Imam Usama Abdulghani przemawiał podczas protestu „Potop Al-Aksa” przed Ford Centennial Library w Dearborn w stanie Michigan 14 października 2023 r., mówiąc: „Mamy szczęście, że żyjemy w erze Imama Chomeiniego, przywódcy rewolucji islamskiej w Iranie.” Następnie powiedział, że 7 października był „dniem Bożym”, „cudem, który się spełnił” i wyraził uznanie dla dowódcy Sił Kuds IRGC, generała Kasema Solejmaniego.

Abdulghani powiedział, że „lwy” bronią nie tylko Palestyny, ale narodu Posłańca Mahometa. Dodał, że „szlachetni żołnierze” Palestyny ​​wybrali jedyną drogę do zwycięstwa. Abdulghani zapytał: „Jak śmiecie porównywać Hamas do ISIS?” Dodał, że Izrael jest gorszy od ISIS. Zwracając się do „przyjaciół syjonistycznych okupantów”, powiedział, że powinni poinformować swoich przyjaciół, że „sprawa się skończyła”, że Izrael się skończył, „Titanic tonie”.

Wiec został zorganizowany przez Komitet Al-Kuds, a kolejnym mówcą był islamski poeta Hassan Salameh. Więcej informacji na temat imama Usamy Abdulghaniego z Dearborn w stanie Michigan można znaleźć w klipach MEMRI TV nr. 9616, 9602, 8073 i 7284.

Aby zobaczyć klip z Dearborn, Michigan z Imamem Usamą Abdulghanim, kliknij tutaj:

Atak na Izrael z 7 października był „jednym z dni Bożych” umożliwiony przez „męczennika” dowódcę Sił Kuds IRGC Kasema Solejmaniego

Usama Abdulghani: Mamy szczęście, że żyjemy w czasach Imama Chomeiniego, gdzie jesteśmy świadkami tego rodzaju zwycięstw. Bracia i siostry, operacja Burza Al-Aksa, ten dzień, w którym miała miejsce, był zdecydowanie tym, co nazywamy „jedynym z dni Bożych”.

To prawda, bracia, którzy tam byli, planowali, trenowali, włożyli wiele wysiłku, krew, pot i łzy, ale oni pierwsi wam to powiedzą – to pomoc Boża dokonała spełnienia tego cudu społecznego i mogliśmy być tego świadkami, dzięki łasce Allaha. Przede wszystkim dziękujemy Allahowi za to, że tu jest. Dziękujemy także wszystkim, którzy stawiali opór i umożliwili to, i nie możemy zapomnieć o tych, którzy sprawili, że jest to możliwe swoją krwią, potem i łzami, jak męczennik Kasem Solejmani.

[…]

„Jak śmiecie porównywać Hamas do ISIS?… ISIS zostało założone przez Obamę”

Najpierw zwracamy się do tych lwów, które bronią nie tylko Palestyny, ale walczą w imieniu całego narodu Posłańca Mahometa.

[…]

Droga, którą wybrała wasza młodzież, droga, którą wybrali wasi szlachetni żołnierze, jest jedyną drogą do zwycięstwa.

[…]

Jak śmiecie porównywać Hamas do ISIS? Mieliście ISIS w swoich szpitalach. Kto stworzył ISIS? Zgadza się, powiedział nam Donald Trump. ISIS zostało założone przez Obamę.

Więc stworzyliście ISIS, pomogliście ISIS, jesteście ISIS, ale jesteście o wiele, wiele gorsi od ISIS.

[…]

Syjoniści powinni wiedzieć, że „wszystko się skończyło” i „wynieść się”; „Titanic tonie”

Przyjaciele syjonistycznych okupantów, przyjaciele kolonizatorów powiedzcie swoim przyjaciołom: sprawa się skończyła. Powiedzcie swoim przyjaciołom, żeby się wynieśli. Wiecie, wszyscy to wiemy – tym razem jest inaczej. Jeśli naprawdę zależy wam na Izraelu, powiedzcie im, żeby się wynieśli, powiedzcie im, że to koniec, Titanic tonie”.

Tłum: Nie dla upokorzenia! Nie dla upokorzenia! Nie dla upokorzenia! Nie dla upokorzenia!