Muzułmańsko-amerykańska aktywistka Dana Al-Hasan, należąca do organizacji Muslims for Social Justice, wygłosiła wykład na temat palestyńskiej „walki o wyzwolenie” w Islamskim Stowarzyszeniu w Raleigh w Północnej Karolinie, 29 października 2022 r. Al-Hasan powiedziała, że walka, śmierć i męczeństwo są „integralną” częścią kultury palestyńskiej, a ludzie muszą mówić niemuzułmanom o religijnym i kulturowym znaczeniu, jakie te rzeczy mają dla Palestyńczyków. Powiedziała również, że muzułmanie w Ameryce mogą „przyjąć” wiele rzeczy z palestyńskiego ruchu oporu. Wykładowi Al-Hasan towarzyszył pokaz slajdów, który zawierał zdjęcia kilku palestyńskich terrorystów, w tym Omara Abu Leili, Wafy Baradei i terrorystów Fatahu, Abouda Sobha i Muhammada Al-Aziziego. Pokaz slajdów zawierał cytat wypowiedzi ojca Al-Aziziego, że „męczeństwo to święto”. Pokaz slajdów zawierał również tekst: „Palestyńscy bojownicy są określani jako męczennicy [a] celebracja męczeństwa pozwala Palestyńczykom uhonorować życie oddane ruchowi oporu”.

Aby obejrzeć klip muzułmańsko-amerykańskiej aktywistki Dany Al-Hasan kliknij tutaj lub poniżej:

Rozmawiając z ludźmi, zwłaszcza niemuzułmanami, zawsze wyjaśniaj, że „jako muzułmanie rozumiemy, jak ważne jest uhonorowanie naszych męczenników… [to] wielki zaszczyt umrzeć za swoją ziemię”

Dana Al-Hasan: Islam mówi nam, że ważne jest, abyśmy wspólnie pracowali, by bronić siebie i naszego kraju, a przede wszystkim bronić naszej ziemi. I to jest wiele z tego, co widzimy wśród Palestyńczyków, a co możemy dziś przyjąć.

[…]

Myślę, że wielu z nas, jako muzułmanie, rozumiemy, jak ważne jest uhonorowanie naszych męczenników. Jednym z powodów, że mam to tutaj, jest raz jeszcze, że kiedy mówisz do ludzi, szczególnie nie muzułmanów to jest ważny element religijny i kulturowy, który należy wyjaśnić ludziom. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, aby w swoich przestrzeniach konwersacyjnych, kiedy mówisz do ludzi, mówić o tym i jak wielkim zaszczytem jest umrzeć za swoją ziemię.

[…]

„Męczennicy umierający za naszą ziemię… Nieustanne jednoczenie się i wspólna walka są integralną częścią palestyńskiej kultury i oporu”

Wiecie, męczennicy umierający za naszą ziemię i po prostu stale jednoczący się i walczący razem, są integralną częścią palestyńskiej kultury i oporu. I zawsze stawialiśmy opór na tak wiele sposobów… na tak wiele kreatywnych sposobów. Nawet w zeszłym roku widzieliśmy sześciu palestyńskich więźniów, którzy uciekli z łyżką – takie jest znaczenie tego zdjęcia tam. Podobno najwyższe maksymalnie [zabezpieczone] więzienie w Izraelu. Ale to nas nie powstrzymało. Nie mogą nas powstrzymać, tylko będziemy silniejsi.