Imam z Kalifornii, dr Sayed Moustafa al-Qazwini, powiedział w piątkowym kazaniu w Islamskim Centrum Edukacji hrabstwa Orange transmitowanym na żywo na YouTube 17 listopada 2023 r., że Żydzi zabijali swoich proroków, mają poczucie posiadania uprawnień i są kłamcami. Powiedział, że Allah ostrzegł Żydów przed kłamstwami i fabrykacjami, ale Żydzi usprawiedliwiają atakowanie szpitali w Gazie, twierdząc, że są to centra Hamasu, a następnie prowadzą kampanię dezinformacyjną opartą na kłamstwach i fabrykacjach, na które nie mogą znaleźć dowodów. Modlił się, aby Allah zapewnił zwycięstwo ludowi Gazy nad jego wrogami i dodał, że wrogowie Gazy są wrogami ludzkości. 

W 2017 r. Al-Qazwini wygłosił kazanie, w którym stwierdził, że Państwo Islamskie (ISIS) jest wytworem izraelskiego wywiadu (zobacz klip MEMRI TV nr 6161 ). Po tym, jak MEMRI ujawniło jego oświadczenia, Al-Qazwini wycofał się, mówiąc, że „rozumie brak wrażliwości w swoich oświadczeniach i przeprasza za ból, który spowodował, szczególnie swoim żydowskim przyjaciołom. Docenia znaczenie angażowania się w autentyczne stosunki międzywyznaniowe i solidarność z członkami wszystkich tradycji wiary, opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu” (zobacz Komunikat specjalny MEMRI nr 7072).

Aby zobaczyć klip z kalifornijskim imamem dr Sayedem Moustafą Al-Qazwinim, kliknij tutaj:

Żydzi mordowali własnych proroków, myślą, że są ponad prawem

Dr Sayed Moustafa al-Qazwini: Oni [Żydzi] nie słuchali, byli pierwszymi ludźmi, którzy nie uwierzyli, nie uwierzyli własnej książce. W ich własnej książce [jest napisane], że mordowali – nie arabskich proroków – żydowskich proroków. Zamordowali ich.

Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje? Bo kiedy wierzysz, że jesteś najlepszą osobą i jesteś ponad innymi… To jest rezultat rasizmu. Rezultatem rasizmu jest poczucie, że masz prawo zrobić wszystko. I nie jesteś związany żadnym prawem, jesteś ponad prawem. To jest skutek rasizmu.

„[Żydzi] prowadzą kampanię dezinformacji, kłamstw i fabrykacji… Oni są wrogami ludzkości”

A kiedy atakują szpitale, twierdzą, że są to centra Hamasu, ale udają się tam i niczego nie znajdują. Ale potem fabrykują. Prowadzą kampanię dezinformacji, kłamstw i fabrykacji. Myślą, że ludzie są naiwni, że ludzie nie rozumieją.

I Bóg ich ostrzegł 3500 lat temu. Bóg rzekł do nich: [po arabsku] „Nie mylcie prawdy z fałszem. I nie ukrywajcie świadomie prawdy, choć wiecie.” Nie róbcie tego, nie kłamcie, nie zmyślajcie, mówcie prawdę – ale oni nie słuchają. Modlimy się, aby Allah zesłał Jego zwycięstwo, Jego pomoc i Jego wsparcie dla mieszkańców Gazy, inszallah i pokonał ich wrogów, ponieważ są wrogami rodzaju ludzkiego, wrogami ludzkości.