„Należąca do Hamasu Al-Aqsa TV jest zakazana we Francji – powód: podżega do oporu”

Prezenterka: Po [zakazaniu] Al-Manar TV, należąca do Hamasu Al-Aqsa TV została zakazana we Francji. Powód: podżega do oporu.

Fragmenty klipu z MEMRI TV nr 1497 z Al-Aqsa TV, przedstawiającego Farfoura –postać wzorowaną na Myszce Miki

Reporterka: Israel nie mógł znieść wezwania Farfora do dzieci Palestyny – poprzez Al-Aqsa TV – by kontynuowały opór aż do całkowitego wyzwolenia ziemi palestyńskiej, więc wywarł presję, by zakazać Al-Aqsa we Francji. Conseil supérieur de l’audiovisuel zakazał nadawania Al-Aqsa TV na satelicie Eutelsat w Europie pod pretekstem, że podżega do nienawiści, ale bez podania jakichkolwiek szczegółów. Jest to dlatego, że animowana figurka Farfour pobudza dzieci do popierania oporu przeciwko Izraelowi.

„Jest to bezczelny przejaw polityki podwójnych standardów na niebie Starego Kontynentu – którym rządzi dzisiaj syjonistyczne lobby”

Wzbudziło to niezadowolenie Waszyngtonu i Tel Awiwu, szczególnie po tym, jak w końcowym epizodzie Farfour został pobity na śmierć przez izraelskiego śledczego. Program „Pionierzy przyszłości” zastąpił męczennika Farfoura jego kuzynem Nahoulem, który oświadczył, że będzie kontynuował dżihad.

Fragmenty z klipu MEMRI TV Nr 1510 z Al-Aqsa TV, przedstawiające gigantyczną pszczołę Nahoula

Reporterka: Israel twierdzi, że ten program podżega palestyńskie dzieci do nienawiści do Izraela i media USA oskarżyły Al-Aqsa TV o kradzież postaci Myszki Miki i zamienienie jej w Farfoura, żeby nauczyć palestyńskie dzieci tak zwanego „terroryzmu” i nienawiści do USA. Ruch Hamasu temu zaprzecza.

Należy zauważyć, że pewne gazety żydowskie i izraelskie, telewizja i stacje radiowe, które działają w Europie i USA szerzą propagandę na rzecz Izraela bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i nadzoru.

Jest to bezczelny przejaw polityki podwójnych standardów na niebie Starego Kontynentu – którym rządzi dzisiaj syjonistyczne lobby.