Członek Biura Politycznego Hamasu, Fathi Hammad, powiedział 12 lipca 2019 r. podczas przemówienia na wiecu Marszu Powrotu, które nadała  Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza), że Izrael ma termin do kolejnego piątku (19 lipca) na zniesienie oblężenia Strefy Gazy i wprowadzenie w życie uzgodnień z Hamasem, bo inaczej Palestyńczycy w Gazie, na Zachodnim Brzegu i na całym świecie użyją „wielu metod i środków”, jakie „mają w rękawach”, by „potężnie wybuchnąć” w twarz Izraela. Powiedział, że wbrew temu, co sądzi Izrael, Gazańczycy nie są racjonalni i jeśli zginą, zrobią to z honorem, obcinając głowy Żydom i zabijając ich samobójczymi pasami, które, jak powiedział, Hamas pilnie produkuje w fabrykach. Zwracając się do siedmiu milionów Palestyńczyków za granicą, o których powiedział, że prowadzą „rozgrzewkę” i „przygotowania”, Hammad powiedział: „Wystarczy rozgrzewki… Musimy zaatakować każdego Żyda na planecie Ziemi i zmasakrować, i zabić ich”. Hammad zachęcał także Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, by kupili noże w celu poderżnięcia gardeł Żydom, mówiąc, że nóż kosztuje tylko pięć szekli. Dodał: „Zginiemy, eksplodując i przecinając gardła i nogi Żydów. Poranimy ich i porozrywamy na kawałki, z wolą Allaha!”

Aby zobaczyć klip z Fathim Hammadem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„O wy, siedem milionów Palestyńczyków za granicą, wystarczy rozgrzewki! Żydzi są wszędzie! Musimy zaatakować każdego Żyda na planecie Ziemi – musimy zmasakrować i zabić ich!

Fathi Hammad: Mówimy syjonistycznemu wrogowi, że ma dokładnie jeden tydzień – do następnego piątku. Jeśli do wtedy nie zniesie oblężenia i nie wprowadzi w życie uzgodnień [z Hamasem]… Mamy wiele metod i środków w rękawach i tylko czekają na zielone światło, by potężnie wybuchnąć w twarz wroga, z wolą Allaha. Oni myślą, że jesteśmy racjonalnymi ludźmi. No cóż, nie jesteśmy. Ludzie Gazy nie są racjonalni. Przez 70 lat w Gazie wróg syjonistyczny próbował zmienić nasze geny. [Nasze geny] nie zmieniły się. Wręcz przeciwnie, poszły do przodu jeszcze bardziej i są gotowe wybuchnąć w twarz wrogów, z wolą Allaha. Masz jeden tydzień, o syjonistyczny wrogu! Jeśli nie zniesiesz oblężenia… No cóż, nie umrzemy stojąc [bezczynnie]. Nie umrzemy z głodu. Jeśli zginiemy, to będzie podczas zabijania was i obcinania waszych głów, z wolą Allaha.

[…]

Jeśli nie zniesiecie oblężenia, eksplodujemy w twarze naszych wrogów, z wolą Allaha. I eksplozja będzie nie tylko w Gazie – będzie także na Zachodnim Brzegu i za granicą, z wolą Allaha. Nasi bracia za granicą nadal przygotowują się… Rozgrzewają… Rozgrzewali się przez półtora roku… O wy, siedem milionów Palestyńczyków za granicą, wystarczy rozgrzewki! Żydzi są wszędzie!

Musimy zaatakować każdego Żyda na planecie Ziemi – musimy zmasakrować i zabić ich, z pomocą Allaha. Starczy rozgrzewki!

[…]

„Możecie kupić noże za pięć szekli! Ile jest wart dla nas kark Żyda – czy nie jest wart pięciu szekli albo mniej?”

I mówię do tych na Zachodnim Brzegu: jak długo będziecie siedzieć w milczeniu? Możecie kupić noże za pięć szekli! Ile jest wart dla nas kark Żyda – czy nie jest wart pięciu szekli albo mniej?

[…]

Na Allaha [Żydzi] będą zabijani naszymi pasami [samobójczymi], z wolą Allaha! Są nowe fabryki do [produkcji] pasów [samobojczych] i one działają. Każdy, kto chce, może poczekać na swoją kolej… ty możesz dostać jeden i ty, i ty… Idźcie!

[…]

„Zginiemy wybuchając i przecinając szyje i nogi Żydów! Poranimy ich i rozedrzemy na kawałki”

Niechaj mediatorzy i syjonistyczny wróg usłyszą to przesłanie! Jeśli zginiemy, to zginiemy – ale zginiemy z honorem, atakując, a nie w odwrocie!  Zginiemy wybuchając i przecinając szyje i nogi Żydów! Poranimy ich i rozedrzemy na kawałki, z wolą Allaha.