Mówcy na wiecu z okazji irańskiego Międzynarodowego Dnia Al-Kuds, który odbył się w Houston w Teksasie przed izraelskim konsulatem 5 kwietnia 2024 r., chwalili atak z 7 października, męczeństwo, dżihad i opór. Mówczyni nawiązała do przemówienia sekretarza generalnego Hezbollahu Hassana Nasrallaha z 29 marca 2024 r. Powiedziała, że ​​Nasrallah chciał, aby słuchacze zrozumieli, że „męczeństwo jest dobre, męczeństwo jest celem. […] męczeństwo jest dżihadem”.

Inny mówca odniósł się do słów najwyższego przywódcy Iranu Alego Chameneiego, który stwierdził, że syjonizm to rakowata narośl, którą należy zniszczyć. Prowadzący ceremonię poprowadził tłum skandując: „Jedyny sposób to opór!” „Potop Al-Aksa, Potop Al-Aksa! Jesteśmy z Intifadą! Ulice zalejemy… Ku czci krwi Męczenników!” Uczestnicy skandowali: „HPD [Departament Policji w Houston], KKK, IDF – wszyscy są tacy sami!”

Filmy z wiecu zostały opublikowane na kanale YouTube Sayeda Sarima. Uczestnicy wiecu mieli na sobie koszulki z napisem „Potop wolnych” – hasło wybrane przez reżim irański na Międzynarodowy Dzień Al-Kuds w 2024 r. Wiece z okazji Dnia Al-Kuds w Houston są tradycyjnie organizowane i reklamowane przez Centrum Edukacji Islamskiej w Houston. Trzej uczestnicy wiecu zostali aresztowani i oskarżeni o utrudnianie pracy funkcjonariuszowi policji w Houston.

Aby zobaczyć klip z wiecu z okazji Dnia Quds w Houston w Teksasie, kliknij tutaj:

„To coroczne wydarzenie ma miejsce w kontekście Potopu Al-Aksa, który miał miejsce 7 października”; Nasrallah chce, byśmy uznali, że męczeństwo jest dobre, męczeństwo jest celem; „Co to jest męczeństwo? Męczeństwo jest dżihadem… Dżihad to powstanie przeciwko tym, którzy działają przeciwko Allahowi”

Mężczyzna 1: To coroczne wydarzenie ma miejsce w kontekście Potopu Al-Aksa, który miał miejsce 7 października.

[…]

Kobieta: W ubiegły piątek, 19 Ramadanu, Sajjid Hassan [Nasrallah] ujawnił znaczenie słów Imama Alego w przeddzień jego męczeństwa.

[…]

Powiedział to, byśmy mogli uznać, że męczeństwo jest dobre, męczeństwo jest celem. Ale czy to oznacza, że ​​nie płaczemy za tymi, którzy zostali męczennikami? Oczywiście, że płaczemy. Ale mimo ogólnego smutku jesteśmy dumni z naszych męczenników.

Czym więc jest męczeństwo? Męczeństwo to Dżihad. A czym jest Dżihad?

[…]

Dżihad polega na powstaniu przeciwko tym, którzy działają przeciwko Allahowi, Jego przesłaniu i Jego prawu.

[…]

„Izrael został zdemaskowany jako twór zbójecki”; „rakowata narośl… znany jako syjonizm… niewątpliwie zostanie wykorzeniony i zniszczony”

Mężczyzna 2: Izrael został zdemaskowany jako twór zbójecki. Światowi myśliciele zaczęli dyskutować o pewności upadku Izraela.

Jak powiedział nasz przywódca [Chamenei], wszyscy znamy skalę tragedii okupacji Palestyny ​​i powstania w tym kraju rakowatej narośli, znanej jako syjonizm.

Bez wątpienia zostanie on wykorzeniony i zniszczony.

[…]

MC: Od wody [rzeki Jordan] do wody [Morza Śródziemnego]…

Tłum: Od wody [rzeki Jordan] do wody [Morza Śródziemnego]…

MC: Palestyna jest arabska!

Tłum: Palestyna jest arabska!

[…]

„Potop Al-Aksa!” „Jesteśmy z Intifadą!”; „HDP [Departament Policji w Houston], KKK, IDF – wszyscy są tacy sami!”

MC: Naszą duszą i naszą krwią odkupimy cię, Al-Aksa!

Tłum: Naszą duszą i naszą krwią odkupimy cię, Al-Aksa!

MC: Nie dla upokorzenia!

Tłum: Nie dla upokorzenia!

MC: Brama Al-Aksa jest z żelaza…

Tłum: Brama Al-Aksa jest z żelaza…

MC: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy!

Tłum: Mogą ją otworzyć tylko męczennicy!

[…]

Mężczyzna 1: AP [Autonomii Palestyńskiej] przekazujemy…

Tłum: Opór to jedyny sposób!

Mężczyzna 1: Na matki, których synowie padają …

Tłum: Opór to jedyny sposób!

Mężczyzna 1: Na matki, których synowie padają …

Tłum: Opór to jedyny sposób!

Mężczyzna 1: Twarze męczenników z dumą pokazujemy…

Tłum: Opór to jedyny sposób!

[…]

Mężczyzna 1: W Al-Aksa będziemy się modlić!

Tłum: Opór to jedyny sposób!

[…]

Mężczyzna 3: Ibrahim Al-Nabulsi, zmarły męczennik, jego matka powiedziała, że ​​nie chowamy naszych męczenników, lecz sadzimy ich w ziemi, aby mogli wyhodować nasiona, które wyrosną na ogień, który odkupi nasz lud i doprowadzi nas do wyzwolenia.

[…]

Mężczyzna 1: Potop Al-Aksa, Potop Al-Aksa!

Tłum: Potop Al-Aksa, Potop Al-Aksa!

Mężczyzna 1: Jesteśmy z Intifadą!

Tłum: Jesteśmy z Intifadą!

Mężczyzna 1: Ulice zalejemy…

Tłum: Ulice zalejemy…

Mężczyzna 1: Czcimy krew męczenników!

Tłum: Czcimy krew męczenników!

[…]

Tłum: HDP [Departament Policji w Houston], KKK, IDF – wszyscy są tacy sami! HPD, KKK, IDF – wszyscy są tacy sami! HPD, KKK, IDF – wszyscy są tacy sami!