Irański ajatollah Mohammad Ali Movahedi-Kermani, członek Zgromadzenia Ekspertów i Rady Celowości Iranu, powiedział 5 lipca 2019 r. podczas kazania w Teheranie, które nadał Kanał1 TV (Iran), że zaczynając od 7 lipca Iran będzie wzbogacał uran w każdej postaci, do każdego poziomu i ilości, jakie są „niezbędne”. Powiedział, że wzbogacanie uranu przez Iran jest wyłącznie na potrzeby energetyczne i badań naukowych, i nie są do budowania broni atomowej, ponieważ „Iran nie uważa bomb atomowych za legalne i nie potrzebuje ich”. Ajatollah Movahedi wyjaśnił, że jeśli Iran chce zaatakować kraj taki jak Izrael z powodu „zbrodni” Ameryki, może po prostu wystrzelić pocisku na reaktor nuklearny Izraela w Dimonie i „wymazać [Izrael] dziesiątki razy” 200 bombami nuklearnymi, jakie ma w posiadaniu. Ostrzegł Amerykę: „Musicie pamiętać, że żyjecie w szklanym domu i musicie być ostrożni, żeby nie rzucać [kamieni] na waszych sąsiadów”. Groził także, że wody Zatoki Perskiej zabarwią się na czerwono, jeśli Iran zostanie zaatakowany. Publiczność skandowała: „Allah Akbar! Chamenei jest Przywódcą! Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się Rządom Prawoznawcy! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć Izraelowi!”

Aby zobaczyć klip z ajatollahem Mohammadem Ali Movahedi-Kermanim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Wystarczy uderzyć nuklearny reaktor Izraela w Dimonie pociskami… Izrael będzie wymazany dziesiątki razy przez 200 bomb nuklearnych, jakie ma w posiadaniu”  

Mohammad Ali Movahedi-Kermani: Iran będzie kontynuował wzbogacanie uranu w celu dostarczania energii elektrycznej i dla pewnych celów naukowych. To wzbogacanie nie ma na celu zbudowania bomby atomowej, ponieważ Iran nie uważa bomb atomowych za legalne, ani ich nie potrzebuje. Jeśli [Iran] chce zaatakować kraj taki jak Izrael z powodu zbrodni Ameryki, wystarczy uderzyć nuklearny reaktor Izraela w Dimonie pociskami. W takiej sytuacji Izrael będzie wymazany dziesiątki razy przez 200 bomb nuklearnych, jakie ma w posiadaniu.

Ty [Ameryko] musisz pamiętać, że żyjesz w szklanym domu i musisz uważać, żeby nie rzucać [kamieniami] w twoich sąsiadów. Bądź ostrożna. Zaczynając od 7 lipca będziemy wzbogacać uran – w każdej postaci, [na każdym] poziomie lub ilości, jakie są niezbędne.

„Jeśli chcecie, by wody Zatoki Perskiej zmieniły się z niebieskich w czerwone, myślcie o atakowaniu [nas]”

Publiczność: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest przywódcą! Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się Rządom Prawoznawcy! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!

Mohammad Ali Movahedi-Kermani: Jeśli chcecie, by wody Zatoki Perskiej zmieniły się z niebieskich w czerwone, myślcie o atakowaniu [nas].