7 lipca 2019 r. Al-Masira TV (Jemen) nadała reportaż o otwarciu wojskowej wystawy Huti w Jemenie, na której pokazywano lokalnie wyprodukowane pociski samosterujące, drony szpiegowskie i atakujące. W otwarciu wystawy, którą nazwano imieniem Saleha Al-Samada, funkcjonariusza grupy Hutich, zabitego w nalocie saudyjskim w 2018 r., uczestniczył feldmarszałek Mahdi Al-Maszat, który przewodniczy najwyższej radzie politycznej i jest najwyższym dowódcą sił zbrojnych. Reportaż pokazywał funkcjonariuszy Hutich przecinających czerwoną wstęgę na wystawie i pokazujących eksponaty, niektóre z napisem „Made in Yemen”. Napis nad wystawą brzmi: „Allah Akbar. Śmierć Ameryce. Śmierć Izraelowi. Niechaj Żydzi będą przeklęci. Zwycięstwo dla islamu”.

Jemeński minister obrony, generał Muhammad Nasser Al-Atifi, powiedział, że balistyczne pociski ziemia-ziemia są „długim ramieniem” republiki Jemenu i że są jemeńskim „strategicznym odstraszeniem”, które ma uderzyć duże, strategiczne cele w „krajach agresji”. Powiedział, że Jemen ma pociski krótkiego zasięgu, średniego zasięgu i długiego zasięgu taktyczne i balistyczne, i podziękował Allahowi, personelowi oddziałów rakietowych Jemenu, „bohaterskim” mudżahedinom na linii frontu i narodowi jemeńskiemu. Wśród nazw na części wyposażenia były Kasif, Sammad, Kahed-M2, Kuds i Badr.

Aby zobaczyć klip z wystawy w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Allah Akbar, Śmierć Ameryce, Śmierć Izraelowi, Niechaj Żydzi będą przeklęci, Zwycięstwo dla Islamu”

Reporter: Przewodniczący Najwyższej Rady Politycznej, feldmarszałek Mahdi Al-Mashat – który jest także najwyższym dowódcą sił zbrojnych – otworzył dzisiaj wojskową wystawę przemysłu zbrojeniowego Jemenu, która nosi imię męczennika Saleha Al-Samada. Na wystawie pokazane są pociski balistyczne i samosterujące, jak również nowe drony.

[…]

Oficerowie i cywile idą po wystawie dronów i pocisków, zatrzymując się w różnych punktach.   

Tekst na napisach: „Allah Akbar. Śmierć Ameryce. Śmierć Izraelowi. Niechaj Żydzi będą przeklęci. Zwycięstwo dla islamu”.

[…]

Jemeńscy eksperci zbudowali ”balistyczne pociski ziemia-powietrze”, pociski ziemia-ziemia ”krótkiego zasięgu, średniego zasięgu i długiego zasięgu” i drony: ”Jedne z dronów są atakującymi dronami, inne są szpiegowskimi dronami”

Generał Muhammad Nasser Al-Atifi: W imię Allaha Miłosiernego, Współczującego. Allah powiedział: „Przygotujcie dla nich wszelką siłę…” Balistyczne pociski ziemia-ziemia są siłą strategicznego odstraszenia republiki Jemenu. Są długim ramieniem Republiki Jemenu i mają uderzyć duże cele strategiczne w krajach agresji. Mamy trzy rodzaje pocisków ziemia-ziemia: krótkiego zasięgu, średniego zasięgu i długiego zasięgu. Mamy arsenał pocisków, które wyprodukowaliśmy i zbudowaliśmy z pomocą Allaha i bohaterskich, anonimowych i lojalnych ludzi z oddziałów rakietowych, jak też jemeńskich ekspertów, którzy potrafili wyprodukować te pociski w celu obrony republiki Jemenu.

W dodatku wyprodukowano kilka dronów, takich jak Kasif i Sammad. Jedne drony są atakującymi dronami, a inne są szpiegowskimi dronami. To zdarzyło się z łaski Allaha i z pomocą oraz wskazówkami politycznego kierownictwa. Chciałbym podziękować bohaterskim mudżahedinom na froncie, personelowi oddziałów rakietowych i wielkiemu narodowi jemeńskiemu, którzy wspierali nas i umożliwili wyprodukowanie tych pocisków.