Libański lobbysta Alfred Riachi, sekretarz generalny Ciągłego Kongresu Federalnego, omówił w wywiadzie z 12 lutego 2024 r. dla OTV [Liban] konsekwencje ataku Hamasu z 7 października. Powiedział, że przed 7 października poziom życia w Gazie „wydawał się bardzo przyzwoity”. Riachi powiedział, że Hamas nie wierzy w pluralizm i współistnienie i że nie jest dużo lepszy od ISIS. Stwierdził, że Izrael nigdy nie zaatakował Libanu bez prowokacji.

Aby zobaczyć klip przedstawiający libańskiego działacza na rzecz federalizmu, Alfreda Riachiego, kliknij tutaj:

„Izrael, którego nazywacie ‘Szatanem’, nigdy nie zainicjował ataku na Liban bez uprzedniego podania mu przez nas pretekstu”

Alfred Riachi: „Państwo Izrael, które nazywacie ‘Szatanem’, nigdy nie rozpoczęło ataku na Liban, bez uprzedniego podania mu przez nas pretekstu.

[…]

Co zrobił Hamas… Wkroczyli do Izraela i zabili 1200 osób. Co na tym zyskali? Czy spodziewali się, że Izrael powita ich ryżem i kwiatami?

Prowadząca wywiad: Poczekaj chwilę. Sprawiasz wrażenie, jakby w Izraelu panował pokój i nie wiadomo skąd wkroczył Hamas, i jak straszne to, co zrobili ci niewinnym Izraelczykom… Ci ludzie byli zabijani podczas oblężenia, bez wody i lekarstw lub żywność przez lata. Mieszkali w wielkim więzieniu, na własnej ziemi.

Riachi: Nie wiem… Oglądałem wiele programów [o Gazie] i standardy życia tam wydawały się bardzo przyzwoite.

[…]

„Hamas nie wierzy w pluralizm i współistnienie z innymi… Dla mnie Hamas nie jest dużo lepszy od ISIS”

Postrzegam Hamas jako organizację wyznającą religijną ideologię wykluczenia. Nie wierzą w pluralizm i współistnienie z innymi. Niezależnie od tego, czy ich sprawa jest uzasadniona, czy nie, dla mnie Hamas nie jest dużo lepszy od ISIS.