie, jeśli będzie, wszyscy zobaczą, że [ruch] oporu miał rację, robiąc to, do robił. Nie pozwalamy, by nasz potencjał uległ wyniszczeniu w codziennych, marginalnych taktykach. Zamiast tego przygotowujemy się do wielkiej konfrontacji, której wynikiem będzie zdecydowane zwycięstwo.

Dziennikarka: Czy nie jest to faza niezadeklarowanego zawieszenia broni między wami i izraelską armią okupacyjną?

Nabil Qaouq: [Ruch] oporu wykorzystuje ten okres do przygotowania, szkolenia, wzmocnienia swojego potencjału i sam wróg może o tym zaświadczyć. Myśleli, że pociski [ruchu] oporu zardzewieją. Rozwinęli swoją teorię „niech pociski zardzewieją”. Dzisiaj zrozumieli, że to równanie było pomyłką, ponieważ wiedzą, że [ruch] oporu ulepszył swój potencjał i jest w pełni przygotowany do stawienia czoła każdemu scenariuszowi.

„Dzisiaj, cztery lata po [izraelskiej] agresji, możemy powiedzieć, że wojna z lipca 2006 r. pchnęła Hezbollah 20 lat w przyszłość pod względem jego potencjału”

[Ruch] oporu jest w lepszej sytuacji niż przedtem, podczas gdy wróg znajduje sie w gorszej. Podczas wojny w lipcu [2006 r.] Izrael powiedział, że pośle Hezbollah 20 lat wstecz. Dzisiaj, cztery lata po agresji, możemy powiedzieć, że wojna z lipca 2006 r. pchnęła Hezbollah 20 lat w przyszłość pod względem jego potencjału, wyszkolenia i zdolności zwycięstwa w każdej przyszłej wojnie.

[…]

Gdyby nie [ruch] oporu, nikt na świecie nie wspomniałby nawet o Rajar lub Szaba Farms. [Ruch] oporu ma zasługę trzymania tej sprawy przy życiu. Dodatkowo [ruch] oporu daje dyplomacji i społeczności międzynarodowej szansę dotrzymania swojego zobowiązania do wygnania Izraela z okupowanych Rajar i Szaba Farms. Jest zdecydowanie priorytetem [ruchu] oporu zabezpieczenie powrotu każdego centymetra okupowanej ziemi libańskiej. Oczywiście, [ruch] oporu nie może czekać wiecznie. […]

Future News TV, 28 lipca 2010

„[Ruch] oporu uważa każde oskarżenie swoich przywódców lub kadr [w sprawie zamachu na Al-Haririego] za formę agresji przeciwko [ruchowi] oporu”

[Ruch] oporu uważa każde oskarżenie swoich przywódców lub kadr [w sprawie zamachu na Al-Haririego] za formę agresji przeciwko [ruchowi] oporu, co jest gorsze niż decyzje, które doprowadziły do [starć] 5 maja [2008 r.]. Hezbollah działa stosownie. […]