Islamski uczony z Gazy, Wael Al-Zard, udzielił wywiadu telewizji Al-Aksa (Hamas-Gaza) w dniu 14 września 2023 r. w następstwie „męczeństwa” jego syna Baraa Al-Zarda, który zginął wraz z czterema innymi bojownikami Gazy, kiedy ładunek wybuchowy, który próbowali postawić wzdłuż płotu granicznego między Strefą Gazy a Izraelem, wybuchł przedwcześnie. Wael Al-Zard powiedział, że choć w jego oczach jego dzieci „nie są tanie”, „Palestyna i islam są nam droższe i ważniejsze niż my sami”. Al-Zard powiedział, że młodsze pokolenie pójdzie w ślady Baraa i dokończy drogi wyzwolenia. Przesłuchano także młodszego brata Baraa, Abdallaha i jego siostrzeńca Muhammada, którzy przyrzekli, że będą walczyć i zostaną męczennikami tak jak on.

Aby zobaczyć fragment wywiadu z rodziną Baraa Al-Zarda, kliknij tutaj lub poniżej:

Wael Al-Zard: Nasze dzieci są nam drogie, „ale Palestyna i islam są dla nas droższe i ważniejsze”

Prowadzący wywiad: Jak się czułeś, gdy otrzymałeś wiadomość o męczeńskiej śmierci syna rankiem tego dnia, kiedy przygotowywałeś się do jego ślubu?

Wael Al-Zard: Nie ulega wątpliwości, że nasze dzieci – nasze własne ciało i krew – są w naszych sercach i Allah wie, że w naszych oczach nie są tanie. Są nam drogie, ale Palestyna i islam są droższe i dla nas ważniejsze niż my sami.

[…]

Chociaż Baraa już nie ma, to są pokolenia, które podążają jego śladami, inszallah: To jest jego brat Abdallah, to jest syn jego siostry, Muhammad, a to jest także syn jego siostry, Hamza, i jest wielu innych w tym pokoleniu, którzy nadal pragną chwili, w której przejmą sztandar od Baraa i jego umęczonych braci, aby ukończyć drogę wyzwolenia, inszallah.

[…]

Mały siostrzeniec Baraa Al-Zarda: „Będę walczył i poniosę męczeńską śmierć, tak jak [Baraa]”

Prowadzący wywiad: Jak się masz, Abdallahu?

Abdallah: Dobrze!

Prowadzący wywiad: Czy dokończysz drogę [swojego brata] Baraa?”

Abdallah: Tak, zrobię to.

Prowadzący wywiad: Teraz, kiedy Baraa został wczoraj męczennikiem, co chcesz zrobić dla dobra więźniów i ojczyzny?

Abdallah: Będę walczył w Dżihadzie i poniosę śmierć męczeńską, tak jak on.

Al-Zard: Inszallah.

Prowadzący wywiad: Muhammad, co zamierzasz zrobić po męczeńskiej śmierci Baraa? Czy zamierzasz dokończyć drogę Baraa i podążać jego śladami tą samą drogą?

Mahomet: Tak, właśnie to zrobię i poniosę śmierć męczeńską, tak jak on zginął śmiercią męczeńską, inszallah.

Al-Zard: Inszallah.

Prowadzący wywiad: Inszallah, pozostawicie ślad w wyzwalaniu więźniów i naszej ojczyzny.