Brytyjski muzyk i aktywista, Roger Waters, powiedział 29 sierpnia 2020 r. w wywiadzie dla Sieci Al-Dżazira (Katar), że Palestyńczycy nie zaprosili europejskich Żydów do Palestyny i że “antysemicka opowieść” szerzona przeciwko niemu i przeciwko brytyjskiej Partii Pracy była dobrze zorganizowanym spiskiem, któremu udało się zniszczyć szanse Jeremy’ego Corbyna na zostanie premierem Wielkiej Brytanii. W dodatku, Waters podziękował Al-Dżazirze za to, że jest jedyną telewizją, która dała mu platformę na wyrażenie swoich opinii. Więcej o Rogerze Watersie znajduje się w MEMRI TV clip 8080.

Aby zobaczyć klip z muzykiem Rogerem Watersem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„To nie tak, że Palestyńczycy nagle powiedzieli w 1948 roku: ‘Czy możecie nam przysłać dużo Żydów z północnowschodniej Europy, żeby wyrzucili nas z naszych domów?’”

Roger Waters: Zrobiono sondaż wśród ludzi na Krymie i 98% z nich powiedziało: “Nie chcemy być żadną częścią tego nowego, nielegalnego rządu na Ukrainie. Chcemy dołączyć do Federacji Rosyjskiej”.

[…]

Nie można mówić na tym samym oddechu o 70-letniej izraelskiej okupacji Palestyny i aneksji lub zmianie władzy na Krymie – to są zupełnie inne rzeczy, jedną jest, że są… To nie tak, że Palestyńczycy nagle powiedzieli w 1948 roku: „Czy możecie nam przysłać dużo Żydów z północnowschodniej Europy, żeby wyrzucili nas z naszych domów?”

[…]

„Spisek… szerzenia antysemickiej opowieści o ludziach takich jak ja i o Partii Pracy… prawdopodobnie przyszedł z ministerstwa ds. strategii w Tel Awiwie”

Spisek… plan szerzenia antysemickiej opowieści o ludziach takich jak ja i o Partii Pracy w Anglii, za granicą – prawdopodobnie przyszedł z ministerstwa ds. strategii w Tel Awiwie.

To było całkowicie zorganizowane i bardzo dobrze zrobione, i udało się [temu] całkowicie zniszczyć szanse Jeremy’ego Corbyna na zostanie następnym premierem w Wielkiej Brytanii. Największy błąd, jaki popełnił [Corbyn] i Partia Pracy, był na konferencji Partii Pracy w 2019 r., gdzie nie odrzucili całkowicie nowej definicji antysemityzmi IHRA – International Holocaust Remembrance Alliance. Przepisali tę definicję antysemityzmu, by obejmowała wszelką krytykę polityki rządu państwa Izrael.

[…]

„Dziękuję wam za danie mi tej platformy… Al-Dżazira jest jednym z miejsc, gdzie mogę [mówić, co myślę]; mogę [także] robić to na RT [Russia Today]”

Dziękuję wam za danie mi tej platform, by powiedzieć, co myślę, bo uwielbiam platformy, gdzie mogę mówić, co myślę, słusznie lub niesłusznie, otwarcie i uczciwie. I ciągle, na szczęście, Al-Dżazira jest jednym z miejsc, gdzie mogę to robić. Mogę to robić w Al-Dżazira, mogę to robić w RT [Russia Today]. Nie mogę tego robić nigdzie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ…